10 Najlepszych Zawodów: Masażysta

21.09.2016 2 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Norberta Nowakowskiego

Satysfakcja, pieniądze, prestiż. Tego, w indywidualnej kolejności, oczekujemy od swojej pracy. Tylko, chociaż wiemy, czego oczekujemy, nie do końca wiemy jak to osiągnąć. I kiedy przychodzi czas na decyzję, na wybór studiów, na ukierunkowanie się – mamy czarną dziurę. Ale my postanowiliśmy wam pomóc. Znaleźliśmy 10 zawodów, które cieszą się dużym powodzeniem i przedstawiamy je Wam od tzw. kuchni. W tym numerze rozmawiamy z Norbertem Nowakowskim – masażystą.

 


hot°: Kiedy zdecydowałeś się na to, żeby zostać masażystą? Dlaczego akurat ten wybór?


Wszystko zaczęło się, gdy wymasowałem po raz pierwszy moich bliskich i znajomych. Oczywiście nie był to masaż profesjonalny. Rodzina namówiła mnie żebym poszedł do szkoły masażu – widzieli we mnie potencjał ! I tak się zaczęło..

hot°: W jaki sposób można w Szczecinie uzyskać wykształcenie w twoim zawodzie ? Czy są jakieś szkoły, które kształcą w tym kierunku ?

 

Szkół jest wiele zarówno prywatne jak i państwowe. Zawód masażysty można wykonywać kończąc: Studia Wyższe – fizjoterapii, szkołę policealną lub długie kursy zawodowe.

 

 

hot°: Wiem, że oferujesz swoje usługi w wersji mobilnej. Jak to wygląda w praktyce?


Taka usługa ma gwarantować najwyższy komfort klienta. Mam bardzo elastyczny czas pracy. Zawsze staram się dostosować do terminu i miejsca spotkania. Zdarza mi się dojeżdżać nie tylko do domu klienta ale i do hotelu, czy do miejsca pracy klienta. Zawsze zabieram ze sobą stół do masażu, oraz ręczniki i oleje.

 

hot°: Jak według Ciebie, powinien wyglądać dobrze wykonany masaż?


Dobry masaż oznacza dostosowanie bodźca, oraz technik masażu do indywidualnych potrzeb klienta. Nie zawsze masaż mocny jest odpowiedni. Nie zawsze wykonuje się wszystkie techniki. To jaki masaż wykonam, decyduje wcześniejszy wywiad z klientem.

 hot°: Do kogo oferujesz swoje usługi?


Przede wszystkim zajmuję się masażami relaksacyjnymi, oraz rytuałami SPA. Oferta skierowana jest do osób, które są pod wpływem stresu, wysiłku lub zwyczajnie brakuje im czasu na dobry relaks, a takim sposobem jest dobry masaż relaksacyjny, który wpływa pozytywnie na ciało ja i duszę, każdego z nas.

 

 

hot°: Domyślam się, że w zawodzie masażysty, również trzeba się cały czas kształcić. Jak zdobywasz nowe umiejętności ?


Zgadza się. Rozwój osobisty jest niezwykle ważny w mojej pracy. Kilka razy do roku uczestniczę w rozmaitych szkoleniach. Są to np. kursy masaży orientalnych.

 

 

hot°: Kto częściej wykonuje zawód masażysty kobiety czy mężczyźni ? Czy ma to w ogóle znaczenie w sensie powiedzmy siły potrzebnej w masażach leczniczych ?


Z moich obserwacji wynika że zawód ten na równi wykonują kobiety jak i mężczyźni. Każdy klient może wybrać własnego masażystę. Jedni wolą być masowani przez kobiety inni zaś przez mężczyzn, dla pozostałej grupy osób nie ma to większego znaczenia. Należy obalić mit, że kobiety masują słabiej niż mężczyźni. Dobry masażysta potrafi dostosować siłę do potrzeb klienta.

 

hot°: Jakie zabiegi i usługi są obecnie najbardziej popularne ? Jak jest zakres cen za twoje usługi ?


W tej chwili największym powodzeniem cieszy się masaż świecą oraz rytuał SPA, gdzie poza masażem wykonuje się peelingi i maskę na ciało. Cennik uzależniony jest od czasu trwania zabiegu, oraz od rodzaju użytych produktów. Masaż nóg i grzbietu to koszt 80 zł i trwa godzinę. Rytuał SPA to już 2 godziny relaksu w cenie 180 zł. Aktualne ceny i promocje znajdują się na mojej stronie internetowej, do której odwiedzenia serdecznie zapraszam.

 


hot°: Czy jesteś usatysfakcjonowany wykonywaną pracą i spełniasz się w zawodzie?


Moja satysfakcja z wykonywanej pracy jest ogromna ! Pracuję w zawodzie, który uszczęśliwia ludzi. Zadowolony klient oznacza dla mnie wypełnioną misję, oraz wielką satysfakcję i radość, że mogłem pomóc drugiej osobie poprzez dobrze wykonany masaż relaksacyjny.

 

hot°: Dziękujemy za wywiad


Również bardzo dziękuję i zapraszam na masaż !


telefon 512 455 643    |      www.masaznowakowski.pl

 

Komentarze

Komentarze

Daniel
15:59 23.09.2016
Korzystałem z usług Pana Norberta. Mogę polecić każdemu masaż który on wykonuje. Myślę że jeszcze nie raz do niego zawitam.
1
0
Kamil
14:49 08.06.2017
Fajny wywiad :) sam sie ucze teraz w szkole progres w Poznaniu na technika masazyste i fascynuja mnie te zajecia. Od zawsze lubilem masowac i wiem, ze ten zawod moge polaczyc z pasja.
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.