Ministerstwo Dobrego Mydła otwiera sklep!

07.11.2019 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: MDM

Ministerstwo Dobrego Mydła to mała rodzinna manufaktura mydlarska założona przez siostry Anię i Ulę Bieluń w niedalekim Kamieniu Pomorskim. Firma oferuje porządne, ręcznie wyrabiane mydła i kosmetyki. Dobre surowce, dobre rzemiosło i ciężka praca - to ich tajny plan na sukces. W listopadzie nasze bohaterki otwierają sklep w Szczecinie, poznajcie szczegóły …

 

  

 

Polacy wracają do korzeni stawiając na wyroby dobrej jakości, produkowane z sercem i pasją przez rodzinne firmy. Czy brzmi to jak Wasza historia?


Ania i Ula Bieluń: Ministerstwo Dobrego Mydła powstało z potrzeby. Bardzo chciałyśmy posiadać dobre kosmetyki, lecz na tamten czas było to dla nas nieosiągalne. Kosmetyków naturalnych na rynku było bardzo mało, a to co oferowały sklepy nie spełniało naszych oczekiwań. Z pomocą przyszedł Urząd Marszałkowski w Szczecinie i nasi rodzice. Powołując do życia Ministerstwo Dobrego Mydła, które wcześniej było tylko naszym marzeniem, podjęłyśmy decyzję o całkowitej zmianie dotychczasowego życia – w ciągu zaledwie kilku dni nasz świat stanął na głowie (śmiech).


Skąd pomysł na taką szaloną (ale i sympatyczną) nazwę dla firmy?


Ania i Ula Bieluń: Kiedy zaczynałyśmy myśleć o założeniu działalności, propozycji jak ona mogłaby się nazywać padało mnóstwo. Wiedziałyśmy jednak jedno - chciałyśmy, żeby była to polska nazwa charakteryzująca polską firmę. Stworzyłyśmy dyskusję wśród znajomych na fesjbuku i właściwie od Ministerstwa Dziwnych Kroków z Monty Pythona szybko udało nam się wpaść na nazwę idealnie pasującą do nas: Ministerstwo Dobrego Mydła.


W całej nieporadności podczas otwierania firmy, kiedy byłyśmy jak Gang Olsena, pomyślałyśmy, że jesteśmy troszeczkę tak jak bohaterowie z Ministerstwa - wszyscy dziwni, wszyscy śmieszni, ale jednocześnie z dużym dystansem do tego, co nas spotyka.

 

     

Przeczytaj także >AGNIESZKA SZEREMETA<

 

Jak i z czego tworzy się dobre kosmetyki? Podejrzewam, że pytanie może być zbyt ogólne, więc możemy skupić się na jednym wybranym produkcie.


Ania i Ula Bieluń: Bazując na olejach roślinnych chciałyśmy stworzyć naturalne i w pełni wegańskie mydło – i udało się! Surowce dobierałyśmy i nadal dobieramy bardzo skrupulatnie – szukamy ich przede wszystkim na targach branżowych oraz szperając u lokalnych i zagranicznych dostawców. Priorytetem są dla nas te najlepszej jakości, dlatego proces ich kompletowania jest czasochłonny.


W rzeczywistości, z setek małych próbek wybieramy zaledwie kilka, które odpowiadają naszym standardom. Nie oszczędzamy na niczym z czego produkowane są nasze dobra.


Ministerstwo Dobrego Mydła to nie tylko mydło ;) ale również mnóstwo innych kosmetyków. Co jeszcze znajdziemy w waszej ofercie?


Ania i Ula Bieluń: Naszym evergreenem jest zdecydowanie Peeling Śliwkowy. Jest to produkt ukochany przez nasze klientki. Cukrowy z bogatym olejowym składem oraz zapachem niczym świeżo wyciągnięta z piekarnika drożdżówka ze śliwkami zachwyca nieustannie. Koniecznie również musimy wspomnieć o naszym kolejnym produkcie - Serum Róża- Malina. Skondensowana ilość składników aktywnych oraz przepiękny zapach powodują podczas codziennej pielęgnacji uczucie relaksu i odprężenia (potwierdzone badaniami). Już niedługo w odpowiedzi na olejowe serum pojawi się również w sprzedaży nasz debiutancki krem – Konfitura Róża-Malina. Brzmi apetycznie prawda? W naszej stałej ofercie znajdą Państwo tradycyjne mydło w kostce, półkule do kąpieli oraz całą gamę hydrolatów i olejów roślinnych do pielęgnacji.


Niedługo bo już w listopadzie otwieracie sklep stacjonarny w Szczecinie. Prosimy o więcej informacji…


Ania i Ula Bieluń: Od kilku lat urzędujemy w Szczecinie na dobre. Nigdy nie wyobrażałyśmy sobie innego miejsca na tworzenie firmy. Posiadamy tu produkcję kosmetyków, lecz dopiero w tym roku udało się nam stworzyć przestrzeń, która pozwoli przywitać klientów. Sklepik będzie znajdował się w dzielnicy Niebuszewo, przy ulicy Niemierzyńskiej 29A. Będziemy dla Państwa sześć dni w tygodniu (Pon-Sob w godzinach 9:00 – 19:00)

 

  


Na koniec prosimy o zaproponowanie trzech produktów idealnych … na prezent wigilijny


Święta to nasz ulubiony czas. Paczki od Ministerstwa Dobrego Mydła są kompletowane z myślą właśnie o prezentach. Nie tylko tych świątecznych, ale również tych które robimy sami sobie, bez okazji. Na święta zawsze przygotowujemy gotowe zestawy świąteczne ułożone przez nas autorsko oraz ozdobne opakowania prezentowe do samodzielnego kompletowania zamówienia. Dzięki czemu, nasi klienci mogą sami złożyć wymarzony zestaw lub skorzystać z naszych propozycji. Nie potrafimy podać trzech produktów idealnych na prezent, tę decyzję i przyjemność z układania własnych kompozycji pozostawiamy naszym Klientom.

 

  

 

 

Sklep – ul. Niemierzyńska 29A. Czynne - (Pon-Sob w godzinach 9:00 – 19:00)

 

www.ministerstwodobregomydla.pl

 

www.instagram.com/ministerstwodobregomydla

 

www.facebook.com/ministerstwodobregomydla

 

Ministerstwo Dobrego Mydła otwiera sklep!

Ministerstwo Dobrego Mydła otwiera sklep!

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.