Letnie nowości: Nowe miejsca na ulicach Szczecina

27.05.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum lokali

Czerwiec, to miesiąc podczas którego wiosna zmienia się w lato, zimowej aury już nie ma, a do jesieni naprawdę jeszcze daleko! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji (nowych, nowiuteńkich) gastronomiczno-kulinarno-rozrywkowych. Szanowni Państwo, prezentujemy Wam: Ministerstwo Śledzia i Wódki, Minus200Cafe (coś na ochłodę), nowy klub w centrum miasta – Jungle Club. Ponadto serce Gruzji w Szczecinie, a także miejsce, w którym czas się zatrzymuje – Szczecin w Rytmie Slow Food. Na dodatek dwa nowe koktajlbary: Baron oraz 17 Schodów.

 

 

 

Ministerstwo Śledzia i Wódki

 

W skróconej definicji - Ministerstwo, czyli urząd zajmujący się określonym działem. Jednym z ważniejszych w historii Polski może okazać się właśnie Ministerstwo Śledzia i Wódki zajmujące się śledzikiem, galaretą, zakąskami oraz napojami. MŚiW swoją władzę rozprzestrzeniło na terenie całego kraju. Są obecni chociażby w Bydgoszczy, Bytomiu, Częstochowie, Sosnowcu, Katowicach czy właśnie w Szczecinie. Lokal jest czynny codziennie od godziny 17. Zamykają się o różnych porach: o północy, po pierwszej, a w piątki i soboty po trzeciej.


ul. Śląska 12/U2
tel. 502 032 456
Znajdź lokal na Facebooku!

Strona Internetowa

 

 

Minus200Cafe

 

Jest czerwiec, więc pora na coś bardzo zimnego. Coś co zmrozi Wam krew w żyłach i nie tylko! Nie ma żartów, będziemy bawić się temperaturą równą -197 stopni! Zdrowe i przepyszne lody oraz naleśniki mrożone ciekłym azotem. Takie rzeczy tylko w Minus 200Cafe. Zapach gofrów, widok przepływającego statku, dzięki przeszklonym ścianom - to wszystko sprawia, że nie musimy jechać aż 100 km, żeby poczuć nadmorski klimat. Cała kawiarnia jest urządzona w marynarskim stylu, żagle na suficie, obraz żaglowca, niebieskie elementy wystroju.


ul. Jana z Kolna 7 (Bulwary Chrobrego)
tel. 694 949 528
Znajdź lokal na Facebooku!

 

 

Jungle Club

 

Teraz krótka notatka o miejscu, w którym będziecie mogli pobawić się do tak zwanej „czarnej muzyki”. Otwarcie klubu miało miejsce w połowie ubiegłego miesiąca. W klubie usłyszycie dźwięki z pogranicza trap, rap, r'n'b, classics. Jungle Club wprowadza cykliczne imprezy, m.in. „Czwartkową Wyprawę” - imprezę studencką, „Co w Trapie Piszczy” czy „King of the Jungle”. Jak do tej pory zagrali tam m.in. dj Prime, Kaminsky czy dj Inca-Kid. Jugnle otwarty jest w czwartki, piątki oraz soboty. Lokal znajduje się 200m od Kaskady, przy al. Jana Pawła II.


al. Papieża Jana Pawła II 3-4
tel. 794 111 112
Znajdź lokal na Facebooku!

 

 

Imereti – Restauracja Gruzińska

 

W Szczecinie, przy ulicy Staromłyńskiej, czyli w samym sercu naszego miasta można skosztować jak smakuje Gruzja. W menu znajdziecie chinkali, kaurma, saszłyki, odżachuri (na wiele sposobów), pilaw i wiele innych tradycyjnych przysmaków. W Internecie spotkaliśmy się z opinią „autentyczna rodzinna kuchnia, których w naszym mieście brakuje". Jedno jest pewne, zainteresowani kuchnią wschodnią na pewno powinni spróbować! Imeretia jest regionem w zachodniej Gruzji - czy właśnie stamtąd pochodzi zamiłowanie do kuchni gruzińskiej w Szczecinie:)?


ul.Staromłyńska 7A
7A tel. 530 696 298
Znajdź lokal na Facebooku!

 

 

Szczecin w Rytmie Slow Food

 

Szczecin w Rytmie Slow Food to następne, nowe miejsce na gastronomicznej mapie naszego miasta. Jak zapowiadają właściciele: „Powstało z miłości do dobrego smaku. Tutaj czas się zatrzymuje, przekonasz się o tym otwierając drzwi". W lokalu skosztujecie pyszne lody z naturalnych składników, tworzone z pasją pod patronatem mistrza Pawła Petrykowskiego. Ponadto sprobujecie  również  pysznych domowych wypieków. Lokalizacja z pewnością zachęci, gdyż miejsce znajduje się przy Deptaku.


ul. Jagiellońska 10U
Znajdź lokal na Facebooku!

 

 

Baron

 

Baron, to miejsce, które w głównej mierze będzie skupiało się na koktajlach alkoholowych. Koktajle będą wytwarzane na świeżych produktach oraz własnych syropach - czyli homemade. Oczywiście znajdzie się też coś do jedzenia. Proste dania typu fast food oraz przekąski. Baron, to lokal dla ludzi, którzy cenią sobie smak cocktaili oraz dobry klimat. Właściciel szykuje również wiele innych niespodzianek, ale to na razie tajemnica. Wypatrujcie więcej informacji na facebook. P.S. Baron znajduje się w miejscu dawnego Petit Paris.


ul. Św. Wojciecha 11
tel. 691 989 515
Znajdź lokal na Facebooku!

 

 

17 Schodów

 

17 schodów usytuowane będzie na podzamczu. Z głośników usłyszymy blues i swing z lat 20 oraz 30. Będzie to pierwszy w Szczecinie Koktajlbar w stylu „speakeasy”, czyli prohibicji w Stanach Zjednoczonych. Miejsce gdzie barmani będą serwować kreatywne koktajle oraz whisky na ręcznie rzeźbionych kulach lodowych. Co ciekawe na pólkach barowych znajdzie się aż 350 różnych butelek alkoholu z całego świata. W lokalu będzie panowała polityka tylko miejsc siedzących, dzięki czemu klimat panujący będzie przyjemnie odczuwalny.


ul. Targ Rybny
tel. 723 895 123
Znajdź lokal na Facebooku!

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.