Inspirujące Firmy: Ośrodki wypoczynkowe w Wielkiej Brytanii – dobra praca na wakacje!

04.05.2016 0 komentarzy
Autor: Magdalena Dziechciowska, Zdjęcia: Archiwum LSJ

LSJ HR Group to szczeciński lider w branży doradztwa personalnego i rekrutacji. W ramach naszego cyklu, który prowadzimy z tą renomowaną firmą, staramy się pomóc wszystkim tym Czytelnikom Hota, którzy myślą o swojej pierwszej wymarzonej pracy. Nie zapomnimy też o szczecinianach, którzy myślą o zmianie swojego, aktualnego zawodu na taki, który w końcu pozwoli im na realizacje wrodzonych predyspozycji. W majowym numerze skupimy się na ośrodkach wypoczynkowych Wielkiej Brytanii – dlaczego? Bo są świetną możliwością na dobrą, wakacyjną prace!

 

Magdalena Dziechciowska

 

Ośrodki wypoczynkowe w Wielkiej Brytanii – dobra praca na wakacje!

 

hot°: Wakacje coraz bliżej, warto pomyśleć o atrakcyjnej pracy na lato.


Magdalena Dziechciowska: Nie tylko pomyśleć, ale podjąć konkretne działania, aby tę pracę zdobyć. Tak naprawdę to już ostatni dzwonek! Przedsiębiorcy kończą właśnie kompletowanie kadry przed sezonem. LSJ również prowadzi rekrutacje w imieniu pracodawców – w maju odbędzie się ostatni przedwakacyjny nabór pracowników do sieci ośrodków wypoczynkowych Butlins w Wielkiej Brytanii. Warto z tej szansy skorzystać! Potrzebni są m.in. kucharze, pomoc kuchenna, barmani, pokojówki, kelnerzy oraz pracownicy restauracji typu fast food. Jest to praca na minimum sześć miesięcy w jednym z nadmorskich ośrodków Butlins: Bognor Regis w pobliżu Londynu, Minehead w okolicy Bristolu oraz Skegness, zlokalizowanego blisko Bostonu w Anglii. Są to naprawdę piękne kurorty.


Pracodawca oferuje stabilne zatrudnienie, zakwaterowanie na terenie ośrodka, pracę w międzynarodowym środowisku – wśród pracowników są Polacy, Węgrzy, Anglicy, Hiszpanie. Zagwarantowane są także szkolenia podnoszące kwalifikacje pracowników. Atmosfera w pracy jest bardzo dobra, co podkreślają osoby, które już pracują w ośrodkach Butlins.

 

Butlins

 


hot°: Kto ma szansę na zatrudnienie?


Zgłaszać się mogą wszystkie osoby mówiące w języku angielskim na poziomie minimum średniozaawansowanym. Nie ma ograniczeń wiekowych. Pracodawca nie wymaga też żadnego doświadczenia. Pierwszy krok to przesłanie nam swojego CV (na adres: [email protected]). Wszyscy, którzy to zrobią otrzymają od nas informację mailową o kolejnych krokach, które należy podjąć, aby wziąć udział w rozmowie z pracodawcą.

 

hot°: Znajomość angielskiego jest niezbędna?


Tak, to warunek konieczny. Podobnie jak pozytywne nastawienie oraz chęci do pracy.


hot°: Jak odbywa się rekrutacja?


Najważniejsze jest spotkanie z brytyjskim pracodawcą w Szczecinie lub Warszawie. Istnieje też możliwość odbycia rozmowy rekrutacyjnej za pośrednictwem skype. Sama rozmowa z przedstawicielem ośrodka trwa około piętnastu minut i prowadzona jest w całości w języku angielskim. Składa się najczęściej z dwóch etapów.


Pierwszy z nich to scanning, czyli rozmowa wstępna. W tej części kandydat może być zapytany o to, kiedy może wyjechać do pracy, na jakim stanowisku chciałby pracować, czy jest „multiskilled”.


W drugim etapie (tzw. rozmowa właściwa) pytania są już bardziej dociekliwe, mające na celu lepsze poznanie kandydata. Przedstawiciel pracodawcy może zapytać m.in. o mocne i słabe strony osoby starającej się o pracę, dopyta ją o wiedzę na temat ośrodków Butlins, a także dlaczego chce w nich pracować. Czasem kandydat jest proszony o wyjaśnienie jak rozumie pojęcia „customer service” lub „team player” oraz wymienienie cech, jakie powinna posiadać osoba, która na co dzień ma do czynienia z gośćmi ośrodka. Pytania dotyczą też problemowych sytuacji z przeszłości i tego, jak kandydat sobie z nimi poradził.

