Masaż w Szczecinie - Slow Aleksandra Skalska

15.12.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Aleksandra Bielak

Masaż w Szczecinie - Slow to jedyne takie miejsce w mieście gdzie wraz z doświadczonymi masażystkami zadbasz o swoje ciało i umysł, a także skorzystasz z dobrodziejstw naturalnych kosmetyków oraz świec. O relaksującym masażu, szczegółowej ofercie i planach na nowy rok rozmawiamy dziś z właścicielką salonu Aleksandrą Skalską.

 

 

Pani Aleksandro witamy w Hot Magazine! Zapytam wprost – skąd wziął się pomysł na założenie działalności związanej z masażem?

 

Dzień dobry. Bardzo mi miło, że Pan do mnie napisał. Jestem mega podekscytowana! Udzielam wywiadu pierwszy raz w życiu. Jest to bez wątpienia dla mnie nowe doświadczenie. W moim życiu teraz dużo nowego się dzieje.

 

Pomysł przyszedł nagle! Na jednym ze swoich wpisach na social mediach. Porównywałam mój pomysł na siebie do zauroczenia. One przychodzi nagle, niespodziewanie...Nieustannie myślimy o tej drugiej osobie. Ja myślałam o moim gabinecie. Z perspektywy czasy myślę, iż nie myślałabym o swojej działalności bez przestrzeni. Do której miałam dostęp. Dwoje naszych dzieci poszły do przedszkola. Mogliśmy pozwolić sobie z partnerem abym mogła chwilę odpocząć po tych kilku latach spędzonych na zajmowaniu się domem i dziećmi.. Tak też się stało.

 

Moje życie zwolniło. Zaczęłam poznawać zasoby jakie posiadam. Mocne oraz słabe strony. Co aktualnie mnie interesuje i co mi sprawia frajdę. Gdy zaczęłam uczyć się masażu 7 lat temu, nie myślałam wtedy że otworzę swój własny gabinet masażu. I połączę go z psychologią, którą aktualnie się interesuję.

 

Czym będzie się wyróżniać gabinet masażu SLOW?

 

Zabrzmi to egoistycznie...ale nie mam konkurencji, ba! Nikt jej nie ma. Każdy człowiek jest wyjątkowy i niepowtarzalny . Usługi Masażysty lub masażystki różnią się: masażem; kosmetykami; podejściem do klienta/klientki; atmosferą, którą stwarza w swoim gabinecie’ rozmową; wartościami i wiele więcej. W ofercie starałam się spiąć najbardziej potrzebne masaże. Aby każdy znalazł coś dla siebie.

 

W ofercie są masaże pomagające uśmierzyć ból. Oferuję np. Masaż klasyczny, masaż odciążający stóp i nóg. Masaż z elementami stretchingu pasywnego. Nie byłabym sobą abym nie przygotowała czegoś dla ludzi zapracowanych, zestresowanych. Osoby te oczekują 100 procentowego relaksu. Masaż relaksacyjny gorącą prawdziwą czekoladą, masaż rozgrzanymi kamieniami bazaltowymi, masaż otulający miodem, masaż aromaterapeutyczny z wykorzystaniem naturalnych olejków eterycznych.

 

Te zabiegi są wyjątkowe i dają zaskakujące efekty. W moim odczuciu większość działalności opieram na interesowaniu się swoim samopoczuciem. Chcę rozpowszechniać jak ważne jest dbanie o swój umysł i jakie płyną z tego korzyści.

 

Nie zabraknie także masaży oraz zabiegów pielęgnacyjnych. Dedykowanych osobom, które chcą zadbać o swoją cerę i tym samym polepszyć swoje samopoczucie np. Masaż detoksykacyjno-wyszczuplający bańkami chińskimi, masaż owocowym masłem shea.

 

 

Podjęłam owocną współprace z polską marką kosmetyków naturalnych Mokosh Cosmetics.I tym samym przygotowałam kilka wyjątkowych rytuałów wykorzystując właśnie kosmetyki Mokosh m.in. Pomarańczowo-cynamonowy rytuał brązujący ciała, twarzy oraz dekoltu by Mokosh Cosmetics; Rytuał pielęgnacyjny twarzy i dekoltu Figa & Malina by Mokosh Cosmetics oraz Rytuał twarzy dla niego kawa z tabaką by Mokosh Cosmetics.

