Studio Taneczno-Artystyczne Rytmix

16.09.2019 1 komentarzy
Autor: Paulina Ostrowska, Zdjęcia: Marzena Kosin

Wrzesień to czas zapisu dzieci na zajęcia dodatkowe, w końcu pasję warto pielęgnować od najmłodszych lat. Taniec wpływa na wszechstronny rozwój dziecka i uczy aktywności ruchowej. W tym numerze rozmawiam z panią Dorotą Żelechowską – założycielką i instruktorką Studia Taneczno- Artystycznego Rytmix.

 

  

 

Od kiedy Rytmix działa w Szczecinie i jakie były jego początki?


Dokładnie w tym roku obchodzimy dziesięciolecie. Mamy za sobą dziesięć pełnych wytańczonych sezonów, setki choreografii, tysiące uszytych kostiumów. Każdy stworzony układ taneczny jest inny i niepowtarzalny. Rytmix powstał z pasji do tańca. Nasze motto brzmi „Możesz tańczyć-możesz wszystko”. Ja również jestem instruktorem i przez lata budowałam zespół profesjonalnych trenerów.


Jak minęły wakacje ze Studio Taneczno- Artystyczne Rytmix, czy mieliście jakiś letni program?


Bardzo intensywnie. Wakacje zawsze rozpoczynamy kolonią: do wyboru turnusy 7, 10 i 14 dni. W czasie tego wyjazdu przygotowujemy teledyski. Warto podkreślić, że jako jedyni realizujemy je w formie baśniowo-artystycznych klipów. Wszystkie teledyski można zobaczyć na naszym kanale YouTube. W trakcie wyjazdu dzieci nie tylko bawią się świetnie, ale również rozwijają artystycznie. Organizujemy także półkolonie zarówno na lewobrzeżu jak i prawobrzeżu, jedną w lipcu, drugą w sierpniu. Odbywają się one pod hasłem „Tańczmy i bawmy się razem w Szczecinie”. Poza zajęciami tanecznymi, poznajemy również atrakcje Szczecina. Wychodzimy na: parki rozrywki, kąpieliska miejskie, sale zabaw, kina itp.


Dla starszych grup organizujemy obóz w sierpniu, który wymaga już większych umiejętności. Przez dziesięć dni trenujemy naprawdę intensywnie taniec, klasykę, akrobatykę. Chcemy się cały czas rozwijać, dlatego do współpracy zapraszamy również choreografów spoza Rytmixu, którzy nas inspirują do nowych działań. Oczywiście znajdujemy również czas na wypoczynek. Ośrodek położony jest nad jeziorem, dysponuje bogatą infrastrukturą rekreacyjną, z której możemy korzystać np. kajaki. Wakacje prowadzimy pod okiem naszej wyszkolonej kadry, również przy organizacji programu letniego mamy ponad 10 lat doświadczenia.

 

  

 

Jakiego rodzaju tańca dzieci uczą się w Rytmixie?


Głównie mamy choreografie showdance’owe. Podstawą jest jazz i modern, w młodszych grupach jest więcej stylu disco dance. Najmniejsi tancerze potrzebują żywiołowej muzyki, żeby się nie nudzić, jednak nie jest to regułą. Zajęcia zawsze dostosowujemy do konkretnej grupy, jesteśmy elastyczni, bo każda grupa jest inna. Oferujemy także dodatkowe zajęcia z gimnastyki i akrobatyki. Ponadto mamy zajęcia indywidualne, po których wszyscy zainteresowani tancerze mogą się prezentować w występach solo.


Jak wyglądają grupy wiekowe?


Prowadzimy zajęcia dla dzieci już od 3 roku życia. Dla Nich zajęcia prowadzimy w formie: „taniec poprzez zabawę”. Dla dzieci w wieku szkolnym, zajęcia odbywają się w szkołach, w trakcie zajęć świetlicowych a także w godzinach popołudniowych. Mamy również grupę młodzieżową- Rytmix VIP, bardzo utytułowaną, w której niektóre dziewczyny tańczą z nami 8 lat!

 

  


Wiem już jak wyglądają Wasze taneczne wakacje. Jak zatem wygląda sezon taneczny od września do czerwca?


Zaczynamy naborem, wrzesień jest miesiącem na rozruch, na utworzenie grup. Następnie rozpoczynamy pracę nad choreografią, uczymy się techniki tańca, rozciągamy się, wprowadzamy nowe schematy taneczne. Dla każdej grupy tworzymy inny pomysł na układ, choreografię, strój, aranżację muzyczną. Nad naszymi strojami pracują 2 pracownie krawieckie i my po godzinach regularnych zajęć. Są one dostosowane do potrzeb grupy. Znamy naszych tancerzy, staramy się sprostać ich oczekiwaniom. Mamy bardzo dobry kontakt z Nimi, który nie ogranicza się tylko do zajęć. Lubimy spędzać czas razem, czujemy, że z wzajemnością.


Wczesną wiosną rozpoczynają się pokazy i konkursy, w których zawsze bierzmy udział i osiągamy sukcesy indywidualne i grupowe. Byłyśmy m.in. w Poznaniu, we Wrocławiu, Goleniowie, Lęborku, Bydgoszczy,w Koninie, Nowogardzie. Nie sposób wymienić tych wszystkich miejsc. Jeździmy bardzo dużo, bo każde zawody kształcą i inspirują.

 

Może Pani wskazać największe osiągnięcie?


Na sukces składa się wiele osiągnięć, nie mogę wskazać jednych zawodów, jednego występu, który był najważniejszy. Uważam, że największym sukcesem, jest rozwój naszych dzieci, to, że jesteśmy doświadczonym studiem tańca, mamy wypracowane metody nauki, jesteśmy rozpoznawalni, nasze dzieci chcą i lubią tańczyć, mamy super atmosferę w grupach. To wszystko składa się na nasz wielowymiarowy sukces.


W tym roku zorganizowaliśmy koncert galowy na scenie Teatru Polskiego na Łasztowni w związku z dziesięcioleciem działalności. Każdy rok kończy się takim oficjalnym podsumowaniem. Na widownię zapraszamy rodziny i prezentujemy efekty naszej pracy z młodymi tancerzami.

 

 

  


Kiedy będzie kolejny nabór i gdzie możemy Was znaleźć?


Zajęcia taneczne ruszają już od początku września. Ogłaszamy go zawsze na naszej stronie internetowej i Facebook’u. Znaleźć można nas we wszystkich placówkach, w których prowadzimy zajęcia, jest ich kilkanaście. Są to szkoły na Prawobrzeżu, Pogodnie, Centrum miasta, Bezrzeczu, Mierzynie i w Policach. Pierwsze dwie lekcje są próbne, żeby sprawdzić, czy zajęcia podobają się dziecku, czy dobrze się na nich czuje. Jeżeli dziecko się nie odnajdzie, nie musi za te lekcje płacić. Serdecznie zapraszamy!

 

"Tańczmy i bawmy się razem w Szczecinie"

 

 

 

www.rytmix-taniec.pl

www.fb.com/rytmix.szczecin

Tel. 602 396 321

sta_rytmix_szczecin

 

Studio Taneczno-Artystyczne Rytmix

Studio Taneczno-Artystyczne Rytmix

Komentarze

Komentarze

Tancerka
18:56 25.09.2019
Na profesjonalnych zdjęciach stopy również powinny być profesjonalnie ułożone. Od kiedy kieruje się je palcami do środka?
1
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.