 

Butlins


hot°: Bardzo szczegółowe…


To tylko tak groźnie brzmi, bez obaw! Nie trzeba się denerwować. Rozmowa z pracodawcą nie jest przesłuchaniem, a pytania nie są podchwytliwe. Na pewno jednak warto się przygotować - przede wszystkim zapoznać się z dostępnymi informacjami na temat ośrodków Butlins.


hot°: Od rozmowy do wyjazdu jeszcze daleko. Jak przebiega ten proces?


Nie zostawiamy kandydatów samych sobie na żadnym etapie. Również wtedy, kiedy już otrzymają pracę. Pomagamy im w rezerwacji biletów, szczegółowo objaśniamy jak dojechać na miejsce, jaki środek transportu wybrać. Zazwyczaj do danego pracodawcy wyjeżdża większa grupa osób. LSJ kontaktuje ich ze sobą tak, by osoby z pobliskich miejscowości mogły wspólnie zorganizować wyjazd. Pozostajemy w stałym kontakcie z kandydatami, których rekrutujemy.

 

Butlins

 


hot°: Majowa rekrutacja, o której wspomniała Pani na wstępie to jedna z wielu, jakie LSJ prowadzi dla sieci Butlins. Ile osób już dostało pracę w kurortach dzięki waszemu pośrednictwu?


Współpracujemy z Butlins od dziewięciu lat. To nasz stały, zaufany klient. Rocznie za naszym pośrednictwem do pracy w ośrodkach wypoczynkowych tej sieci wyjeżdża ok. 200 osób. To bardzo znana i renomowana firma, stabilny pracodawca, który wielokrotnie znajdował się w czołówce rankingu na najlepszego pracodawcę w UK.


hot°: Czy zdarza się, że zrekrutowani przez LSJ pracownicy, którzy planowali wyjazd na kilka miesięcy, przedłużają pobyt, a może wiążą się z ośrodkiem na stałe?


Zdecydowana większość osób zostaje tam na dłużej – rok, a nawet dwa lata. To atrakcyjna praca, poza tym część osób po prostu awansuje. Dziś duża część kadry zarządzającej Butlins to Polacy, którzy wyjeżdżali za naszym pośrednictwem. To dla nas duża satysfakcja.

 

hot°: Co zrobić, żeby zacząć pracę w kurortach Butlins?


Jak najszybciej przesłać do nas swoje CV lub zadzwonić. Wszystko wyjaśnimy i odpowiemy na każde pytanie. Niezbędne informacje na temat pracy w ośrodkach można też znaleźć w internecie na stronie: hotele.lsj.pl
Nie ma się czego obawiać. Jeśli praca się nie spodoba, to w każdej chwili można z niej zrezygnować. Obowiązuje jedynie tygodniowy okres wypowiedzenia, a usługi LSJ są bezpłatne. Kandydaci nie ponoszą w związku z rekrutacją żadnych kosztów.

 

Butlins

 

Butlins to sieć renomowanych ośrodków wypoczynkowych ulokowanych w malowniczych miejscowościach położonych na wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Oferują liczne atrakcje dla gości w każdym wieku. Są tu parki rozrywki z basenami, wesołymi miasteczkami, salonami gier komputerowych, kryte i otwarte obiekty sportowe do gry w tenisa, golfa, bilard, kręgle itp.


Oprócz luksusowych hoteli, domków i miejsc campingowych kurorty Butlins oferują również możliwość korzystania z bogatego zaplecza gastronomicznego i rozrywkowego. Goście mają do wyboru wiele restauracji, barów, pubów i kawiarni, mogą zakupić pamiątki w licznych sklepach. Dodatkowe atrakcje zapewnia scena, która gości znanych aktorów i piosenkarzy. Na co dzień odbywają się na niej występy, pokazy, międzynarodowe festyny oraz imprezy tematyczne. Butlins to idealne miejsce na odpoczynek.


Poszukiwani pracownicy:
• kucharz / pomoc kuchenna,
• barman / barmanka,
• pokojówka / pokojowy,
• kelner / kelnerka,
• pracownik restauracji typu fast food.


Wynagrodzenie: 6,00–7,20 £/godz. Zakwaterowanie na terenie ośrodka.


Więcej informacji na temat rekrutacji prowadzonych przez LSJ do pracy w ośrodkach wypoczynkowych Butlins: www.hotele.lsj.pl

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.