Agnieszka Gać - Refresh Home Studio

09.06.2021 0 komentarzy
Autor: Ewa Cudnik, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Agnieszka Gać - Absolwentka Stosunków Międzynarodowych, dekorator w pewnej zagranicznej sieciówce, mama dwójki przeuroczych łobuzów, artystyczna dusza z zespołem niespokojnych dłoni. Otworzyła firmę przygotowującą nieruchomości do sprzedaży Refresh Home Studio i chociaż zajęcie to od niedawna stało się trendem blisko związanym z efektywną sprzedażą nieruchomości, w dalszym ciągu bywa aspektem niedocenianym przez posiadaczy nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż. Artykuł powstał przy współpracy z  The Best Of Szczecin. Dziękujemy i serdecznie polecamy! 

 

 

Czym jest Refresh Home Studio?

 

Refresh powstał z miłości do wnętrz. Zajmuję się aranżacją i przygotowaniem mieszkań do wynajmu bądź sprzedaży - Home Stagingiem. Home Staging jest to przygotowanie nieruchomości do wynajmu, bądź sprzedaży. Polega ona na dopasowaniu wnętrza do idealnej grupy docelowej danej nieruchomości przy jak najmniejszym koszcie.

 

To teoria, a praktyka?

 

Jest to stworzenie wnętrza niewielkim kosztem przy pomocy kilku dodatków i niewielkich zmian, takie wnętrze ma spodobać się od razu najemcy lub kupującemu skracając znacząco czas sprzedaży czy czas oczekiwania na lokatora. Tworzymy wnętrza w których chce się poprostu zamieszkać.

 

Czy posiłkujesz się niekiedy danymi statystycznymi na temat zachowań konsumentów?

 

Oczywiście! Potencjalny najemca w ciągu 5 sekund podczas przeglądania ogłoszeń podejmuje decyzję, czy zajrzeć w ogłoszenie. Kupujący z reguły już po paru sekundach wie czy chce kupić dane mieszkanie. Przygotowuję nieruchomości by zachwycały od razu.

 

 

 

Raczej w pracy się nie nudzisz...

 

Uwielbiam historie, które opowiadam tworząc wnętrze. Każda nieruchomość może wyglądać pięknie i zachwycić przyszłego właściciela. Jedynie należy ich dobrze dobrać - kupującego i wnętrze. Wyjątkowe jest to, że nie ma dwóch identycznych nieruchomości, nie ma możliwości żeby to samo co sprawdziło się w mieszkaniu na wynajem dla studentów sprawdziło się również w sprzedaży dużego domu na nowym osiedlu.


Poszukiwanie wyjątkowych dodatków, ciekawych pomysłów i pięknych mebli to jest podstawa mojej pracy. Motywuje mnie wszystko, spotkania z ciekawymi ludźmi ich historie, wyjątkowe wnętrza, cudowne dodatki...

 

Brniesz w określony styl?

 

Uwielbiam łączyć różne style w niespodziewany sposób, nadawać nowe życie wnętrzom. Kocham wzornictwo PRL i lubię wykorzystywać dodatki z epoki.

 

Jak wygląda u Ciebie pierwsza konsultacja?

 

Idąc na konsultację oglądam okolicę, sąsiedztwo grzebię trochę w historii miasta... Żadne wnętrze nie istnieje bez otoczenia, to często lokalizacja i sąsiedztwo decyduje o grupie docelowej.

 

 

 

Co Cię skłoniło do działania w homestagingu?

 

Mogę godzinami opowiadać jak przestawiałam, malowałam meble w swoim dziecięcym pokoju albo jak bardzo niecierpiałam żyrandola... Który teraz w moich oczach jest boski. Ale mogę Wam opowiedzieć jak bardzo kochałam swoją pracę na studiach... Uwielbiałam jeździć na budowę, trzymać pacę wenecką i kreować nowe ściany.

 

Uwielbiałam wracać autobusem cała w tynku i farbie z kolejnego pokazu tynków strukturalnych - szczęśliwa bo stworzyłam obraz, bo godzinę dyskutowałam z klientem, albo zaskoczyłam kolejnego fachowca.

