Deltacamper - wakacje z camperem przez cały rok!

14.12.2021
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Planując wspólny wyjazd z rodziną może warto pomyśleć o czymś bardziej oryginalnym niż kurort nad morzem? Zamiast stresować się rezerwacją odpowiedniego noclegu, możesz zainwestować w prawdziwą przygodę! Wyobraź sobie, że możesz podróżować w sposób niezależny i od początku do końca samodzielnie decydować o całym wyjeździe. Dzięki wypożyczalni camperów Deltacamper Ty i Twoja rodzina spędzicie niezapomniane wakacje w luksusowym samochodzie kempingowym.

 

Zapraszamy do lektury naszego wywiadu, poznajcie bliżej ofertę pierwszej w Szczecinie, profesjonalnej wypożyczalni camperów, a być może nowy rok rozpoczniecie od urlopu beztrosko podróżując po Polsce i Europie!

 

 

Zacznijmy od klasycznego wprowadzenia. Kiedy powstała Wasza firma i skąd w ogóle pomysł na wypożyczalnie camperów?

 

Firma Delta Camper oficjalnie powstała pod koniec czerwca 2021, idealnie na sam początek sezonu camperowego. Pomysł zrodził się wcześniej w 2020 roku, podczas krajowego lockdownu. Razem z przyjaciółmi mieliśmy wówczas w planach zakupić każdy po camperze i wynajmować je.


Wybraliśmy się do Düsseldorfu na jedne z największych targów kamperowych w Europie. Podczas zwiedzania targów, zostaliśmy „oczarowani” tym światem … i koncepcja całkowicie się zmieniła, podjęliśmy wraz z moim wspólnikiem decyzję, że wchodzimy w ten biznes na 100% i zamówiliśmy od razu …12 kamperów!


Pojazdy miały być gotowe luty/marzec 2021, ale niestety zjechały do nas dopiero na przełomie maja i czerwca, co spowodowało, że sezon letni 2021 rozpoczęliśmy bardzo późno. Ale najważniejsze, jest to, że wkroczyliśmy na nową drogę życia i biznesu, dosłownie i w przenośni…

 

W swojej ofercie macie 12 camperów. Prosimy o charakterystykę poszczególnych modeli…

 

Do Waszej dyspozycji mamy całą flotę nowoczesnych, dobrze wyposażonych samochodów kempingowych, w którym poczujesz się jak w domu albo dobrym hotelu. Posiadamy 10 camperów w zabudowie „Alkowa” osadzonych na sprawdzonych rozwiązaniach Fiata Ducato. Charakteryzują się one dużym łóżkiem 160cm x 200cm w przedniej części pojazdu, i mieszczą od 4 do 6 osób.


Mamy również dwa pojazdy „Półintegra”, nieco mniejsze bo mieszczących od 2 do 4 osób. Oczywiście to tylko najważniejsze informacje, każdy z samochód to mnóstwo ciekawych detali! Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę www.deltacamper.pl

 

 

 

Co znajduje się w standardowym wyposażeniu campera? Innymi słowy jakie udogodnienia znane z domu znajdziemy w wersji turystycznej?


W zależności od modelu, zmienia się w nich konfiguracja układu wnętrz. Niektóre z nich przystosowane są do podróżowania w gronie rodziny, inne dają możliwość spędzenia udanego urlopu we dwoje. Wyposażenie oferowanych przez nas samochodów kempingowych jest dostosowane do współczesnych wymagań klienta. We wszystkich samochodach są: lodówka, kuchenka, umywalka, toaleta, prysznic.

 

Ponadto, każdy kamper wyposażony jest w: telewizor z anteną, klimatyzację (chłodzenie lub grzanie), zewnętrzną markizę z systemem oświetlenia LED przydatnym podczas wspólnych posiłków organizowanych w plenerze. Jednym słowem – macie Państwo wszystko, wystarczy spakować tylko ubrania i pościel i można ruszać w drogę!


Czy Waszym zdaniem wakacje na w camperze są ciekawsze od tradycyjnych urlopów w hotelu?


Naszym zdaniem, wakacje z kamperem są dużo ciekawsze od wakacji hotelowych! Każdy dzień jest inny i każdy dzień można spędzić w nowym miejscu! Nieważne gdzie jesteśmy, zawsze możemy się zatrzymać, zrobić sobie piknik, albo uruchomić grilla. Nie jesteśmy ograniczeni miejscem, jedynie wyobraźnią i posiadanym czasem.


