Szczeciński Modeling: Małgorzata Nowakowska

31.12.2015
Autor: HotMagazine, Zdjęcia: Archiwum

 

-Podczas pracy na wybiegu wszystko dzieje się bardzo szybko. Często zdarzają Ci się stresowe sytuacje: mylenie kreacji w której powinnaś wyjść, nie ten układ choreograficzny, potknięcia w źle dopasowanych butach czy stroju?

Nie, takie sytuacje nie zdarzają się często, ponieważ tak naprawdę nie ma na nie miejsca w świecie mody. Pokazy są zawsze planowane przez profesjonalistów przez długi czas. Każdy szczegół tego wieczoru/wydarzenia jest „dopięty na ostatni guzik”. Na fiting wszystkie modelki są zapraszane co najmniej dobę przed pokazem, a w jego dniu zawsze są próby choreografii już z dźwiękiem i oświetleniem.


Na backstagu panuje niby chaos i ogromny pośpiech, ale jest w to zaangażowane wiele osób czuwających nad przebiegiem show.

 

-W zawodzie modelki dziewczyny kierują się zasadą solidarności czy raczej panuje ostra konkurencja i każda z dziewczyn tylko czeka na porażkę koleżanki?

Osobiście nie odczułam takich negatywnych emocji.. raczej solidarność. Każdej z nas jest ciężko, ponieważ zazwyczaj jesteśmy tysiące kilometrów od domu i bliskich... tęsknota doskwiera, więc staramy się wspierać wzajemnie.

 

 

-Co uważasz za swój największy sukces?

Sukcesem dla mnie jest to, że w ogóle odważyłam się wkroczyć do świata mody. Przez długi czas odkładałam i odrzucałam wiele kontraktów... miałam najróżniejsze obawy.

 

-W reklamach jakiego typu najchętniej bierzesz udział a w których byś nie wystąpiła?

Uwielbiam tę pracę więc każdy projekt przyjmuję z ogromną radością.

 

-Jakie jest Twoje największe marzenie związane z modą? Chciałabyś wystąpić w telewizji, być twarzą kampanii na bilbordach czy może trafić na okładkę Vogue'a

Jak na tę chwilę marzy mi się współpraca z Olivierem Rousteing .

 


-W jakich miejscach najczęściej pracujesz?
Pracuję w najróżniejszych miejscach.... studio, plener. Zazwyczaj do projektów wybierane są najpiękniejsze zakątki świata.

 

-Należysz do jednej z agencji modelek czy jesteś wolnym strzelcem? Jak zdobyć kontrakt na kampanię?

Współpracuję z agencją w Polsce i kilkoma poza granicami kraju. Każdy kontrakt zdobywa się mimo wszystko drogą castingową.

 

-Praca modelki wymaga dbania o ciało, urodę, sylwetkę. Stosujesz jakieś drakońskie diety, uprawiasz sporty czy może w jakiś inny sposób dbasz o figurę?

Praca modelki jak każda inna ma jasno określone kryteria i jestem przeciwniczką wpasowywania się w nie "na siłę" oraz za wszelką cenę. Zdążyłam zaobserwować, że żadna modelka nie jest w stanie wytrzymać na dietach itp. przez dłuższy czas psychicznie jak i fizycznie. Na sport zazwyczaj nawet nie mamy czasu, więc albo predyspozycje do tego zawodu się ma, albo nie. Nie stosuję żadnych diet i nigdy nie stosowałam. Wzrost ,szczupłą sylwetkę odziedziczyłam po rodzicach.

 

 

-Jakie predyspozycje powinna posiadać przyszła modelka? Co poradziłabyś dziewczynom marzącym o tym zawodzie?

Oczywiście predyspozycje wizualne jak: odpowiedni wzrost, wymiary , niebanalną twarz. Potrzeba również wiele cierpliwości, wytrwałości, szacunku do samej siebie i innych, ponieważ modeling to przede wszystkim współpraca z ludźmi.
Co poradziłabym dziewczynom marzącym o tym zawodzie? Aby urzeczywistniły swoje marzenia zgłaszając się do agencji modelek. Jeśli dana dziewczyna spełnia kryteria to nic nie stanie jej na przeszkodzie.

 

-Czy uważasz, że modeling to Twój zawód? Wiążesz z nim przyszłość?
Zdecydowanie tak. W pracy czuję ,że jestem odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu.