Listopadowe nowości gastronomiczne

03.11.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Lokali

Listopad to miesiąc, w którym powoli zaczynamy myśleć o zimie – czy tego chcemy, czy też nie. Powoli myślimy także o Świętach, ale nim wpadniemy w ten przedświąteczny wir, warto odwiedzić nowe, ciekawe miejsca, które otworzyły się w Szczecinie. I tak na mapie gastronomicznej powstała m.in. kawiarnia Maff Coffee, Ale Trzoda na Pomorzanach, amerykański Wild West, restauracja chińska od Exotic Restaurants, włoska Mamma Mia, Kult Kebab z recepturą od legendarnego Mustafy z Berlina, a także dwa tajemnicze kluby… Icon oraz Kobieta.

 


 Ale Trzoda / Hot Poleca!
Lokal specjalizuje się w kanapkach typu pulledpork (szarpana wieprzowina) i burgerach. Właściciele lokalu zapowiadają: „Pragniemy dołożyć wszelkich starań, żeby wasze kubki smakowe oszalały z przyjemności”. To pierwszy tego typu punkt gastronomiczny na dzielnicy Pomorzany, tym bardziej wielu mieszkańców może przyjąć jego powstanie z radością. Ale Trzoda w swojej ofercie oprócz kanapek, będzie miała m.in. czekoladki do kawy ich autorskiej produkcji, z chili i solą himalajską - brzmi ciekawie, prawda? Co poza tym? Sprawdźcie sami!
ul. Powstańców Wielkopolskich 73a
tel. 577 650 007
www.facebook.com/aletrzoda

 

 

 

 

 

 

MaffCoffee
Kolejna fajna nowość na mapie szczecińskiej gastronomii. Maff Coffee oferuje między innymi pyszną kawę vergnano, babyccino (dla dzieci), herbaty, gorącą czekoladę, świeżo wyciskane soki, lody, torty, faworki (polecamy), ciasta, a także chrupiące bagietki oraz sałatki. Kawiarnia ma przytulne, nowoczesne ale i kameralne wnętrze. Lokal jest czynny codziennie od godziny 10 do 18 (pon. - pt.) lub do 19 (sob. - ndz.).Maff Coffe zlokalizowany jest przy Placu Orła Białego, naprzeciwko Katedry. Więcej o tym miejscu znajdziecie na naszym portalu.
Plac Orła Białego 6
www.facebook.com/maffcoffee

 

 

 

 

Wild West / Hot Poleca!
Wild West jest kameralną restauracją oferującą oryginalne dania kuchni amerykańskiej, zlokalizowaną w samym sercu Szczecina - na Bulwarach, po drugiej stronie Odry. W menu znajdziemy 4 propozycje śniadań, 5 przystawek, 3 sałatki, nieco ponad 10 burgerów, 10 hot dogów z frytkami i surówką colesław, 5 dań głównych (w tym steki i nie tylko). Ponadto menu dla dzieci, desery oraz napoje (w tym oryginalna amerykańska Arizona) bezalkoholowe, a także alkoholowe. Całe menu znajdziecie na ich fanpage na facebooku.
Nabrzeże Celne
tel. 600 911 888
www.facebook.com/wildwestamericanfood

 

 

 

Shanghai Chinese Restaurant / Hot Poleca!
Wiosną tego roku Szczecin obiegła informacja o kolejnym lokalu marki Exotic Restaurants. Po otwarciu Bollywood Street Food, tym razem właściciele postanowili otworzyć restaurację z daniami kuchni chińskiej, o nazwie Shanghai Chinsese Restaurant. Znając właścicieli, możemy spodziewać się ciekawej karty dań, z wieloma nowościami, których w Szczecinie nie mieliśmy okazji nigdzie wypróbować, a świadczyć o tym może ich zapowiedź na facebooku „nadchodzi kulinarna rewolucja”. Czy rzeczywiście tak będzie? Przekonamy się!
Rynek Sienny 4
tel. 91 433 40 33
www.facebook.com/shanghaiszczecin

 

 

 

Ristorante Mamma Mia
We wrześniu otwarta została restauracja włoska Mamma Mia. Restauracja powstała w miejscu dawnego Avanti, mieści się przy alei Papieża Jana Pawła II. W menu znajdziemy przystawki (antipasti), np. bruschetta na kilka sposobów, pięć różnych sałatek, osiem makaronów, dwa gnocchi, siedem dań głównych, w tym np. medaliony cielęce na dwa sposoby, czy owoce morza w pomidorach podane z grzankami. Na deser włoskie specjały: panna cotta oraz tiramisu. Więcej informacji na temat tego miejsca znajdziecie na fanpage na facebooku.
Aleja Papieża Jana Pawła II 43
tel. 790 543 025
www.facebook.com/mammamiaszczecin

 

 

 

Kult Kebab Szczecin / Hot Poleca!
Kult Kebab to marka, która odniosła sukces w Gdańsku, a teraz taki sam cel mają przed sobą w naszym mieście. Jak zapowiadają właściciele: „Kult Kebab to niepowtarzalny smak". To co ma stanowić o sile proponowanych potraw to świeże grillowane warzywa połączone z wysokiej jakości mięsem, starannie dobranym sosem, odrobiną cytryny oraz odpowiedniej jakości pieczywem.Receptura Kult inspirowana kultowym berlińskim Mustafą - warto sprawdzić.W menu prócz tradycyjnego kebaba w bułce znajdzie się tortilla, box,vege i falafel własnego wyrobu.
Al. Wojska Polskiego 3
tel. 600 324 657
www.facebook.com/kultkebab

 

 

 

Kobieta Club
W październiku został otwarty nowy lokal na szczecińskiej mapie klubowej o tajemniczej nazwie Kobieta Club. Klub ma być czynny w piątku oraz soboty od godziny 21 do 5 nad ranem. Jak mówią właściciele: „Starannie przygotowane wnętrze klubu zajmuje trzy poziomy, dwa bary, strefę vip dla bardziej wymagających i oczywiście dancefloor”. Rezydentem klubu ma być m.in. dj Qjav. W „Kobiecie” będzie królowała muzyka z pogranicza m.in. rap, trap, r&b. Więcej informacji o tym miejscu znajdziecie na naszym portalu.
ul. 3 Maja 20
tel. 516 183 833
www.facebook.com/kobietaclubszczecin

 

 

 

 

Icon Club / Hot Poleca!
Icon to nowy klub na mapie Szczecina. Ponad 450 m2 powierzchni przeznaczonej do tego, aby móc w jak najlepszy sposób cieszyć się muzyką. Jak zapowiadają właściciele: „Icon to miejsce dla klubowiczów, którzy szukają oraz oczekują czegoś więcej. Aby zrozumieć ideę, trzeba tu po prostu przyjść". Pomysłodawcy zapowiadają także, że na miejscu czeka niezwykły klimat, który ma tworzyć to miejsce. Otwarcie miało miejsce 21 października.Rezydentami klubu mają być m.in.: NeeVald, Milkwish, Miqro, Matush, Partyrockers.
Aleja Niepodległości 10
tel. 792 299 299
www.facebook.com/iconclubszczecin

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.