 

W moim gabinecie będzie można nabyć kosmetyki marki Mokosh Cosmetics i tym samym kontynuować pielęgnacje w domowym zaciszu. Wykorzystuję  w swoim salonie  świece z woskiem z surowców roślinnych i chcę tym samym zachęcać do wybierania takich świec. Je także będzie można kupić. Chcę zachęcać swoją aktywnością do korzystania ze sprawdzonych kosmetyków z surowców roślinnych , nie testowanych na zwierzętach oraz przyjaznych dla środowiska.

 

Wybierając partnerów biznesowych tymi wartościami się kierowałam. Wspieram polskie oraz Nasze Szczecińskie marki. Tym bardziej w czasach pandemii.

 

Jak wygląda cała procedura od umówienia się na usługę aż po sam masaż?

 

Jeśli klient/klientka nie wie na jaki zabieg się zdecydować. Staram się dopytać o dolegliwości, oczekiwania, preferencje. Z jakimi trudnościami przychodzi (ból, piękniejsza cera, relaks).

Przed masażem jest przeprowadzany wywiad przy kawie lub herbacie. Dotyczy on m.in. ogólnego stanu zdrowia, chorób przewlekłych, uczuleń. Wszystko to aby sprawdzić czy nie ma przeciwskazań do wykonania masażu.

 

Chcę aby każdy poczuł się pewnie w gabinecie dlatego  jasno instruuję przed jakie części ciała będę dotykać, w jakiej kolejności. Gdzie może się rozebrać, co założyć, w jaki sposób się położyć na stole itp.

W trakcie masażu bardzo istotna jest uważność na klienta/ klientkę. Pytam i słucham. Po masażu zalecam kilka minut odczekać, następnie powoli zmienić pozycję do siedzącej. Jeśli ktoś ma ochotę idzie pod prysznic.

 

Czy są jakieś przeciwskazania o których warto wiedzieć przed wizytą?

 

Przeciwskazaniami do masażu jest stan gorączkowy, silna menstruacja, ogólne osłabienie organizmu, podwyższone ciśnienie krwi, zakaźne choroby skóry, otwarte i niezagojone rany na skórze, zaawanasowana miażdżyca, niewyrównane wady serca. Przeciwskazaniem jest też I oraz III trymestr ciąży jednak za zgodą lekarza prowadzącego można taki masaż wykonać.

 

 

 

Gdzie znajdziemy najnowsze informacje o ofercie?

 

Najbardziej aktywna jestem na instagramie i facebooku. Tam aktualnie ukazuję moją pracę od zaplecza. Można teraz zobaczyć jak urządzam gabinet. Z czym na co dzień się zmagam. Myślę, też że rozwiewam wątpliwości dotyczące masażu. Dzielę się też moimi refleksjami z życia.  Nie zabraknie także podstawowych informacji dotyczących oferty, cen, aktualnych promocji, kart lojalnościowych.

 

Mam już przygotowane kilka niespodzianek oraz konkursów dla obserwatorów mojego profilu. Na stronie internetowej natomiast szczegółowo opisana jest cała oferta oraz dane kontaktowe. Możliwe jest umówić się na masaż poprzez profil na booksy. Tam również znajduje się obszerna informacja ofertowa.

 

Czego Pani życzyć na nowy rok? 

 

W okresie pandemii przede wszystkim  zdrowia dla mnie i mojej rodziny. Przestrzegam wszystkich zaleceń epidemiologicznych. Stosuję zasadę maseczka, mycie rąk, dezynfekcja, dystans. Jestem zaszczepiona i czekam na trzecią dawkę przypominającą. Chętnie przyjmę każdego rodzaju szczere życzenia. Każde takie słowa dodają skrzydeł.

 

 

Dane do kontaktu:

ul. Mazurska 29/U1

Mail: [email protected]

Tel. 503 634 785

 

Facebook:  Masaż w Szczecinie - Slow Aleksandra Skalska

Instagram:  Ola Skalska (@slow_masazwszczecinie)

www.masazwszczecinie.pl

 

Masaż Aleksandra Skalska

Masaż Aleksandra Skalska