Szczeciński sklep hokejowy

14.05.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Dziś mamy coś specjalnego dla miłośników hokeja i jazdy na rolkach! Sklephokejowy.com to szczeciński sklep internetowy oferujący szeroką gamę produktów służących do jazdy wyczynowej. Przez akcesoria hokejowe, rolki, wrotki aż po deskorolki. Wieloletni sklep, funkcjonuje już od ponad 10 lat w Szczecinie. Założony został przez pasjonatów kanadyjsko-amerykańskiego hokeja. Dziś porozmawiamy trochę o szczegółach oferty sklepu, przejdziemy również przez tematy o NHL i hokeju w wydaniu szczecińskim. Zapraszamy!

 

 

Witamy w Hot, dziękujemy za chęć wzięcia udziału w naszym wywiadzie. Chcielibyśmy dowiedzieć się, więcej na temat początków Waszego sklepu. Czy chęć otworzenia sklepu poparta była zamiłowaniem do Hokeja czy po prostu stwierdzono, że akurat te produkty będą się dobrze sprzedawały? 

 

Witam serdecznie, dzisiaj nie będzie HOT - zawieje mrozem :) Od małego ciągnęło mnie jakoś do hokeja. Mając kilka lat (pamiętam jak dziś) wypytywałem ojca o linie hokejowe, które były pomalowane na starym Lodogryfie. Mając kilkanaście lat na rolkach śmigałem 1 na 1 z kijami razem z bratem na boisku do piłki ręcznej.

 

Niestety Szczecin nie stał hokejem jak dorastałem (chociaż w latach 70-tych były aż 3 kluby profesjonalne, a derby Szczecina jezioro Głębokie vs Jeziorko Słoneczne na Gumieńcach elektryzowało mieszkańców oraz media.

 

Takiego prawdziwego hokeja dopiero miałem przyjemność pograć na studiach. Oczywiście trzeba było się zaopatrzyć w sprzęt i tu się zaczęły problemy. Pierwszy kij kupiłem, tu chyba mogę powiedzieć w Dyskobolu - pół sezonu stracone, bo mi źle doradzili stronę. Łyżwy brat przywiózł z Warszawy - nikt w sklepie nie powiedział, że trzeba je naostrzyć.

 

Sądziliśmy, że jak nowe to muszą śmigać. Dalszy sprzęt padło na jednego sprzedawcę z Rudy Śląskiej. Krótko mówiąc nas oszukał. Wysłał nie to co zamówiłem, nie w tej cenie co zamówiłem (pobraniowo, zapłaciłem by nie tracić treningu). Po otwarciu okazało się że totalnie nie te rozmiary. Przez telefon oznajmił, że zwrotów nie przyjmuje.

 

Towar mam wcisnąć koledze, a on mi wyśle następny. To była kropla, która przelała. Postanowiłem pokazać i udowodnić, że da się prowadzić uczciwie biznes. Ten Pan jak się dowiedziałem oszukał jeszcze wiele osób. Ja mam czyste sumienie po dziś dzień.

 

Prowadzicie sprzedaż na rynku lokalnym czy celujecie bardziej w całą Polske lub dalej?

 

Hokeistów w Szczecinie jest niestety zbyt mało by opierać handel tylko na nich. Również sezon lodowy jest jeszcze zbyt krótki u nas. Od początku, to był sklep internetowy.

 

Sklep stacjonarny otworzyłem dopiero po 4 latach sprzedaży internetowej, ale internet to dalej 80% obrotów. Zamówienia realizujemy również do innych krajów. Raz wysłaliśmy paczkę również do Australii 

 

Jaka jest Wasza docelowa klientela?

 

Trzeba traktować nas jak każdy sklep ze sprzętem sportowym, więc naszymi klientami są wszyscy, którzy lubią aktywnie spędzać czas na łyżwach lub rolkach. Pamiętajmy, że na lodzie nie tylko gra się w hokeja. Dużo frajdy daje sama jazda na łyżwach.

 

 

 

Jakie promocje aktualnie możemy u Was znaleźć?

 

Stety/niestety nie znajdzie się u nas spektakularnych promocji. Ceny zawsze trzymamy niskie. Tu zaskoczę, ale jesteśmy tańsi również od wszystkich dużych sieciówek.

 

Wyszukujemy takich dostawców, aby produkty były z najnowszych kolekcji w najniższych cenach. Ma to też swoje minusy, czasem trzeba poczekać na dany towar, ale myślę że warto jeżeli chce się zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

 

Zróbmy w tym miejscu taką ukrytą promocję, nagrodę dla tych co uważnie czytają ten tekst. 5% rabatu przez miesiąc od ukazania się tego tekstu na cały asortyment. Wystarczy przyjść z tym wywiadem i pokazać to magiczne zdanie :)

 

Czy Hokej cieszy się popularnością w naszym mieście?