 

Mogę opowiadać jak wiele razy przeprowadzałam się w życiu i musiałam dostosować swój mikroświat... Mogę... Mogę opowiedzieć Wam jak mając do zaopiekowania 750m2 i kilka tysięcy produktów, zadbać o każdy szczegół i sprawić by klienci wychodzili szczęśliwi...Ale mogę Wam też powiedzieć, że moją inspiracją jest pragnienie piękna i dostępności...


Pięknych wnętrz, pełnych struktur i faktur... Dostępności - Home Staging nie jest dla wybranych... Każdy może skorzystać z konsultacji, każdy może postarać się sprzedać piękną nieruchomość w dobrej cenie.
Mogę powiedzieć, że moją inspiracją jest moja droga..

 

Czy możesz śmiało stwierdzić, że Home Staging to zawód przyszłości?

 

Tak, jest to zawód przyszłości. Obecnie na zachodzie jest podstawą procesu sprzedaży nieruchomości. Home Staging to skrojone na miarę mieszkania, dzięki czemu sprzedają się szybciej i łatwiej. Mam już sporo akcji ReFreshu nieruchomości na koncie. Każda stylizacja daje ogromną satysfakcję, a największą kiedy wnętrza wynajmują się bądź sprzedają "spod lady"- zanim trafią na portale ogłoszeniowe.

 

Dla kogo jest Home Staging?

 

Home Staging - jest dla każdego tak naprawdę. Usługa skierowana jest zarówno dla prywatnych właścicieli mieszkań na sprzedaż czy też na wynajem, inwestorów- flipperów, czy pośredników.

 

A praktycznie? Jaka realna korzyść wynika ze skorzystania z Twoich usług?

 

Według badań zabiegi Home Staging skracają czas sprzedaży nieruchomości o 40%, natomiast jednocześnie potrafią podnieść wartość nieruchomości o 10%-15%. Przy nieruchomościach są to już konkretne kwoty, w porównaniu do budżetu zainwestowanego w konsultację.

 

 

Czy Twoja usługa sprawdza się tylko przy sprzedaży i wynajmie nieruchomości?

 

Tak naprawdę Home Staging również sprawdzi się przy odświeżeniu mieszkania w którym mieszkamy, nie każdy korzysta z pomocy projektantów wnętrz. My korzystamy z produktów dostępnych od ręki, wiemy gdzie warto kupić dodatki, gdzie pościel, a gdzie narzuta jest w dobrej cenie - jedną z naszych usług jest dokładana lista zakupowa - jeśli ktoś uwielbia zakupy może sam ją zrealizować i cieszyć się pięknym domem.

 

Czy lokale użytkowe również mogą skorzystać z Twoich umiejętności właściwego eksponowania produktów?

 

Home Staging również świetnie sprawdza się w lokalach użytkowych, akurat to jest mój mały konik z racji doświadczeń. Od ponad 12 lat zajmuję się ekspozycją towarów. Świetnie znam triki sprzedażowe i wiem, czego szuka konkretny klient. Jak powinno wyglądać wnętrze by wracał chętnie.

 

Dlaczego właśnie Twoja usługa jest wyjątkowa i warto zwrócić na nią uwagę?

 

Ponieważ potrafię odczarować każde wnętrze, czerpię inspiracje z historii, otoczenia, wyprzedzamy trendy i w dodatku robimy to przy niewielkim budżecie na zmiany. Dlatego nasze wnętrza są wyjątkowe i niebanalne. Zapadają w pamięć i trafiają szybko do nowych właścicieli. Kocham to co robię, w pakiecie klient dostaje u mnie pełne zaangażowanie, serce i gotowy produkt do sprzedaży.

 

Czym będziesz zajmować się w najbliższym tygodniach?

 

W najbliższym czasie robimy dwie wyjątkowe stylizacje i małą rewolucję na naszym lokalnym rynku, zmienimy odrobinę sposób prezentacji nieruchomości na sprzedaż, zadbamy o komfort potencjalnych kupujących na najwyższym poziomie. A wszystkich zapraszamy na konsultację, znajdziemy sposób na każde wnętrze.

 

Dane do kontaktu:
Tel. ‪516 478 538‬
Mail: refreshhomestudio@gmail.com
Instagram: @refresh_home_studio
Facebook: https://www.facebook.com/RefreshHomeStudio/

 

Agnieszka Gać

Agnieszka Gać

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.