Odwiedzamy Miceramic

06.06.2023 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Eatrunlove.pl // Archiwum Firmy

W dzisiejszym wtorkowym wywiadzie poznacie ciekawe miejsce jakim jest Miceramic w Szczecinie. Jeżeli kiedyś marzyliście o wytwarzaniu wyjątkowych przedmiotów z gliny lub chcielibyście zabrać partnera/partnerkę na twórczą sesje rodem z filmu "Uwierz w Ducha" to będzie to temat dla Was. Zapraszamy do przeczytania naszego  wywiadu z Panią Zuzanną - założycielką Miceramic.

 

 

 

hot°: Zuzo, witamy w HOT! Zanim porozmawiamy o Twojej działalności, chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o założycielce Miceramic i jak zaczęła się jej przygoda z ceramiką.

 

Hej hej! Ogromnie się cieszę, że moje działania zwróciły Waszą uwagę. Z wykształcenia jestem architektem- po studiach właściwie natychmiast zajęłam się projektowaniem wnętrz. Od zawsze pasjonowała mnie część kreatywna w pracy i tak moja ścieżka skręciła kiedyś w stronę ceramiki. Poszłam na warsztaty i kliknęło tak mocno, że postanowiłam zająć się tym na dobre. Stworzyłam pracownię miceramic, w której można zapisać się na warsztaty i nabyć moje ceramiczne perełki.

 

hot°: Czy jest zainteresowanie warsztatami i Twoimi wyrobami z gliny?

 

Bardzo duże - kilka razy dziennie rozmawiam z kimś kto chce wpaść na warsztaty lub kupić coś dla siebie lub w prezencie. Każda z robionych przeze mnie rzeczy jest indywidualna i niepowtarzalna- cieszę się, że coraz więcej osób ceni sobie możliwość zdobycia czegoś pięknego, czego nie ma nikt inny.

 

hot°: Jak wyglądają prowadzone przez Ciebie warsztaty? Czego można się nauczyć, co wytwarzacie?

 

Na warsztaty umawiamy się indywidualnie (najlepiej przez instagram @miceramic_pl lub telefonicznie 603 998 918). Na pierwszym z dwóch spotkań uczymy się technik ręcznego tworzenia z kuli i płata i robimy miseczkę i talerzyk. Na kolejnym spotkaniu szalejemy z kolorami - szkliwimy prace.

 

Następnie Wasze dzieła wypalam w piecu w 1250 st C. Po 2-3 dniach są gotowe do odbioru. Na takich spotkaniach - poza sporą dawką wiedzy o ceramice - uczymy się cierpliwości, precyzji i wielu niespodziewanych rzeczy o sobie.

 

 

 

hot°: Kto przychodzi na takie  szkolenia?

 

Najczęściej przychodzą do mnie bliskie przyjaciółki lub mamy z córkami. Każde takie spotkanie to mieszanka humoru i inspirujących historii o przyjaźni, miłości czy asertywności. To jest niesamowite jak wspaniałych ludzi mam okazję u siebie gościć. Czasami mam indywidualne, jednoosobowe spotkania i wiem już, że tam w serduchu jest gdzieś bardzo duże miejsce dla ceramiki.

 

hot°: Dla niektórych to tylko rzeźbienie w glinie, dla innych ulubione hobby a czasem nawet styl życia. Co specjalnego/magicznego jest w ceramice?

 

Uwaga będę filozofowała! Praca z gliną to praca z żywiołami: ziemią,wodą, powietrzem i ogniem- pod którego wpływem nasza praca staje się naczyniem użytkowym. Wytwarzanie ceramiki to poza zabawą również lekcja pokory. Uczy cierpliwości, planowania, systematyczności, dbania o każdy aspekt tworzenia.

 

 

hot°: Taka aktywność może skojarzyć się z filmem romantycznym. Czy warsztaty z ceramiki to sposób na randkę lub spędzenie czasu dla par?

 

Ahhh tak słynna scena filmowa bardzo przyciąga do ceramiki. To świetny pomysł na chwilę ze sobą, Panowie często kupują voucher na warsztaty dla swoich wybranek, a one na tych warsztatach robią coś w prezencie dla nich :) Zawsze mnie to wzrusza.

 

 

 

hot°: Co finalnie dzieje się z tymi wszystkimi glinianymi tworami? Są sprzedawane? Zabierane do domu?

 

Wszystko co powstaje na warsztatach wypalam i zabieracie swoje cacuszka do domu.

 

hot°: Prosimy o kilka słów na koniec dla naszych czytelników.

 

Zapraszam Was do mojego świata w pracowni i na moim instagramie. Do zobaczenia!

 

 

 

 

ul. Rayskiego 26, Szczecin
Tel. 603 998 918


Facebook: www.facebook.com/miceramicstudio
Instagram:  https://www.instagram.com/miceramic_szczecin

 

Miceramic

Miceramic

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.