Inspirujące firmy: Tidio – live chat dla firm

13.04.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Tidio

W kolejnej odsłonie naszego cyklu poświęconemu ciekawym firmom z naszego regionu, chcemy opowiedzieć Wam o firmie Tidio. Jej głównym produktem jest Tidio Chat - rozwiązanie typu live chat, skierowane głównie do mikro/małych firm. Umożliwia ono komunikację pomiędzy właścicielami stron, a ich gośćmi. Brzmi ciekawie, prawda? Nie będziemy zdradzać więcej. Po prostu przeczytajcie poniższy wywiad z Tytusem Gołasem - chief executive officer firmy Tidio Chat, a dowiecie się wiele ciekawych rzeczy związanych z tą młodą firmą ze Szczecina!

 

 

hot°: Tidio Chat brzmi dość intrygująco… Powiedzcie zatem – czym tak naprawdę jest Tidio?


Tytus: W tym momencie rozwijamy jedną z najszybciej rosnących aplikacji typu live chat. Pewnie zapytacie czym jest live chat? Zapewne często kiedy jesteś w sklepie internetowym, to pewnie widzisz w prawym dolnym rogu takie małe okno, dzięki któremu możesz porozmawiać z konsultantem danego sklepu. My właśnie narzędzie tego typu dostarczamy, jednakże z tą różnicą, że konkurencja skupia się na dużych klientach, a my nasze oprogramowanie kierujemy głównie do małych i średnich firm.


hot°: Brzmi ciekawie. Jak w takim razie oceniacie pierwszy rok swojej działalności?


Zależy kogo zapytasz :) jakbyś zadał to pytanie CEO Google, to powiedziałby pewnie „No fajnie, że coś tam robicie chłopaki” – ale wiadomo, że nie byłby usatysfakcjonowany. A tak na poważnie, to z mojej perspektywy jest dość nieźle, gdyż w przeciągu ostatniego roku pozyskaliśmy 2,5 tys. Klientów. Kolejne 25 tys. korzysta z naszych produktów, a firma, która zaczynała od 3-osobowego zespołu obecnie zatrudnia 14 osób.

 


hot°: Z tego co mówicie, to wszystko wygląda super, a na dodatek rozwijacie się tak jak sobie tego życzycie. W takim razie co dalej macie w planach?


Tak jak powiedziałem, kwestia perspektywy. Na pewno nie uważam, że to jest szczyt naszych możliwości, dlatego nie chcielibyśmy być tylko w Top 10 Live chat’ów (uwierz mi, że ten rynek jest bardzo zatłoczony)... Marzy nam się stworzenie produktu, który zredefiniuje cały segment rynku lub stworzy zupełnie nową grupę produktów.


hot°: Doszły mnie słuchy jakiś czas temu, że wygraliście wyjazd do Doliny Krzemowej. Jak się sprawy potoczyły? Jak wspominacie tą wyprawę?


Tak, jesteśmy z tego powodu bardzo dumni. A propos samego wyjazdu to w ostatniej chwili został on zmieniony na Chiny, i tam poleciał Olek - jeden z naszych pracowników. Dodatkowo mieliśmy zaplanowany inny wyjazd z programu „Polski Most Krzemowy", tylko że w pewnym momencie zdaliśmy sobie sprawę, że pomimo tego iż rośnie nam liczba użytkowników, to skupiamy się na zbyt wielu rzeczach naraz.


Mamy dobry produkt jakim jest live chat, mamy również kilka innych, ale tak naprawdę żaden nie działa do końca dobrze. Zamiast siedzieć i pracować w biurze nad tym co sprzedajemy, zaczynamy myśleć o wyjazdach do doliny krzemowej, gdzie firm takich jak nasza są dziesiątki tysięcy, wiec postanowiliśmy zrezygnować z wyjazdu, zamknąć się w biurze i poprawić wszystko co tylko możemy. Czyli po prostu skupić się na klientach. Efekt? Wzrost przychodów w przeciągu 3 miesięcy, a po 5 miesiącach - już ich potrojenie. Teraz wiemy, że to był dobry wybór.

 


hot°: Gdzie szukacie swoich klientów? Kim oni są? Skąd pochodzą?


Nasi klienci to przede wszystkim właściciele stron i sklepów internetowych. Głównie pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej, Wielkiej Brytanii i kilku krajów skandynawskich. Aktualnie mamy klientów ze 180 krajów na świecie! Żartowaliśmy ostatnio z chłopakami, że nie było nas jeszcze tylko na Grenlandii, ale chcemy to zmienić :)


hot°: Dobrze. Były poważne pytania, teraz czas na kilka spraw, które jeszcze bardziej zaciekawią naszych czytelników… Czy to prawda, że macie w biurze trzy drony? Do czego je wykorzystujecie?


To nasi programiści mają takie zainteresowania, w czasie przerw odbywają się u nas wyścigi dronów… Nic niezwykłego. : )

 


hot°: Ostatnio słyszałem, że zaczęliście produkować własne Piwo… Czy moglibyście powiedzieć nam coś więcej?


Ha, wiedziałem że o tym powiesz! Firma, która dość dynamicznie się rozwija (oczywiście w mojej skali) ma też większe potrzeby, jeżeli chodzi o zatrudnienie ludzi. Teraz mamy dwie opcje do wyboru: albo zlecić to firmie HR’owej, która przyśle nam określony typ osób albo opowiedzieć Szczecińskiej Branży Internetowej o tym jak fajnie rośniemy, jak bardzo się zmieniamy i że jest firma w Szczecinie o globalnym zasięgu, która zaraz może być stosunkowo duża.


Oczywiście wybraliśmy drugą opcję i w związku z tym na każdym szczecińskim evencie branży IT w ciągu najbliższych 3 miesięcy można napić się piwka z naszym logiem. Dodatkowo tymczasowo odpaliliśmy stronę 12months.tidio.co, na której możesz przeczytać jak urośliśmy w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.

 

 

hot°: Dziękujemy za wywiad!

 

Tidio w sieci:

https://www.tidiochat.com/

https://www.facebook.com/tidiochat/?fref=ts

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.