Akademia Estetyczna Marta Żuromska

28.03.2023 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Kasia Adamowicz

Dzisiaj rozmawiamy z Panią Martą Żuromską, doświadczoną kosmetolog menager pracującą w renomowanych gabinecie Aesthetic Ideale oraz założycielką Akademii Estetycznej, która ma na celu kształcenie przyszłych specjalistów w dziedzinie kosmetologii. Pani Marta opowie nam o swoim doświadczeniu w branży kosmetycznej oraz o tym, jakie szkolenia oferuje jej Akademia. Dowiemy się także o planach rozwoju Akademii Estetycznej Marta Żuromska na najbliższą przyszłość. Zapraszamy do lektury!

 

 
 
hot°: Pracuje Pani jako kosmetolog menager w renomowanych gabinecie Aesthetic Ideale, pora na kolejne wyzwania związane z kosmetologią. Proszę nam o nim opowiedzieć…

 

Każdy dzień mojej pracy to tak naprawdę nowe wyzwanie 😊 heh… A tak na poważnie, moim nowym wyzwaniem jest własna placówka szkoleniowa Akademia Estetyczna Marta Żuromska, która od niedawna działa. Jej celem jest dokształcanie kosmetyczek, kosmetologów, medyków z kosmetologii upiększającej, inaczej nazywanej kosmetologia estetyczną. Chodzi tu najogólniej mówiąc o poprawę atrakcyjności fizycznej poprzez naturalną zmianę skóry twarzy i ciała. Taki eliksir młodości dla każdego :)

 

hot°: Jakie doświadczenie posiada Pani jako kosmetolog?


Z wykształcenia jestem kosmetologiem, czeladnikiem oraz trenerem medycyny estetycznej. Ukończyłam Wyższą Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Szczecinie. Tytuł instruktora zdobyłam w Amazing Look & Beauty u Roksany Chelinskiej. Od 12 lat pracuje w zawodzie.

 

Ciągle pragnę się rozwijać, wciąż się dokształcam i szkolę. Od lat uczestniczę w międzynarodowych sympozjach kosmetologicznych i medycznych na poziomie Master, co niewątpliwie pomogło mi w stworzeniu swoich własnych indywidualnych programów szkoleniowych.

 

 

 

hot°: Jakie szkolenia oferuje Akademia Estetyczna Marta Żuromska i dla kogo są one przeznaczone?

 

Na tą chwilę prowadzę szkolenia z zakresu kosmetologii estetycznej tj. mezoterapia mikroigłowa, mezoterapia igłowa, podstawowe i zaawansowane zastosowanie stymulatorów tkankowych oraz prawidłowa praca na innowacyjnych urządzeniach kosmetycznych. Moje szkolenia skierowane są do osób związanych z tym zawodem, posiadających podstawową wiedzę z anatomii, czyli kosmetologów, pielęgniarek lub osób po szkołach medycznych.

 

hot°: Patrząc na temat nieco ogólnie: Jakie są najczęstsze problemy i wyzwania, z którymi spotykają się osoby chcące oferować usługi kosmetologiczne?


To dość trudne pytanie, ale odpowiem szczerze są to niezadowoleni i trudni klienci, którzy wymagają od nas rzeczy niemożliwych lub mają zbyt duże wymagania co do uzyskanych efektów tuż po 1 zabiegu (chociaż wszystko zostało wykonane prawidłowo i powiedziane przed zabiegiem podczas konsultacji). Nasza praca wymaga wiele cierpliwości, nie tylko w odniesieniu do wykonywanych czynności, ale również w stosunku do klientów.

 

Czasami trzeba się zmierzyć z bardziej lub mniej uzasadnionymi roszczeniami, a zdarzeniom tym towarzyszą często ogromne emocje. Zdarza się, że usatysfakcjonowanie danego klienta jest przez nas niemożliwe, dlatego każdy z nas musi mieć swój złoty środek i nauczyć się odmawiać wykonania zabiegów.

 

 

hot°: Nawiązując do wcześniejszego pytania: Jakie tematy poruszane będą podczas wykładów i szkoleń w Pani Akademii? A czego Pani zdaniem brakuje w innych placówkach szkoleniowych?

 

Trudno mi powiedzieć czego brakuje w innych placówkach. Daje z siebie 100% i nie patrzę na innych. Prowadzę i uczę tak jak sama chciałabym by ktoś mnie nauczył. Podchodzę indywidualnie do każdego szkolenia, co w tej branży jest bardzo istotne. Na pierwszym miejscu stawiam bezpieczeństwo i higienę pracy, podstawy anatomii, ubezpieczenie OC dla siebie i gabinetu oraz radzenie sobie z powikłaniami, które mogą zdarzyć się każdemu – a o czym tak mało się mówi.

 

Jest dla mnie niezwykle ważne, aby kursantki po moim szkoleniu miały pełną świadomość powikłań oraz umiejętność ich rozpoznania. Ponadto uważam, że ważna jest również współpraca z lekarzami i osobami z wykształceniem medycznym i namawiam do tego każdego. Nasze usługi mogą się uzupełniać. Chodzi przecież o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów, które jest najważniejsze.


To na czym mi bardzo zależy i czego chcę nauczyć na swoich szkoleniach to pewność siebie i wiara w swoje umiejętności. Nie przedstawisz dobrze swojej oferty, jeśli nie będziesz w siebie wierzył. Nie będziesz dobrym specjalistą bez odpowiedniej wiedzy! Dlatego inwestuj w siebie i poprawiaj warsztat swojej pracy – to daje wiarę, że to co robisz jest wartościowe, wówczas Twoi klienci sami będą chcieli odwiedzać Wasze gabinety 😊

 


hot°: Czy szkolenia w Akademia Estetyczna Marta Żuromska posiadają certyfikaty i zezwolenia ważne w zawodzie kosmetologa?

Tak. Moja Akademia Estetyczna jest placówką szkoleniową wpisaną do Rejestru Usług Szkoleniowych, co pozwala mi na wydawanie pełnoprawnych certyfikatów moim kursantom. A co za tym idzie, zdobyta u mnie wiedza i umiejętności uprawniają do wykonywania zabiegów z danej dziedziny. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia kursanci otrzymują ode mnie certyfikaty w języku polskim i angielskim oraz skrypt szkoleniowy.

 

hot°: Jakie są plany rozwoju Akademii Estetycznej Marta Żuromska w najbliższej przyszłości ?

 

Oj……planów w głowie mam naprawdę wiele i staram się je realizować na bieżąco – na pewno poszerzenie oferty szkoleniowej o inną tematykę i dalszy rozwój osobisty by być jeszcze lepszym specjalista. Nauczyłam się,że jeżeli raz w coś uwierzysz i uda Ci się to osiągnąć, to nabierasz odwagi, by robić to na większą skalę, dlatego nic więcej na tą chwilę nie zdradzę:)

 

Akademia Estetyczna Marta Żuromska w Aesthetic Ideale 
al.Wyzwolenia 119 lokal 2
tel.533 997 079

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.