 

Ciężko go porównywać (pewnie trochę teraz podpadnę) do np. piłki nożnej. Zasady są bardziej skomplikowane, dużo więcej się dzieje (może się to podobać lub nie, ale to jest fakt, że hokej jest najbardziej dynamiczną grą zespołową), ale nie jest tak łatwo dostępny.

 

Kiedyś jak jeziora zamarzały to każdy mógł „toczyć gumę” i był sportem można powiedzieć masowym.

 

Ciężko jest też kogoś wyciągnąć do oglądania i  kibicowania na żywo. Krótko mówiąc jest zimno, czasem nawet bardzo. Hokej pomału rośnie w Szczecinie. Gryfy Szczecin grając w lidze niemieckiej potrafiły na starym Lodogryfie przyciągnąć sporo ludzi.

 

Klimat tych trybun i przyśpiewki w stylu „Niezwyciężony Szczeciński Klub Hokejowy” lecący ze stu gardeł zapamiętam na zawsze. Dla takich chwil warto walczyć o hokej w Szczecinie. Poźniej około 2010 trochę się maszyna zacięła i był znowu krótki okres smuty.

 

Całe szczęście, że mamy to juz za sobą Jest nowy Lodogryf. Doczekaliśmy się w końcu pełnowymiarowego lodowiska pod dachem, gdzie wiedzą jak się robi gładki lód oraz jak dobrze naostrzyć łyżwy. Ponadto fantastyczną robotę w naszym mieście robi Neil Walsky (hokeista z Alaski), który założył fundację North Stars i dziecięcą sekcję hokejową.

 

Aktualnie w naszym mieście gra w hokeja na łyżwach i rolkach około 70 dzieciaków. Z taką podstawą można myśleć o czymś poważniejszym w naszym mieście. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości wrócą oficjalne rozgrywki do naszego miasta.

 

 

Z pewnością śledzicie wydarzenia w NHL. Jaka drużyna jest faworytem na 2021 rok i komu kibicujecie najbardziej? 

 

Tu zaskoczę. Zawsze wolałem uprawiać sport niż kibicować, a dużo kiedyś trenowałem różne sporty i na kibicowanie już nie było siły. Nie śledzę na bieżąco NHL (może również przez tą różnicę czasową).

 

Od zawsze natomiast sympatyzowałem (nie będę oryginalny) z Pittsburg Penguins. W grę NHL 96 tylko nimi grałem :) Bardzo trzymam kciuki natomiast drużynom Kanadyjskim, nie ma ich wiele w całym NHL. Kanadyjczycy kochają hokej, ale miłość przegrała z biznesem i pieniędzmi których jest więcej w USA.

 

A jakie są plany na bieżący rok dla Waszego sklepu?

 

Wielkich planów nie robimy. Musimy wylizać rany po fatalnym właśnie zakończonym sezonie zimowym. O ile w Szczecinie można było pojeździć/pograć na łyżwach, to niestety prawie w całej Polsce lodowiska są miejskie (nowy Lodogryf jest prywatny) i tam włodarze by uchronić stołki posłuchała się tych absurdalnych przepisów i zwyczajnie nie otworzyła obiektów.

 

Jak już wspomnieliśmy 80% to internet i teraz tych 80% nam mocno brakowało. Niestety tarcza się nie należy, bo PKD się nie zgadza. Trzeba zakasać rękawy i nadrobić straty w nowym sezonie :)  8. Dziękuję bardzo za wywiad.

 

Kilka słów na koniec dla naszych czytelników?Również dziękuję za możliwość porozmawiania o hokeju. Mam nadzieję, że przynajmniej jedna mała duszyczka nawróci się na ten fascynujący sport.Mam do czytelników jedynie apel.

 

Aby jak już to będzie możliwe ruszyli się z kanap i w jakikolwiek sposób żyli aktywnie. Nie musi to być siłownia i wyciskanie ciężarów na maska. Wystarczy piłka z dzieckiem, badminton na ogródku, czy jazda na rowerze. Strasznie jako społeczeństwo zastygliśmy.

 

 

Dane do kontaktu:

Adres: Botaniczna 35

Mail: [email protected]

Tel. 791 231 045

 

Facebook: SklepHokejowy.com

Instagram: sklep_hokejowy_szczecin

Strona www.: www.sklephokejowy.com

 

 

Sklep Hokejowy

Sklep Hokejowy