Studia podyplomowe w WSB – miejsce spotkań praktyków

06.10.2021 0 komentarzy
Autor: WSB, Zdjęcia: Archiwum WSB

Studia podyplomowe najczęściej wybierają osoby, które chcą zaktualizować posiadaną wiedzę, przebranżowić się, lub zależy im na osobistym rozwoju. Warto wybrać studia, które będą miały praktyczny charakter, a wiedza zdobyta w trakcie zajęć pozwoli na wykorzystywanie jej w codziennej pracy.


Na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie można pogłębić wiedzę z wybranej dziedziny. Praktyczny charakter zajęć daje możliwość uczestniczenia w grach biznesowych, warsztatach i case studies. Umiejętności zdobyte w czasie warsztatów dają możliwość nie tylko rozwinąć się zawodowo, ale są też przydatne do założenia i prowadzenia własnej firmy.


"Większość zajęć jest prowadzonych w formie warsztatowej. Uczestnicy mogą wymienić się swoimi doświadczeniami między sobą i z wykładowcami. Częściowo ćwiczenia prowadzone są w oparciu o gry biznesowe, co pozwala wykorzystać dotychczasową wiedzę w symulacjach, a dodatkowo wprowadza ciekawy element konkurencji" – mówi Marta Kalaczyńska, p.o. Kierownika Działu Studiów Podyplomowych.


Dla WSB bardzo istotna jest opinia studentów i słuchaczy. Te wartościowe informacje pomagają w przygotowywaniu programów studiów na miarę potrzeb kandydatów. Dodatkowo uczelnia bardzo dobrze radzi sobie z nauczaniem online, dzięki czemu realizacja zajęć również w tej formie jest na wysokim poziomie.


"Opinia naszych studentów jest dla nas bardzo ważna. Co roku przeprowadzamy ankietę, tzw. Badanie Atrybutów Marki, w ramach którego pytamy o różne aspekty studiowania. W tym roku uczestnicy studiów podyplomowych ocenili kształcenie zdalne na 4,44(skala obejmowała oceny od 1-5), a wykładowców i ogólną realizację zajęć na 4,47 "– mówi dr Rafał Koczkodaj, Dziekan WSB w Szczecinie.


Warto podkreślić, że uczestnicy studiów podyplomowych szczególnie docenili przyjazne podejście wykładowców do studentów, komunikację z wykładowcami w trakcie zajęć oraz ich realizację zgodnie z programem.

 

-------------------------------------------------------------------------

 


Kandydaci na studia podyplomowe w WSB mogą wybierać spośród ponad 80 kierunków studiów podyplomowych. Wśród nich są Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza, Coaching i facylitacja, Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw, Zarządzanie projektami, Ochrona Środowiska.

 

O kierunkach opowiedziała Marta Kalaczyńska, p.o. Kierownika DSP: "Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych w zakresie Audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej, uzyskują Certyfikat Audytora Wewnętrznego II stopnia Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej. Dodatkowo zyskują bezterminowe wsparcie merytoryczne ze strony Rady Programowej PIKW w zakresie czynności wykonywanych na stanowisku pracy związanym z ukończonym kierunkiem. Zajęcia prowadzone są w modelu 50% wykładowców z WSB i 50% wykładowców PIKW."

 

-------------------------------------------------------------------------


Ciekawym kierunkiem jest też Coaching i facylitacja. Jego partnerem jest Sapientia, znane Centrum Szkoleniowo-Rozwojowe oraz Style MyśleniaFRIS ®. Wykładowcami są m.in Certyfikowani Trenerzy FRIS®. Coaching i facylitacja to efektywne narzędzia wspierające proces dostosowania się do wymogów rynku.


WSB zaprasza również na kierunek Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw, który w ramach zajęć oferuje warsztaty z programu finansowo-księgowego SYMFONIA.
"Stawiamy na praktykę, a celem studiów jest przekazanie uczestnikom aktualnej wiedzy z zakresu rachunkowości i finansów przedsiębiorstw. Ważne jest wykształcenie w nich umiejętności wykorzystywania narzędzi w prowadzeniu ksiąg rachunkowych oraz instrumentów finansowych w zarządzaniu jednostką gospodarczą" - dodaje Marta Kalaczyńska.


Kolejnym kierunkiem, na który zaprasza WSB jest Zarządzanie projektami:
"Zależy nam na tym, aby uczestnicy tego kierunku wypracowali umiejętność menedżera projektu. Pełne zdobycie obrazu zarządzania projektami umożliwia uczestnikom zróżnicowana tematyka w czasie zajęć. Dodatkowo podczas nauki uczestnicy nabywają umiejętności zastosowania najlepszych, najnowszych i wypróbowanych na całym świecie narzędzi zarządzania projektowego" - mówi p.o. Kierownik DSP.


Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie zachęca do rekrutacji na kierunek Ochrona środowiska, który skierowany jest główne do osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę w tym obszarze i pracują w nim na co dzień.Tematyka studiów będzieinteresująca dla osób, które chcą zapoznać się z przepisami prawnymi z zakresu ochrony środowiska, procedurami w ochronie środowiska oraz nowymi rozwiązaniami przyjaznymi dla naszego otoczenia.

-------------------------------------------------------------------------


Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej?
"Na zajęciach można spotkać wykładowców, którzy są doświadczonymi ekspertami w swoich dziedzinach. Na co dzień działają w takich obszarach, jak finanse, rachunkowość, HR, rozwój osobisty, marketing, nieruchomości, prawo, pedagogika, marketing, czy zarządzanie.

 

Dodatkowo uczestnicy studiów podyplomowych cenią sobie różnorodność w swoich grupach. Nasze studia przyciągają przedstawicieli różnych branż, a doświadczenie i wspólna praca przy projektach świetnie uzupełnia wiedzę, którą uczestnicy wynoszą ze studiów" -mówi dr Rafał Koczkodaj, Dziekan WSB w Szczecinie.

 

-------------------------------------------------------------------------


Rekrutacja letnia w Wyższej Szkole Bankowej w dalszym ciągu trwa. W ofercie znajduje się wiele kierunków studiów Ii II stopnia oraz studia MBA.

 

Warto śledzić informacje o promocjach w czesnym na stronie www.wsb.pl/szczecin.

 

Aktualnie obowiązuje m.in. zniżka w opłacie wpisowej, która wynosi 0 zł.

Biuro Rekrutacji WSB znajduje się w nowej siedzibie przy ulicy Śniadeckich 3 w Szczecinie.

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.