Filii Solis

08.05.2024 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Zespołu

W dzisiejszym świecie muzyki, gdzie gatunki przekraczają granice i tworzą nowe, ekscytujące mieszanki, pojawiają się artyści, którzy nie tylko podążają za tym trendem, ale również go definiują. Jednym z takich przypadków jest szczeciński duet Filii Solis, czyli: Kieru i DJ Pete. Łącząc elementy rapu, rocka i hip-hopu, tworzą oni unikalne brzmienia, które nie tylko odzwierciedlają ich osobiste muzyczne korzenie, ale również wprowadzają świeżość do branży. Warto poznać tych chłopaków! - zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu.

 

hot°: Jakie muzyczne sytuacje doprowadziły do powstania Filii Solis? Kto tworzy wasz duet?


Kieru: Wspólnym mianownikiem, który nas łączy, jest rap, ale każdy z nas widzi go trochę z innej strony.


DJ Pete: Kieru reprezentuje bardziej rockową stronę rapu, natomiast ja pochodzę od strony hip-hopu, czyli rapu w czystej formie, a Filii Solis tworzymy w duecie, czyli ja i Kieru.

 

 
 

hot°: Z jakich inspiracji czerpiecie najwięcej w waszej twórczości? Czy są gatunki muzyczne, które szczególnie lubicie łączyć w swoich utworach?


DJ Pete: Nie ograniczamy się muzycznie. Ja sam, jako producent muzyki rapowej, czerpię z różnych gatunków.


Kieru: Oboje jesteśmy producentami, którzy pracują w zawodzie ponad dwie dekady i dawno byśmy już wypadli z obiegu, gdybyśmy nie mieli otwartych głów na różną muzykę. Osoby, które kojarzą naszą indywidualną twórczość, mogą się od nas spodziewać totalnego miksu naszych skili.

 

 

hot°: Co pragniecie przekazać słuchaczom poprzez wasze utwory?


Kieru: Chcemy, żeby ludzie zastanowili się bardziej nad życiem, nad jego działalnością i nie brali wszystkiego tak poważnie.


DJ Pete: My nie spinamy się, udając mądrzejszych niż jesteśmy, i będzie to czuć, gdy posłuchacie naszego albumu.

 

hot°: Czy wasze szczecińskie korzenie wpływają na ton i charakter waszej muzyki?


DJ Pete: Moje korzenie pochodzą z Katowic, ale najdłuższy czas mojego życia spędziłem w Berlinie, za to Szczecin był mi zawsze bardzo bliski i od paru lat mieszkam tutaj. Myślę, że muzyka nie ma granic i nazw miast.


Kieru: Szczecin to bardzo otwarte miasto na nowinki muzyczne, myślę, że większy wpływ mają ludzie, których poznałem w moim życiu, a nie ulice, na których się wychowywałem.

 

 

hot°: Jakie plusy i minusy niesie ze sobą tworzenie muzyki w duecie?


DJ Pete: Nie ma minusów.


Kieru: Są same plusy (hehehe). Mamy głowy pełne pomysłów... ooo, jest jeden minus – za mało czasu na zrealizowanie wszystkich pomysłów.

 

hot°: Jakie emocjonalne i artystyczne przesłania chcecie przekazać poprzez wasze utwory?


Kieru: Miłość.


DJ Pete: Chcemy, żeby ludzie byli bardziej tolerancyjni.

 

hot°: Jakie momenty w procesie tworzenia nowych utworów są dla was najbardziej ekscytujące?


Kieru: Pierwsza lampka wina połączona z pierwszym wersem refrenu lub pierwsza wymyślona melodia.


DJ Pete: Cały proces jest ekscytujący, to wielka frajda robić taką muzykę, jak Filii Solis.

 

 

hot°: Jakie są wasze wizje dotyczące dalszego rozwoju Filii Solis na muzycznej mapie? Kiedy was usłyszymy na żywo w Szczecinie?


DJ Pete: Chcemy dotrzeć do jak największej liczby słuchaczy, aby grać mnóstwo koncertów, co nam sprawia jeszcze większą frajdę.


Kieru: A trzeba dodać, że w graniu na żywo jesteśmy naprawdę bardzo dobrzy, myślę, że koniec wiosny albo początek lata zagramy w Szczecinie koncert.

 

hot°: W jaki sposób wasze indywidualne muzyczne tożsamości współgrają w Filii Solis?


DJ Pete: Współpracują doskonale, nie mieliśmy zgrzytów podczas robienia albumu, była tylko zabawa muzyką.


Kieru: Mieliśmy totalny luz, robiąc naszą płytę, która nazywa się "432 Hz", myślę, że ludzie, słuchając tego albumu, będą mogli przenieść się do innego wymiaru świadomości.

 

 

https://filiisolis.pl

https://www.instagram.com/filii_solis

Profil na facebooku

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.