Taniec i pasja - Przedstawiamy Studio Tańca Współczesnego IMPACT

22.09.2021
Autor: Wiktoria Badaczewska, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Przedstawiamy Studio Tańca Współczesnego Impact! To miejsce dla wszystkich osób chcących przeżyć niezapomnianą przygodę z tańcem. Pod okiem doświadczonych choreografów młodzi ludzie mają szansę na rozwój swoich umiejętności dzięki poruszaniu się w różnych technikach tanecznych, a także mogą poszerzyć swoją wrażliwość artystyczną. Studio oferuje swoim tancerzom możliwość udziału w wielu rozmaitych szkoleniach, warsztatach i mistrzostwach. Dziś rozmawiamy z Dorotą Gaweł - kierowniczką studia Impact.

 

 

Skąd wziął pomysł na założenie studio tańca współczesnego?


Od dziecka chciałam być nauczycielem i jednocześnie kochałam taniec. Połączenie tych dwóch żywiołów nie mogło dać innego owocu jak szkoła tańca. Od czasu uzyskania dyplomu choreografa tańca współczesnego i założenia Studia Tańca Impact minęło już ćwierć wieku.


Ma Pani wieloletnie doświadczenie w tańcu. Jak według Pani ta branża zmieniła się na przestrzeni lat?


Jak każda dziedzina sztuki, taniec podlega modom i wpływom. Oczywiście podstawy tańca jak klasyka i technika są niezmienne. Do choreografa należy interpretacja tematu i to jakich środków wyrazu użyje wraz z tancerzami przy tworzeniu spektaklu.

 

 


Jakie grupy wiekowe prowadzone są w studiu Impact?


Prowadzimy zajęcia począwszy od przedszkola, poprzez cala szkole podstawową, z juniorami i seniorami z najstarszych grup licealistów i studentów.


Jak wygląda typowy dzień w studiu Impact?


Staramy się aby dla naszych tancerzy nie było typowych dni, ale żeby każdy dzień był nowym wyzwaniem. W tym celu oprócz podstawowych zajęć tanecznych doskonalimy nasze umiejętności poprzez warsztaty z najlepszymi polskimi choreografami. Prowadzimy szkolenia z klasyki , akrobatyki oraz organizujemy obozy a zwieńczeniem naszej ciężkiej pracy jest udział w licznych konkursach tanecznych i festiwalach.

 

 

 

Jakie są największe osiągnięcia tancerzy?


Liczne tytuły laureatów festiwali tanecznych w Polsce i poza jej granicami, 12 nagród Grand Prix na ogólnopolskich turniejach tanecznych, nagroda Prezydenta Miasta Szczecina, Nagroda Kuratora Oświaty i Nagroda Dyrektora Pałacu Młodzieży. Jednak największą nagroda jest to, że nasi tancerze przyprowadzają do Impactu swoje dzieci tworząc niejako swoistą taneczna sztafetę pokoleń.


Jakie ma Pani plany na dalszy rozwój studia?


Rozwój tancerza jest procesem ciągłym, przygotowujemy dużo szkoleń i warsztatów dla tancerzy zaawansowanych jak również prowadzimy profesjonalne zajęcia taneczne z elementami baletu i gimnastyki wspierające rozwój młodych tancerzy. Szykujemy choreografie oraz spektakle taneczne na nowy sezon artystyczny z dbałością aby utrzymać wysoki poziom oraz rozpoznawalny styl i charakter Studia Tańca Współczesnego Impact.

 


Bardzo dziękuję za rozmowę. Kilka słów dla czytelników na koniec?


O tańcu mogłabym rozmawiać bardzo długo. To pasja, styl i sposób życia. To możliwość wyrażenia siebie, swoich emocji, swojego stosunku do świata i innych. Ale to również najprościej to ujmując doskonały sposób na dobre samopoczucie, zdrowie i piękna sylwetkę.


Jeśli ktoś czuje, że chciałby spróbować swoich sił i rozpocząć przygodę z tańcem pod okiem doświadczonych instruktorów i w dobrym towarzystwie to serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia. Szczegóły na naszej stronie....

 

 

Dane do kontaktu:

Dom Kultury "Wspólny Dom" Szczecin ul. Marcina 2

Tel. 601 352 377

 

[email protected]

www.facebook.com/StudioTancaWspolczesnegoImpact/

 

Impact

Impact