Iwona Szewczuk - Micropigmentation Artist

27.09.2018
Autor: Honorata Nekanda – Trepka , Zdjęcia: Archiwum Miejsca

Mieliśmy przyjemność podglądać przy pracy Iwonę Szewczuk, która prowadzi profesjonalne, licencjonowane studio makijażu permanentnego i medycznego oraz zabiegów anti-aging. Wykonywanie zabiegów na bardzo delikatnych częściach ciała wymaga precyzji i skupienia. Możecie spokojnie oddać swoją twarz w ręce Pani Iwony, i bez obaw czekać na rezultat. Zapraszamy do przeczytania wywiadu, w którym dowiadujemy się o tajnikach jej pracy.

 

  

 

  

 

hot°: Prowadzi Pani profesjonalne, licencjonowane studio makijażu permanentnego i medycznego oraz zabiegów anti-aging. Proszę przedstawić swoją ofertę naszym czytelnikom.

 

Sztandarowymi zabiegami w moim gabinecie sa mikropigmentacje skóry, czyli makijaże permanentne bwi, ust, oczu. Lubię gdy makijaż jest “blisko natury”, nieprzerysowany, lekki, zgodny z obowiązującymi trendami oraz pasujący do urody klientki. Dlatego też stosuję wszelkie nowoczesne techniki pigmentacji, tak aby uzyskane efekt makijażu był harmonijny, ale przede wszystkim, aby Panie były uszczęśliwione. Niebawem rozszerzę ofertę o pigmentację brodawki sutkowej oraz nieowłosionej skóry głowy i korekcji blizn. Usługi będą dostępne pod koniec jesieni. W związku z licznymi pytaniami klientek, już od dłuższego czasu wykonuję również usługi z zakresu odnowy i rewitalizacji skóry, tu głównie rewelacyjny zabieg mezoterapii. Oferuje także delikatne modelowanie i korekty ust kwasem hialuronowym oraz wypełnianie obszarów twarzy objętych zmarszczkami, jak bruzdy nosowo-wargowe, lwia zmarszczka, kąciki ust etc.

 

hot°: Które z zabiegów, klientki wybierają najczęściej i dlaczego?

 

Z grupy makijażu permanentnego, to zdecydowanie dominuje makijaż brwi, a najcześciej wybierana jest bardzo modna i lekka technika Ombre Brows. Sądzę, że dlatego, iż jest on bardzo mocno rozpropagowany w mediach społecznościowych, szczególnie wśród grupy wiekowej 20+ . Celbrytki, blogerki, lansują ten typ makijażu, nie bez przyczyny - efekty tego makijażu permanentnego są zjawiskowe.

 

Z dziedziny kosmetologii estetycznej wiodacym i najbardziej porzadanym zabiegiem jest mezoterapia. Polega ona na wprowadzaniu śródskórnie (nastrzykiwanie) substancji aktywnych. Wykorzystuje różnego typu koktaile dobierane indywidualnie do potrzeb skóry klientki. Są to substancje z certyfikatami medycznymi, biozgodne, niealergizujące. Efekty zabiegu widoczne są już po 1-2 tygodniach. Dla spektakularnych rezultatów warto zrobić serię zabiegów 3-4 w odstępach kilkutygodniowych. Obecnie bezapelacyjnym hitem w mezoterapii są peptydy biomimetryczne.

 

  

 

   

hot°: Czy wykonywała Pani jakiś zabieg upiększający, który był bardzo trudny?

 

Na początku trudne były dla mnie makijaże permanentne, wykonywane na oku. To chyba z racji bliskości gałki ocznej, gdzie trzeba być wyjątkowo uważnym i delikatnym. Również zrobienie kreski na powiece o pergaminowej skórze z licznymi naczynkami na wierzchu, było dużym sprawdzianem dla mnie. Zrobienie na takim oku kreski aby pigment nie migrował, nie rozlał się to było duże wyzwanie - tym bardziej, że widziałam sporo przypadków błedów w pigmentowaniu powieki oka. Tu potrzebna jest zarówno precyzja jak i wiedza nt. stosowanego pimentu i wielkości cząsteczek w nim zawartych.

 

hot°: Czy tylko młode kobiety korzystają z upiększania? Jaki jest przedział wiekowy klientek w Waszym studio?

 

Nie robiłam dokładnej statystyki, ale obserwuję, że faktycznie młodsze kobiety bardziej są zainteresowane makijażem permanentnym. Takie obecnie są trendy, a młodzi lubią być na czasie i to jest fajne. Mam na myśli przedział wiekowy 22-35 lat. Choć Panie 55+ też korzystają z tego rodzaju usług. Szacuję, że około 10 % moich klientek zalicza sie do tej grupy. Panie te cenią sobie komfort i wygodę posiadania pieknie wyrysowanych pudrowych brwi, wyraźnego oka czy niesiniejących ust o równomiernym kształcie bez plam depigmentacyjnych o żywym spójnym z twarzą kolorem. Z kolei z zabiegów kosmetologii estetycznycznej korzystają głownie Panie 40+.

 

hot°: Proszę opowiedzieć nam o zabiegach anti-aging. Co to takiego i dla kogo są przeznaczone?

 

Zabiegi anti-aging obejmują wszelkie działania, powodujące spowalnianie procesów starzenia się oraz ich odwrócenie. Zabiegi te obejmują głęboką rewitalizację skóry, aby stała się jedrniejszą, gęstsza, bardziej napięta, odżywiona i nawilżona, co w rezultacie powoduje również znaczne spłycanie zmarszczek. Obecnie z zabiegów w tym zakresie wykonuję głównie nastrzykiwania aktywnymi koktajlami oraz wypeniania kwasem hialuronowym zmarszczek, bruzd czy zagłębień twarzy. Jak już wspominałam, aktualnie najbardziej innowacyjny i przełomowy jest zaawansowany biotechnologicznie preparat do mesoterapii zawierający peptydy biomimetryczne.

 

W kosmetologii do rewitalizacji skóry wkorzystywanych jest już około 300 różnego rodzaju peptydów, czyli krótkich łańcuchów aminokwasowych, identycznych z czynnikami wzrostu w naszej skórze, które podejmują w nich pracę. Stymujlują naturalne mechanizmy naprawcze w kiedunku odbudowy skóry. Peptydy często podawane są w połączeniu z nieusieciowionym kwasem hialuronowym. Efekty na prawdę są spektakularne.

 

 

hot°: Czy zdradzi nam Pani swoje pomysły na przyszłość? Może planuje Pani rozwijać się w nowych dziedzinach medycyny estetycznej?

 

Tak, zdecydowanie. Ciągnie mnie w kierunku medycznym. Moje zainteresowania fokusują się nie tylko na trendach piękna, ale również poprawy jakości życia. To duża radość móc polepszyć komfort życia i uszczęśliwić kogoś kto ma nieestetyczną blizne po wypadku, czy operacji zajęczej wargi, lub zrobić rekonstukcję brodawki sutkowej klientce po mastektomii. To właśnie jest zadanie z zakresu mikropigmentacji medycznej, w kierunku której pragnę doskonalić warsztat. Natomiast wprowadzenie do usług zabiegów medycyny estetycznej to plany bardziej dalekosiężne i na pewno będą się wiązały z wieloma innymi dobrymi zmianami.

 

 

tel. 570 009 432

https://www.facebook.com/is.micropigmentation.artist/

 

ul. Cyryla i Metodego 9A,
Kompleks - Platinum Gym