Sklep rowerowy Cieślak

09.06.2017 1 komentarzy
Autor: Marcin Homis, Zdjęcia: Marcin Homis

Startujemy z nowym cyklem na naszym portalu. Będziemy w nim pokazywali ciekawe szczecińskie miejsca związane ze sportem. Będą to sklepy, siłownie i wiele innych. W tym tygodniu chcielibyśmy przedstawić rodzinną firmę, która zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem rowerów. Sklep rowerowy Cieślak działa na naszym rynku od 1999 roku i z sezonu na sezon prężnie się rozwija, czego świadectwem jest otwarcie kolejnego punktu przy ulicy Struga. Raj dla kolarzy amatorów, jak i profesjonalistów. Pasjonaci każdego rodzaju kolarstwa znajdą tu coś dla siebie. Zapraszam Was na wirtualne zwiedzanie sklepu razem z synem właściciela — Grześkiem Cieślakiem.

 


hot°: Od jak dawna pomagasz przy rodzinnym biznesie?


Grzegorz Cieślak: Praktycznie od dziecka. Z racji tego, że jest to firma rodzinna, to od najmłodszych lat kręciłem się po sklepie. Bardziej zagłębiłem się jakieś 7-8 lat temu. Nawet nie tylko po to, żeby pomagać Tacie, tylko stało się to częścią mojego życia; zarówno sklep, jak i szeroko rozumiane kolarstwo.


hot°: Twój Tata podjął decyzję o otworzeniu kolejnego punktu, już bardziej zorientowanego na konkretnego klienta, bo na Witkiewicza może przyjechać każdy tak zwany „przeciętny Kowalski”, który szuka roweru dla syna na komunię.

 

To jest w sumie nasz wspólny pomysł i tak jak mówisz sklep przy Struga skierowany, jest bardziej pod świadomego klienta, który przychodzi z jasnym założeniem - wie jaki rower potrzebuje, jaki osprzęt i akcesoria. Jednakże jeśli przyjdzie do nas ktoś z myślą, że chce kupić rower, a dokładnie nie wie, co z czym się je, to w sposób profesjonalny i rzetelny mu doradzimy.

 

Roman Cieślak - właściciel i były zawodowy kolarz


hot°: Poza rowerami i akcesoriami widzę, że macie bardzo bogatą ofertę, jeśli chodzi o stroje i odzież kolarską.

 

Tak, mamy bardzo dużo ciuchów. Odzież rowerowa jest naszą mocną stroną. Od strojów damskich po męskie i dziecięce. Mamy również swoje stroje kolarskie. Wykonane przez jedną z najlepszych firm (Craft), która się w tym specjalizuje. Zupełnie inna bajka. Materiały i pielucha są najwyższej klasy, ta sama firma robi ubrania dla profesjonalnej drużyny kolarskiej – Bora-Hansgrohe, w której jeździ nasz reprezentant Rafał Majka.

 


hot°: Jednym z Waszych znaków firmowych jest serwis rowerowy.


Zdecydowanie tak, jesteśmy autoryzowanym serwisem Shimano Service Center – jedynym takim w województwie zachodniopomorskim, który ma najwyższy możliwy status certyfikatu Shimano. Mamy również certyfikaty firm RockShox i SRAM. Przy droższych rowerach trzeba zachować należną ostrożność. Niektóre komponenty wymagają, żeby potraktować je z odpowiednią siłą i specjalnie do tego przeznaczonymi narzędziami, których większość serwisów nie ma.

 

 

Mamy odpowiedni sprzęt, który jest niezbędny do odpowiedniej naprawy rowerów z wyższej półki. Jednakże jesteśmy w stanie zrobić przegląd każdego roweru i zachęcamy do korzystania z naszych usług. Wasze jednoślady będą w dobrych rękach. Zajmujemy się również Bike Fittingiem – jest to nowa rzecz na naszym rynku, nie do końca jeszcze poznana.


hot°: O, mógłbyś powiedzieć trochę więcej na ten temat?

 

W Wielkiej Brytanii, która jest dobrym wyznacznikiem, jeśli chodzi o rowery sportowe, jest prawie 700 punktów, w których można skorzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu. W Polsce jest dziesięć, a my robimy to od dwóch lat. Polega to na dobraniu roweru pod konkretnego zawodnika. Każdy z nas ma inne predyspozycje i budowę ciała. Ktoś ma dłuższe ręce a inna osoba nogi. Przy poważniejszych zakupach najważniejsze jest, żeby rower był idealnie dopasowany. Zaczyna się to od wywiadu środowiskowego; pytamy o urazy, odczucia z jazdy, mierzymy i sprawdzamy mobilność naszych klientów. Przestawienie siodełka lub kierownicy o kilka milimetrów może zupełnie zmienić komfort jazdy.

 


hot°: Widziałem na Waszym Facebooku, że będziecie robić dzień testów. Jak, to będzie wyglądało?

 

Tak 18 czerwca, w niedzielę spotykamy się na polanie z paleniskami przy ulicy Miodowej obok Głębokiego, ewentualnie bierzemy sobotę jako alternatywny termin w razie załamania pogodowego. Jako że jesteśmy sklepem firmowym Treka, to raz do roku dostajemy całą gamę rowerów, żeby zrobić właśnie takie wydarzenie. Będziecie mogli przetestować rowery szosowe, którymi jeżdżą najlepsi kolarze na świecie. W ofercie będą również rowery MTB, dla fanów kolarstwa górskiego. Zapraszamy serdecznie i mam nadzieję, że widzimy się w niedzielę!

 

 

Sklep Rowerowy Cieślak Struga
ul. Andrzeja Struga 15
E-mail [email protected]
Tel. do sklepu/serwisu +48 91 387 90 11
Zajrzyj na stronę internetową sklepu
Polub sklep na Facebooku

 

 

 

Cieślak rowery

Cieślak rowery

 

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Dawid
13:31 09.06.2017
Fajny wywiad, dobre foty!
2
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.