Anna Pasiak Handmade

14.04.2021
Autor: Ewa Cudnik, @TheBestOfSzczecin

Wielkimi krokami zbliża się lato, a z nim powrót do "gorących" kreacji odsłaniających więcej ciała. Anna Pasiak ma w swojej ofercie ręcznie wykonane stroje kąpielowe, które stają się coraz bardziej modne już nie tylko w Szczecinie. Artykuł powstał przy współpracy z  The Best Of Szczecin. Dziękujemy i serdecznie polecamy! 

 

 

foto: Inna Kapturevska

 

Obserwuję Twój profil w mediach społecznościowych i odnoszę wrażenie, że masz konkretnie wytyczony kierunek rozwoju swojej pasji. Opowiedz nam czym dokładnie się zajmujesz?

 

Rozwijam swoją własną markę, która powstała z miłości do dzianiny oraz zamiłowania do wszelakich robótek ręcznych. Moją pasją jest przede wszystkim dziewiarstwo ręczne.

 

Swoje produkty dedykuję głównie kobietom, kobietom świadomym swoich potrzeb i spragnionym wysokiej jakości. Są to osoby zmęczone konsumpcjonizmem, szukające unikatowych i spersonalizowanych produktów.

 

foto: Sylwia Olszewska

 

Kiedy zaczęłaś wykazywać zainteresowanie tą tematyką?

 

Od dzieciństwa uwielbiałam wszelkiego rodzaju zajęcia manualne. Idąc do szkoły średniej wybrałam liceum plastyczne, gdy tylko je ukończyłam przeprowadziłam się do Szczecina i to właśnie tutaj postanowiłam poszukać sobie jakiegoś zajęcia, jakiejś pasji. Próbując wielu różnych zajęć trafiłam na dziewiarstwo i postanowiłam sprawdzić się w tej dziedzinie.

 

Moim pierwszym projektem był krótki top na ramiączkach w musztardowym kolorze. Byłam i jestem z niego bardzo dumna, chociaż teraz widzę jego wszystkie niedoskonałości. Praca nad nim pozwalała mi całkowicie zapomnieć o reszcie świata.

 

foto: Maria Peda

 

Wiem, że zrodziło się to również z potrzeby stworzenia pewnego swetra...

 

Zawsze marzyłam o ręcznie wykonanym, grubym, wełnianym swetrze, to właśnie to przesądziło o podjęciu próby z dziewiarstwem. Zaczęłam od mniejszych projektów, takich jak czapki, szaliki czy stroje kąpielowe.

 

To właśnie stroje były w moim przypadku strzałem w dziesiątkę. Zaczęłam publikować zdjęcia swoich projektów w internecie, szybko zaczęły pisać do mnie dziewczyny z różnych części Polski i zamawiać dla siebie wyjątkowe projekty. Teraz mam zamówienia z różnych części świata z czego ogromnie się cieszę.

 

foto: Maria Peda

 

Czy uważasz, że współczesny rynek dziewiarski zmierza w stronę większego zainteresowania produktami handmade?

 

Jak najbardziej! Ze swojej strony chciałabym na nowo rozkochać ludzi w dzianinach, nauczyć szacunku do ręcznego rzemiosła i miłości do naturalnych materiałów.

 

Cieszy mnie i motywuje coraz to większe zainteresowanie moimi projektami, jak i sam proces tworzenia. Praca z włóczką jest dla mnie niesamowicie przyjemna i satysfakcjonująca, a tworzenie nowych projektów daje mi ogromną radość. Uwielbiam również oglądać zdjęcia swoich zadowolonych klientek.

 

foto: Maria Peda

 

Każdy strój to kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin pracy. Jak udaje Ci się godzić pasję z zajęciami dziennej studentki?

 

Zacznę od tego, że samo rozwijanie mojej pasji jest dla mnie ogromnym osiągnięciem. Proszę mnie źle nie zrozumieć, naprawdę lubię to robić, a dziewiarstwo jest zajęciem, które wykonuję w wolnym czasie. To tylko dodatek wypełniający luki pomiędzy pracą, studiami, a obowiązkami w domu.

 

Prawdę mówiąc, nie wiem jeszcze, czy zamierzam w przyszłości wykorzystać swoje hobby na szczeblu zawodowym, jednak jednego jestem pewna - we wszystkie nowe projekty wkładam cząstkę siebie, a każda pozytywna reakcja ze strony odbiorców to dla mnie najważniejsze osiągnięcie i dodatkowa motywacja do dalszego działania.

 

foto: Kasia Rusinek

 

Twoje produkty są oryginalne, niepowtarzalne. Przed jakimi wyzwaniami stoi twórca odzieży handmade?

Projektuję i samodzielnie wykonuję wszystkie produkty w związku z tym każde zamówienie stanowi dla mnie pewnego rodzaju wyzwanie. Największą trudność sprawia mi stworzenie projektu idealnego, takiego, który perfekcyjnie będzie dopasowywał się do każdej figury. Dużo czasu poświęcam również na znalezienie odpowiednich materiałów, korzystam tylko z wysokiej jakości włókien.


Stroje plażowe dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów sprawdzą się nie tylko podczas opalania, ale również do pływania czy innych aktywności w wodzie.

 

foto: Anna Feretycka

 

Czy każda, nawet "puszysta" klientka odnajdzie w Twojej ofercie coś dla siebie?

 

Jak najbardziej. Projekty tworzę w różnych rozmiarach, ale również na wymiary podane prze klientki. Forma moich produktów jest łaskawa dla kobiecej sylwetki - podkreśla jej atuty, zapewniając niesamowity komfort noszenia. Moja oferta jest wyjątkowa ze względu na swoje ponadczasowe wzornictwo, wysokiej jakości materiały, które będą z nami przez lata.

 

Uważam, że każda, najmniejsza, rzecz ręcznie wykonana zasługuje na naszą uwagę, do czego serdecznie zachęcam. Za każdym takim produktem kryje się człowiek z pasją oraz mnóstwo godzin pracy.

 

foto: Adam Wiśniewski

 

W którą stronę zamierzasz rozwijać teraz swój projekt?

 

Aktualnie zamierzam skupić się na poszerzaniu zasięgów oraz liczby odbiorców, dzielących moje zainteresowania. Małymi krokami wchodzę na rynek zagraniczny, na którym również chciałabym rozwijać swoją markę.

 

Jeśli chodzi o konkretne plany, pozostaną one w mojej głowie, dopóki ich realizacja nie będzie pewna.

 

foto: Paulina Budziak

 

Do czego zapraszasz czytelników Hot?

 

Zachęcam wszystkich czytelników do odnalezienia własnej pasji metodą prób i błędów - nikt nie jest we wszystkim idealny. Oczywiście, nie bójcie się prosić swoich bliskich o pomoc czy poradę. Pamiętajcie, że każdemu zdarzają się chwile zawahania, najważniejsze jest być wytrwałym w dążeniu do celu. Dzielmy się osiągnięciami i wspierajmy innych.

 


annapasiak.shop@gmail.com

www.facebook.com/annapasiak.handmade

www.instagram.com/anna.pwww.instagram.com/anna.pasiakasiak

 

foto: Maciej Szańca

 

foto: Kamil Luzeńczyk