W współczesnym świecie, dużym ułatwieniem są aplikacje typu „Park for Night”, działające na zasadzie opinii i rekomendacji użytkowników, GPS doprowadza nas wybrane miejsce z mapy, które wcześniej zostały odwiedzone i opisanie przez poprzedników. Pamiętajmy, że turystyka camperowa w Zachodniej Europie istnieje od dawna, i jest bardzo rozbudowana, a użytkownicy to zgrane społeczności, które na forach internetowych i grupach na facebooku, chętnie dzielą się swoimi przeżyciami.


Oprócz tego istnieje mnóstwo pól kempingowych, gdzie można uzupełnić wodę, sprzątnąć sanitariaty czy skorzystać z innych udogodnień.

 

 


Zawsze ważne pytanie: Ile mniej więcej kosztuje przyjemność korzystania z Waszych camperów? I druga ważna kwestia: lle spalają przeciętnie wasze samochody na trasie?


Wypożyczalnia kamperów Deltacamper funkcjonuje przez cały rok. Podzieliliśmy rok kalendarzowy na 3 okresy: SEZON A, B i C i dopasowaliśmy ceny do każdego z tych sezonów. Ceny wynajmu kamperów w naszej wypożyczalni nie mają wyznaczonego żadnego limitu kilometrów, dlatego podróżując możesz swobodnie przemierzyć naprawdę długą trasę.


W cenie klienci otrzymują standardowe wyposażenie, jeśli potrzebujesz dodatkowego wyposażenia typu nawigację, turystyczna lodówkę lub mały grill, zawsze służymy pomocą. A jeśli chodzi o drugą część pytania, to standardowy camper pali do 11 litrów na 100 kilometrów, przy sugerowanej prędkości na trasie od 100 do 120 km/h.


Podróżowanie Europą potrafi być bardzo zróżnicowane: mamy gorące i zimne strefy, górzyste i nizinne obszary. Czy wasze campery odnajdują się w każdych warunkach klimatycznych?


Jak najbardziej! Wszystkie nasze samochody są wyposażone w moskitiery, jak również w zaciemnienie. Co powoduje, że samochód nie nagrzewa się mocno, jak również można szybko przewietrzyć pojazd otwierając uchylne okna boczne lub dachowe. W zupełności to wystarcza, aby komfortowo spędzić noc w dowolnym klimacie.


Jeżeli mówimy o okresie zimnym, czyli poniżej 15 stopni Celsjusza, to każdy camper jest wyposażony w ogrzewanie postojowe. W każdym modelu możemy sobie również wybrać temperaturę komfortową, która ma być utrzymywana w samochodzie, nawet podczas naszej nieobecności. Wychodzi na spacer w góry, i po kilku godzinach wracamy do ciepłego samochodu.


Wszystkie nasze samochody są nowe i posiadają całkiem mocne, a zarazem ekonomiczne silniki o pojemności 2.3 diesel, więc spokojnie można podjeżdżać pod naprawdę strome góry! Sprawdziliśmy z naszymi klientami! ;) - więc cała Europa stoi przed nami otworem!

 


Grudzień to również plany na kolejny rok. Co jest waszym planem albo marzeniem w roku 2022?


Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami 12 nowych aut, to samo w sobie jest dużym sukcesem z uwagi na wydłużone terminy produkcji przez pandemię. Ostatnie sztuki odebraliśmy dosłownie kilka dni temu… więc jesteśmy przygotowani całym naszym taborem na sezon urlopowy!


Proszę pamiętać, że nasz sezon to nie tylko wiosna i letnie wakacje, ale również zima! Więc zapraszamy już teraz. Dzwońcie, piszcie, odpowiemy na każde pytanie i doradzimy najlepsze rozwiązania.


Naszym marzeniem, a w zasadzie planem na początek roku 2022, jest rozszerzenie taboru o busy dziewięcioosobowe, co umożliwi również organizację imprez okolicznościowych i wyjazdy większymi grupami osób. Zapraszamy do świata camperów!

 


Dane do kontaktu:
www.deltacamper.pl
tel. 507 572 757
mail: info@deltacamper.pl
Facebook: deltacamperpl

 

delta camper

delta camper