Druga ustawka Szczecińskiej Ligi Wolnostylowej!

17.11.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Już w tę sobotę odbędzie się druga ustawka trzeciego sezonu Szczecińskiej Ligi Wolnstylowej! Jak zawsze będziecie mogli spodziewać się słownych improwizacji, kreatywnych bitew na rymy i jadowitych linijek, czyli wszystkiego co najlepsze! To właśnie tutaj posłuchacie dobrej muzyki w niezwykłej atmosferze i doświadczycie niesamowitych lirycznych technik. Naszym rozmówcą jest Grzegorz Maksel - współorganizator wydarzenia. Dowiecie się więcej o SLW, pokażemy Wam jak wygląda formuła lirycznej bitwy i oczywiście zachęcimy do wzięcia udziału w nadchodzącym wydarzeniu...

 

 

Jak idą przygotowania do nadchodzącego eventu?


Przygotowania idą bardzo dobrze. Jesteśmy świeżo po premierze video zapowiedzi promującej zbliżającą się ustawkę Szczecińskiej Ligi Wolnostylowej. Cały czas trwa akcja promocyjna oraz zapisy na bitwę. Zostały nam do dopięcia drobne szczegóły. Już nie możemy doczekać się sobotniej imprezy!


Czego możemy się spodziewać po drugiej ustawce trzeciego sezonu SLW?


Dla niewtajemniczonych mogę powiedzieć, że freestyle można traktować w pewnym sensie jako stand-up, tylko, że w wersji rymowanej. Jest to świetna propozycja dla osób o dobrym poczuciu humoru (nawet nie słuchających muzyki rap). W związku z dużym zainteresowaniem startami w bitwie, w trzecim sezonie zdecydowaliśmy się nieco zmienić formułę – mianowicie z eliminacji wychodzić będzie 16 zawodników (a nie 8 jak w poprzednich sezonach).

 

Zawodnicy będą walczyć ze sobą i freestylować pod wybrane tematy. Aby uatrakcyjnić widowisko, od ćwierćfinału zawodnicy będą również rapować pod zmieniające się obrazki na ekranach za sceną. Formuła bitew freestylowych jest bardzo widowiskowa. Z informacji które posiadamy odwiedzi nas wielu bardzo dobrych zawodników z Polski, także poziom na pewno będzie wysoki. Koncert podczas imprezy zagra Prozak420, po imprezie odbędzie się również afterparty które zagra dla nas Praxis.

 

 


Jak wygląda formuła bitwy i czy każdy może wystartować?


W bitwie może wystartować każda osoba, która ukończyła 16 lat. Każdy z zawodników musi wziąć udział w eliminacjach: polegają one na tym, że startuje się w parach i rapuje 30 sekund pod ten sam temat. Jury ocenia wszystkie wejścia i wybiera najlepszą szesnastkę, która zmierzy się ze sobą w regularnej bitwie. Po eliminacjach następuje etap 1/8 – zawodnicy mają tam wejścia pod temat (po 45 sekund) oraz jedno bez tematu (30 sekund). Od 1/4 aż do wielkiego finału, zawodnicy będą mieli dwa wejścia bez tematu oraz dodatkowe – rapowanie pod obrazki. Gwarantujemy, że będzie się działo!

 

Czy wiemy już ilu uczestników będzie ze sobą rywalizowało?


Podczas ostatniej naszej ustawki wystartowało 32 zawodników. Zakładamy, że podczas najbliższego wydarzenia może być podobnie.


Co zgarnia zwycięzca?


Na sezon Szczecińskiej Ligi Wolnostylowej składa się 6 ustawek. Podczas każdej z nich zawodnicy walczą o 100 zł w gotówce oraz pakiet nagród rzeczowych o wartości ~700-1000 zł. W Wielkim Finale (na zakończenie sezonu) kwota za zwycięstwo oraz nagrody są znacznie większe.

 

 


Kiedy i gdzie odbędzie się całe wydarzenie?

 

Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę (20.11) w klubie Elefunk, przy pl. Żołnierza Polskiego 2.


Powinniśmy wiedzieć coś jeszcze?

 

Bilety w cenie 15 zł są dostępne tylko i wyłącznie na bramce, w dniu imprezy. Szczecińską Ligę Wolnostylową współtworzę wraz z moimi kolegami – Żelu Żelsonem oraz Carterem. Bardzo wiele osób nam również pomaga – za co bardzo dziękujemy! Na imprezie panuje przyjacielska atmosfera i serdecznie zapraszamy wszystkich – gwarantujemy dobrą zabawę!

 

 

Dane do kontaktu:
Adres imprezy: Elefunk Club, pl. Żołnierza Polskiego 2
www.facebook.com/slwszczecin/
www.instagram.com/slwszczecin/

 

Link do wydarzenia:
www.facebook.com/events/300719111515979

 

Szczecińska Liga Wolnostylowa

Szczecińska Liga Wolnostylowa