Małgorzata Wojtyra - zawodniczka szczecińskiego klubu kolarskiego BOGO

04.01.2016
Autor: HotMagazine, Zdjęcia: Archiwum

Małgorzata Wojtyra (ur. 21 września 1989 roku w Szczecinie) - zawodniczka szczecińskiego klubu kolarskiego BOGO, czołowa polska reprezentantka kolarstwa torowego. Wielokrotna mistrzyni Polski w konkurencjach torowych, medalistka młodzieżowych Mistrzostw Europy na torze. Brązowa medalistka mistrzostw Europy elite w omnium (2010) i srebrna medalistka Mistrzostw Europy elite w Wyścigu drużynowym na 3000 metrów na dochodzenie (2012). W 2012 roku zadebiutowała na Igrzyskach Olimpijskich (Londyn).

 

 

Wiek rozpoczęcia treningów i pierwsze wspomnienie z tym związane?

 

MW: Pierwszym sportem jaki uprawiałam była gimnastyka sportowa, rozpoczęta w wieku 7 lat (7 lat ćwiczeń), następnie w wieku 15 lat zaczęłam trenować kolarstwo (trenuję już 9 lat). Wspomnienie? Pierwsza wywrotka na jednym z pierwszych treningów na szosie. Teraz zabawne wspomnienie, a wtedy dość bolesne spotkanie z ziemią.

 

Najlepszy i najgorszy moment w Twojej dotychczasowej karierze?


MW: Najlepszy - zdobycie złotego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Europy, najgorszy - dwukrotne otarcie się o medal rangi mistrzowskiej: Mistrzostwa Europy Elity, Mistrzostwa Świata Elity (czwarte miejsca).

 

 

Co motywuje Cię do dalszego działania?


MW: Chęć udowodnienia samej sobie, że stać mnie na dużo więcej, a także motywacja ze strony bliskich mi osób, które wierzą w to, iż mogę osiągnąć jeszcze dużo w swojej karierze sportowej.

 

Jak wygląda Twój trening?


MW: Siadam na rower i jadę... od 2 do 4 godzin, czasem dłużej. A tak na serio, to zależy od tego, do czego aktualnie się przygotowuję. Czy jest to trening na szosie czy na torze. Generalnie mój trening składa się często z różnych ćwiczeń wyrzymałościowych, siłowych lub szybkościowych. Jak powiedziałam wcześniej – wszystko zależy od okresu przygotowań.

 

 

Ostatnia czynność przed zawodami?


MW: Relaks, mobilizacja, słuchanie muzyki.

 

Największe marzenie?


MW: Jeśli chodzi o marzenie związane ze sportem to pewnie nie wyróżnię się za wiele od innych sportowców: Medal Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich.

 

 

Najlepsza i najgorsza cecha Twojego charakteru?


MW: Upartość, myślę, że może podlegać pod najlepszą i czasem najgorszą cechę.

 

Co robisz, aby się zrelaksować?


MW: Rozmowa ze znajomymi, wspólne żartowanie. Oglądanie filmów, słuchanie muzyki itp.


Twój sportowy idol?


MW: Raczej brak.

 

Ulubiona książka?


MW: Nie mam konkretnej.

 

 

Ulubiony film?


MW: "Zielona mila".

 

Ulubiony gatunek muzyczny?


MW: Muzyka pop.

 

Plany na najbliższą przyszłość?


MW: Przygotowania do Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy na torze a także dalszego sezonu torowego zakończonego Mistrzostwami Świata (koniec lutego) oraz pogodzenie wszystkiego z dwoma kierunkami studiów.