10 Najlepszych Zawodów: Car Detailer

21.09.2016 2 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Car Glow

Satysfakcja, pieniądze, prestiż. Tego w indywidualnej kolejności, oczekujemy od swojej pracy. Dodatkowo chcemy poznawać interesujących ludzi, mieć szansę rozwoju zawodowego i ani przez chwilę nie czuć nudy. I kiedy przychodzi czas na decyzję, na wybór studiów lub zmianę obecnego zawodu – mamy czarną dziurę. Ale my postanowiliśmy Wam pomóc. Znaleźliśmy 10 zawodów, które cieszą się dużym powodzeniem i przedstawiamy je Wam od tzw. kuchni. W tym wydaniu gazety Hot Magazine, rozmawiamy z osobą, która pracuje jako Auto Detailer. Rozmawiamy z Mariuszem Tucholskim, stanowisko właściciel profesjonalnej firmy detailingowej CarGlow.

 


hot°: Jak wygląda Twoja droga zawodowa na przestrzeni lat? Czy zawsze byłeś związany z samochodami?


Z samochodami związany byłem od zawsze, to moja pasja. Przez pierwsze 10lat mojej kariery zawodowej prowadziłem działalność gospodarczą w branży IT, czyli zupełnie nie związaną z tym co robię obecnie. W miedzy czasie studiowałem na kilku uczelniach i wtedy jeszcze zupełnie nieświadomie zdobywałem wiedzę, która teraz stała się fundamentem tego co robię. Można by powiedzieć, że jestem inżynierem detailingu :)

 

 

hot°: Jak wygląda Twój typowy dzień w pracy? Czym dokładnie zajmujecie się w Car Glow?


Energię do pracy daje mi zabawa z moim 1,5rocznym synkiem, od tego zaczynam dzień. A potem już z górki: wsiadam w auto, do firmy, przyjęcie klienta, wycena, maile, telefony, realizacja projektów, kontrola jakości, księgowość, marketing, zakupy.

 

W CarGlow zajmujemy się profesjonalną pielęgnacją aut i robimy to w wyjątkowy sposób. W przypadku samochodów nowych usuwamy fabryczne niedoskonałości i uszlachetniamy lakier, felgi, tapicerkę. Aplikujemy zabezpieczenie w postaci powłok ceramicznych. Tak przygotowane auto wygląda pięknie i łatwo się o nie dba w przyszłości.

 

W przypadku aut używanych przeprowadzamy dokładnie taki sam proces ale po wcześniejszych zabiegach odmładzających. Czyli polerujemy, szlifujemy, czyścimy, robimy renowację tapicerki, odżywiamy materiały i pielęgnujemy je w taki sposób, że znowu wyglądają jak nowe. Pracujemy również nad jachtami, motocyklami, i statkami powietrznymi. Sprawiamy, że pojazdy te, na nowo zachwycają swoim doskonałym wyglądem.

 

 

hot°: W jaki sposób podnosisz swoje kwalifikacje?


Zdobywam wiedzę na licznych szkoleniach, spotkaniach z detailerami z Polski i świata. Wdrażam teorię w praktykę i sprawdzam, czy to max. możliwości, czy czegoś nie da się poprawić. Uważam, że zawsze można zrobić coś lepiej. Samo udoskonalanie to nieustanny proces.

 


hot°: Jak dużo czasu tygodniowo poświęcasz swojej pracy?


Firma pracuje od poniedziałku do piątku, przez średnio 9godzin dziennie, a jak jest nam mało, to siedzimy do nocy. Soboty mamy luźniejsze i zazwyczaj pracujemy max. 5godzin. Ile to w sumie godzin tygodniowo, można policzyć.

 

 

hot°: Czyta nas wielu młodych ludzi. Czy poleciłbyś im swój zawód?


Tak, na pewno bym polecił, zwłaszcza ludziom, którzy chcą mieć zawód w dynamicznie rozwijającej się branży. Zawód w którym aby być na topie należy nieustanie śledzić nowe technologie w dziedzinie profesjonalnej autokosmetyki. No i przede wszystkim ludziom, którzy kochają pięknie wyglądające się auta.

 

 

hot°: Biorąc pod uwagę Twoje podejście do pracy oraz to w jaki sposób się rozwijasz – w którym miejscu widzisz siebie za siedem lat?


Widzę siebie przyjmującego klientów w biurze, w dużej nowoczesnej hali, z kilkoma stanowiskami pracy, z pokojem chill room dla klientów, którzy relaksując się oczekują na swój samochód oraz pokojem typu show room dla gotowych aut oczekujących na swoich właścicieli. Naturalnie, mam wizję tego co będzie dziać się za 5-7lat, sprecyzowany cel to połowa sukcesu. Czy uda mi się to osiągnąć i jakie możliwości rozwoju podsunie mi los, to czas pokaże.

 

 

hot°: Co jest najtrudniejsze w twojej pracy? Jakie dostrzegasz w niej korzyści?


Najtrudniejsze jest docieranie do coraz szerszej liczby odbiorców szukających usług profesjonalnych i uświadomienie ludzi jakie korzyści płyną z detailingu aut.


A jakie korzyści mam ja z bycia detailerem, przede wszystkim praca przy luksusowych i sportowych samochodach, przyjemność i satysfakcja z wykonaj pracy oraz coraz większa liczba zadowolonych klientów.

 

 

hot°: Które auta preferujesz? Te nowsze, czy może te sprzed kilkudziesięciu lat?


Auta kilkudziesięcioletnie, cenię za jakość i trwałe rozwiązania. Auta współczesne natomiast za zaawansowane technologie i bezpieczeństwo. Z racji powiększającej się rodziny, preferuję te drugie.

 

hot°: Każdy ma jakieś marzenia. Jesteś pasjonatem aut, dlatego powiedz nam, które auto jest dla Ciebie tym wymarzonym.


Na tą chwilę, moim wymarzonym autem jest Porsche 911Turbo. To dotychczas jedyne auta, które dostarczyło mi tak dużą dawkę adrenaliny.

 


Car Glow
ul. Dąbska 75a
tel. 501 377 438
www.carglow.pl/

www.facebook.com/carglowautodetailing/

Komentarze

Komentarze

Adrian44
13:21 08.07.2019
uuuu w szczecinie daleko. jak w krakowie to tylko www.exclusiveshine.pl
2
1
Hurtownia Chemiczna
11:29 23.03.2020
Detailing to nie tylko praca, ale i hobby. W końcu korzystanie z kosmetyków takich jak te dostępne w hurtownia chemiczna musi być czystą przyjemnością! Gratulujemy ciekawego zajęcia!
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.