Odwiedzamy Ristorante Mamma Mia!

20.12.2017
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska, Jarek Romacki

W grudniowym numerze Hota zapraszamy do odwiedzin w Ristorante Mamma Mia, nowym lokalu z prawdziwym włoskim klimatem, prowadzonym przez super sympatyczną właścicielkę! Pani Anna, spędziwszy wiele lat w słonecznej Italii, wróciła do Szczecina, przywiozła ze sobą prawdziwą, włoską kucharkę i zaczyna razem z nią realizować swoje restauracyjne marzenie. Przekonajcie się sami ile prawdziwych Włoch możemy znaleźć w Szczecinie!

 

 
hot°: Zacznijmy od początku: skąd pomysł na restaurację? Czy długo nosiła się Pani z tą ideą, czy wręcz przeciwnie – szybka myśl, szybka realizacja?


Wiele lat mieszkałam we Włoszech. To piękne miejsce do życia. Jednak tęsknota za Polska była ogromna. I jak tu zrobić, żeby podzielić życie na pół?. I wymyśliłam, wracam do Polski i otwieram swoje małe Włochy. I tak powstała Mamma Mia:)

 

 

 

 


hot°: Otworzyła Pani restaurację Mamma Mia na początku września, jak ocenia Pani minione tygodnie? Było trudniej czy łatwiej w stosunku do oczekiwań?


Otwierając restauracje wiedziałam, że nie jest to łatwy rynek. Początki nie były łatwe. Teraz mamy już swoich stałych klientów. Być może w nawałnicy powstawania pseudo włoskich restauracji, ciężko było uwierzyć, że moja Mamma Mia to prawdziwa włoska kuchnia, włoscy kucharze i klimat.


hot°: Porozmawiamy teraz o jedzeniu ;) Jakie rodzaje dań znajdziemy w menu Ristorante Mamma Mia? Czy można u Was zjeść: śniadanie, obiady, kolacje, jakiś deserek? Jak to wygląda?


Nasza karta jest dość krótka, ale często ja zmieniamy. W ofercie każdy znajdzie cos dla siebie od przepysznych przystawek po wspaniałe prawdziwe włoskie tiramisu na deser. W ofercie oczywiście wspaniałe dania obiadowe i nieśmiertelna włoska pizza. A makarony o Mamma Mia palce lizać!

 

 

 


hot°: Czym zamierza Pani przyciągnąć do restauracji mieszkańców naszego miasta? Jakie są wasze największe atuty? Czy włoski kucharz jest jednym z nich? ;)


Mieszkańców Szczecina chcemy przyciągnąć przede wszystkim wspaniałymi daniami, pachnącymi świeżymi ziołami i słońcem Włoch. Nasza szefowa kuchni to prawdziwy włoski kuchenny rewolucjonista. We Włoszech szkoli kucharzy w najlepszych restauracjach. Teraz jest u nas, nie tylko gotuje i szefuje, ale też wychodzi na sale i gaworzy z klientami.


hot°: Jak do Was trafić i w jakich godzinach jesteście otwarci? Przy okazji: Czy macie też jakąś szczególną ofertę na zbliżającą się Wigilię?


Jesteśmy otwarci cały tydzień od 12 w południe, praktycznie do ostatniego gościa. Włochy to najbardziej gościnny kraj, dlatego prawdziwa włoska restauracja gości z przyjemnością naszych klientów. To nie tylko samo gotowanie i jedzenie, ale rodzaj życia. U nas zawsze jest gwarno i bardzo włosko. Na święta przygotowujemy specjalną ofertę dla naszych klientów. Ale... teraz to tajemnica. Trzeba po prostu do nas przyjść, by zasmakować prawdziwych Włoch i włoskiego klimatu.

 

 

 

Hot Poleca


Ristorante Mamma Mia

Al. Papieża Jana Pawła II 43
tel.790 543 025

-------------------------
www.facebook.com/mammamiaszczecin
www.instagram.com/ristorantemammamiaszczecin

 

 

 

 

 

Zdjęcia wnętrz: Karolina Tarnawska

Zdjęcia potraw: Jarek Romacki