10 Najlepszych Zawodów: Kosmetyczka i prowadzenie własnego salonu - Monika Dorenda

10.12.2015
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: archiwum Moniki Dorendy

Satysfakcja, pieniądze, prestiż. Tego, w indywidualnej kolejności, oczekujemy od swojej pracy. Dodatkowo chcemy poznawać interesujących ludzi, mieć szansę rozwoju zawodowego i ani przez chwilę nie czuć nudy. Tylko, chociaż wiemy, czego oczekujemy, nie do końca wiemy jak to osiągnąć. I kiedy przychodzi czas na decyzję, na wybór studiów, na ukierunkowanie się – mamy czarną dziurę. Ale my postanowiliśmy wam pomóc. Znaleźliśmy 10 zawodów, które cieszą się dużym powodzeniem i przedstawiamy je Wam od tzw. kuchni. W tym numerze o swojej pracy opowie Wam właścicielka salonu kosmetycznego Monika Dorenda.

 

 

hot°: Co skłoniło cię do tego, żeby otworzyć gabinet kosmetyczny?


Coraz więcej osób kobiet i mężczyzn chcę dobrze wyglądać. Branża kosmetyczna w ciągu ostatnich lat bardzo się rozwinęła. Duży nacisk w dzisiejszych czasach kładzie się właśnie na wizerunek w pracy jak i poza nią. Oferta jest szeroka, zaczynając od kosmetyki twarzy, oczu, dłoni po stopy. Zawsze fascynowałam się szeroko rozumiana kosmetologią aż zainteresowałam się tematem podologii (tj. schorzeniami i pielęgnacją kończyn dolnych). Wtedy właśnie odkryłam w sobie predyspozycje do wykonywania tego typu zabiegów.

 

hot°: Jakie masz doświadczenie?, Jak przygotowywałaś się do swojej pracy?


Zawsze miałam poczucie estetyki. Wcześniej nie zajmowałam się tym profesjonalnie na tym poziomie co jestem teraz , aż w końcu postanowiłam i dojrzałam do decyzji, żeby tak właśnie zrobić. Mam świadomość, że jeszcze długa droga przede mną, ale jestem perfekcjonistką w każdym calu dlatego ciężko pracuje, mam cele i małymi krokami je realizuje. Stawiam na profesjonalizm, dlatego stale się szkolę, zdobywam certyfikaty i uczestniczę w pokazach konferencjach. Stawiam na wysokiej jakości sprzęty oraz materiały na których pracuje.

 

 

hot°: Jakie usługi masz w swojej ofercie? W jakim zakresie cenowym?


Począwszy od kosmetyki twarzy, pielęgnacji oczu, po dłonie, kończąc na stopach. Jestem również wizażystą, także w mojej ofercie znajdziecie Państwo również makijaże od dziennych po ślubne, wieczorowe i okolicznościowe. Zakres cen od 15 zł do 200 zł. Zapraszam do zapoznania się z całą ofertą na mojej stronie.

 

hot°: Jakie masz plany na przyszłość? W jakim kierunku chcesz rozwijać swój gabinet?


Plany na przyszłość mam duże:) Aby zaistnieć i utrzymać się w tej branży nie można stać w miejscu, nie można przestawać się uczyć. Dlatego cały czas poszerzam ofertę w swoim gabinecie, rozmawiam z klientami, obserwuję branżę kosmetyczną. Chcę aby było to miejsce do którego wejdziesz napijesz się świetnej kawy i zrobisz się od stóp do głów:)

 

 

hot°: Jak zdobywasz klientów do swojego gabinetu?


Myślę, że profesjonalizm, wysoka jakość usług a także bardzo dobrej jakości materiały na których pracuje, to wszystko składa się na to że klientki do mnie po prostu wracają i polecają dalej. Oczywiście reklama, promocje również robią swoje. Zapraszam do obejrzenie mojego fun pagu na facebooku, zapoznanie się z całą ofertą jak i obejrzenia efektów mojej pracy:)

 

hot°: Czy jesteś usatysfakcjonowana wykonywaną pracą i spełniasz się w zawodzie?


W końcu robię to co kocham co przynosi mi satysfakcje, w czym się spełniam i do tego przynosi dochód:). Cieszy mnie zadowolenie klientów szczególnie wtedy, gdy mogę im pomóc nie tyle w kontekście „upiększenia ich" ale poprawy ich pewności siebie chodzi tu o zabiegi z zakresu kosmetyki twarzy, ciała ( blizny potrądzikowe, starzenie skóry, rozstępy w fazie zapalnej) oraz rozwiązaniu ich problemów związanych z dolegliwościami stóp (usuwanie odcisków, sterylna korekcja wrastających paznokci, opracowanie i pielęgnacja pękających pięt)

 

 

hot°: Jakie zabiegi i usługi są obecnie najbardziej popularne?


Z mojego doświadczenia widzę że mentalność troszkę się zmienia i zaczynamy dbać nie tylko o to co widać „gołym okiem", ale również o stopy z czego się bardzo cieszę. Stopa to najbardziej obciążona mechanicznie, część naszego ciała z czego nie do końca zdajemy sobie sprawy. Często bagatelizujemy problemy z tym związane co może doprowadzić do poważnych problemów, choćby pękające pięty czy bolesne odciski lub modzele. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

 

hot°: Czy klientami gabinetów kosmetycznych są także mężczyźni?


Tak oczywiście. Najczęściej zainteresowani są pielęgnacją twarzy, stóp ale także dłoni bo wiedzą że są one wizytówką nie tylko kobiet:). Coraz częściej Panowie zgłaszają się do mnie z odciskami na dłoniach spowodowanymi ciężką pracą fizyczną czy robieniem formy na siłowni:)