10 lat bostońskiego karaoke!

30.12.2015
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum klubu / portal fl4shb4ck.pl

Najstarsze Karaoke w Szczecinie dzieje się w Bostonie w każdy wtorek ! A dokładnie w ten wtorek 11 marca 2014 roku, mija 10 lat jak we wspomnianym Boston Pubie wystartowała pierwsza, szczecińska wersja ten popularnej zabawy rodem z Japonii !!! Z tej okazji rozmawiamy z Izabelą Czeladzińską właścicielką i managerką pubu, która opowie nam o szczegółach tej popularnej akcji. Warto dodać, że jakiś czas temu Bostończycy zmienili nieco formułę imprezy, łącząc części taneczne oraz śpiewane co sprawdziło się doskonale i wywołało kolejną falę popularności wokół tego wydarzenia.

 

 

hot°: 10 lat minęło, szmat czasu. Zdradzisz nam jaki jest wasz przepis na sukces ?


Izabela Czeladzińska: Oj tak, nie chce się wierzyć, że to już 10 lat, a wydaje się jakby to było całkiem niedawno. Nasz przepis na sukces to niepowtarzalny klimat Bostonu, który tworzą najwspanialsi ludzie pracujący z nami.

 

hot°: Kto zapoczątkował wasze wtorkowe karaoke ? Kto je prowadzi aktualnie ?


Pomysł był Adama Szczerbika. Namówił ówczesnych właścicieli pubu na zrobienie imprezy karaoke i okazało się ,że został trafiony w 10-kę,którą właśnie obchodzimy i mam nadzieję że kolejne pomysły na rozwijanie imprezy karaoke będą trafione w 20-kę tak abyśmy mogli obchodzić 20-lecie Adam jest z nami niezmiennie od 10lat. Nie wyobrażam sobie innej osoby na tym miejscu.

 

 

hot°: Jakiś czas temu zmodyfikowaliście formę karaoke. Czym różni się karaoke współczesne od tego sprzed lat kilku ?


Modyfikacja była konieczna ze względu na to, iż w tym biznesie wszystko jest bardzo dynamiczne. Zmieniają się czasy to i my musimy się zmieniać, aby ciągle zaskakiwać naszych gości. Obecne karaoke przyjęło całkiem inną formułę. Prowadzący jest nie tylko zapowiadającym kolejną piosenkę, ale również „wodzirejem”-dobrym duchem. Wchodzi z ludźmi w interakcje przez ,co tworzy się więź między nim, a ludźmi. Cała zabawa jest połączeniem karaoke z dyskoteką. W ten sposób została przełamana tradycyjna konwencja karaoke.

 

Dodatkowo oczywiście wprowadziliśmy wiele promocji cenowych w nieco innowacyjny sposób, a mianowicie jedna osoba z publiczności co godzinę losuje nową promocję dla całego lokalu np. płacisz raz-dostajesz dwa. Nowością jest również możliwość oddania głosu na swojego faworyta przez sms-a. W ten sposób wyłaniamy nagrodę publiczności.

 

 

 

hot°: Przejdźmy teraz do szczegółów waszych imprez, Czy zdarzyło się, że jedna osoba wygrała kilka razy ?


Oczywiście, że zdarzają się takie osoby. Ich śpiew doprowadza nas do przysłowiowej „gęsiej skórki” i nie sposób nie wyróżnić ich. Natomiast staramy się nagradzać wszystkich chociażby za odwagę zaśpiewania przed większą publicznością, a wbrew pozorom to nie jest takie proste.

 

hot°: Czy istnieje jakaś grupa najczęściej wybieranych utworów ? Drugie pytanie w temacie: jakie piosenki są najczęściej wybierane; polskie czy angielskie ?


Grupą najczęściej wybieranych utworów są oczywiście te ,które aktualnie są hitami oraz szlagiery Obserwując przekrój to najwięcej stanowią hity lat 80-tych i 90-tych. Natomiast jeżeli chodzi o wybór piosenki to zdecydowanie jesteśmy w tej kwestii patriotami i wybieramy piosenki rodzime.

 

 

hot°: Śpiewanie przed publicznością wymaga odwagi. Kto jest zatem śmielszy: mężczyźni czy kobiety?


Wydaje mi się, że bardziej kobiety, ale panowie też radzą sobie doskonale i niejednokrotnie robią niezłe show.

 

hot°: Czy w karaoke, biorą przeważnie ludzie którzy umieją śpiewać czy może jest odwrotnie ?

 

Karaoke jest formą zabawy, a napoje rozweselające powodują, że chęci do śpiewania nabiera każdy bez względu na wiek czy wykształcenie, a nawet pochodzenie, bo często można u nas spotkać obcokrajowców z różnych stron świata, a przecież wszyscy o tym wiedzą, że „śpiewać każdy może jeden lepiej, drugi gorzej”. Zresztą my Słowianie mamy to w naturze:-)

 

 

 

hot°: Czy ktoś z waszym wtorkowych artystów, osiągnąć sukces zaczynając od karaoke u was?


Tak zdecydowanie jest kilka osób, a może nawet więcej o których nie wiemy jeszcze, ale doskonałym przykładem może tu być Damian Ukeje ,zwycięzca programu The Voice Of Poland, czy Monika Załoga, która wydała swoją płytę. Jest też wiele osób, które założyły własne zespoły i teraz śpiewają w różnych formacjach i klimatach.

 

 

hot°: Jak sądzisz co motywujcie ludzi do brania udziału w karaoke? Nagrody, zabawa czy chęć sprawdzenia własnych umiejętności?


Myślę, że motywacją w głównej mierze jest jednak chęć zabawy. Uważam również, że wbrew panującej opinii o nas Polakach jesteśmy ludźmi skorymi do zabawy, otwartymi i odważnymi, ale też potrzebujemy bodźców, aby odkryć swoje prawdziwe oblicze. Staramy się zapewnić to naszym gościom i wyzwolić w nich odrobinę szaleństwa ,aby po trudzie dnia dać upust swoim emocjom i spędzić czas w miłej atmosferze.

 

hot°: Dziękujemy za wywiad i życzymy dalszych sukcesów!