Fotograf Denys Ganba

05.05.2021 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Denys Ganba

W naszym artystycznym cyklu prezentujemy Wam sylwetki uzdolnionych twórców, których pasjonują przeróżne dziedziny sztuki. Pora by pochwalić się światu jak wiele uzdolnionych osób wychowało nasze miasto! Przedstawiamy Wam kolejnego, utalentowanego, fotografa - Denysa Ganby.

 

Nasz bohater na co dzień jest marynarzem, jednak fotografia to jego największa pasja. Odnajduje się w wielu wymiarach tej dziedziny, wykonując zdjęcia portretowe, reportażowe lub sensualne - jedno jest pewne, poczucie estetyki Denysa potrafi szczególnie cieszyć oko. Zatem niech jego słowa a bardziej obrazy przemówią w jego, prawdziwym imieniu. 

 

  

 

Od jak dawna zajmujesz się fotografią?

 

Fotografią zajmuje się od 2016 roku. Wtedy dotarło do mnie, że dzięki swojej pracy jako marynarz mogę robić zdjęcia krajobrazów na całym świecie!
Wiedzialem, że mój następny rejs to Afryka Południowa dlatego bez długiego zastanowienia poszedłem do lombardu i kupiłem swój pierwszy aparat fotograficzny. To był nie drogi Nikon z niepełną klatką, nie pamiętam dokładnie modelu.


Po pewnym czasie przypadł mi do gustu program Photoshop. Robiłem zdjęcia swoich znajomych z akademika i przemieniałem ich w elfów. Spędzałem sporo czasu w tym programie robiąc różnego rodzaju przeróbki fotogtaficzne.


Następnie zainteresowałem się zarabianiem przez internet. Zarejestrowałem się na platformie Shutterstock i zacząłem pilnie się uczyć czym jest fotografia stockowa oraz grafika rastrowa. W tym czasie zdobyłem cenne doświadczenie i zarobiłem prawie 1000$. Nabyta wiedza nadal przydaje mi się w codziennej fotografii.


W roku 2018 kupiłem aparat Sony a7RIII i po kilku sesjach zdjęciowych postanowiłem zmienić nazwę z seaman_blogger na denys.ganba.photography na swoim instagramie. Shutterstock jest to jeden z największych banków zdjęć stokowych. 


Czym jest dla Ciebie fotografia?  

 

Fotografia jest moją miłością!

-Dzięki niej nauczyłem się szczegółowo widzeć świat i odnajdywać szczęście w małych rzeczach.

-Dzięki niej poznaję wielu wspaniałych ludzi i odkrywam różne ekscytujące miejsca.

-Dzięki niej zawsze mam słoneczny nastrój, jestem pełen energii i nie mam czasu na smutek.

-Fotografia daje mi możliwość podzielenia się moją fantazją i znalezienia ludzie myślący podobnie.

-Fotografia to rozwój, perspektywa i możliwości.

-Fotografia to mój narkotyk! Kocham ją!!! 

 


Jaki jest twój cel w fotografii? 

 

Wyróżnienie się wśród innych fotografów i bycie top fotografem przynajmniej w Polsce i w krajach rosyjskojęzycznych.


Jakiego typu sesje wykonujesz najczęściej? Jak one wyglądają?

 

W moim portfolio można zobaczyć różnego typu zdjęcia, szczególnie: Postapokaliptyczny świat; Rekonstrukcja historyczna/Fantazja; Storytelling – opowiadanie historii za pomocą zdjęć; Sensuale/Erotyka; Portrety; - i nawet - Love story! 

 

Uważam, że każdy może znaleźć w moim portfolio coś ciekawego dla siebie!

 

PS. Niektóre zdjęcia ściśle powiązane z moim życiem. Coś, co przeżyłem. 


Podziel się z nami swoją najciekawszą sesją zdjęciową.

 

„Love is like a rose with thorns” (“Miłość jest jak róża z cierniami”). Zdjęcie oparte na prawdziwych emocjach i na tym co leżało na sercu.

 

Historia z Backstagu. Duża i jednocześnie śmieszna akcja była! Wykopałem doł w ogródku swoich rodziców, po czym pochowałem modela. Tylko twarz i rękę było widać. Możecie sobie wyobrażić jak to wszystko wyglądało z boku! :D Dobry storytelling nam wyszedł! 

 

„Seks w samochodzie”. Zdecydowanie faworyt! 

 

 


Jakiego sprzętu używasz aktualnie?

 

Aparat fotograficzny Sony a7rIII i obiektyw Sony Carl Zeiss 24-70mm, F4.0. Do tego posiadam troche innych dodatkowych dewajsów, takich jak: dwie lampy LED Yongnuo YN360 II RGB, lampa LED Youngnuo YN 900II RGB, statywy, foto pryzmat. Chciałbym wspomnieć o tym, że kilka dni temu zakupiłem nowy przyzwoity obiektyw Sigma Art 35mm, F1.4, oraz kilka zabytkowych obiektywów (jako dodatkowe), takie jak: helios, pentax i petri.

 

Nie miałem jeszcze okazji skorzytać z tych obiektywów, ale na pewno za niedługo nadrobię zaległości! Dla całego szczęścia mi jeszcze brakuje dwa obiektywy: Sigma art 50mmSigma art 85mm lub 105mm.

 

Aczkolwiek Photoshop i Lightroom robią większą część roboty!


Co lubisz najbardziej w swojej pracy? Inspirujesz się jakimś znanym/mniej znanym artystą? 

 

Fotografia to jest moje hobby. Zawodowo jestem marynarzem. I powiem, że jedno-drugiemu nie przeszkadza. Być może w przyszłości hobby przerośnie w pracę, ale narazie to słabo widzę.

 

Instagram to jest miejsce gdzie szukam inspiracji!

 

Jakie są Twoje cele na bieżący rok lub nadchodzące lata?

 

Celów, które chciałbym osiągnąć mam aż w nadmiarze.

 

- Zostać znanym fotografem na całym świecie!

- Najmniej na pół roku wybrać się do biednego kraju Afryki lub Azji (zwłaszcza Indie)

- w roli wolontariusza.

- Tour autokarem. Na początek Europa lub Ukraina. Dlaczego Ukraina? Jestem z pochodzenia z Ukrainy i zawsze mnie bardzo ciągnie na odwiedziny ojczyzny! Chciałbym odwiedzić wszystkie najpiękniesze miejsca Ukrainy, a ich jest na prawdę mnóstwo. Następnie - Afryka, Azja, Rosja. 

- Zmiana swojego stanowiska na statku z Oficera Nawigacyjnego na stanowisko Fotograf!

 

Wątpie, że takie coś w ogóle istnieje, ale myslę, że na statkach ekspedycyjnych byłby przydatny fotograf! Chciałbym ućżestniczyć w ciekawych ekspedycjach jako fotograf.

- Stworzyć piękną rodzinę!  


Czy masz jakieś inne zainteresowania oprócz fotografii?

 

Mam mnóstwo zainteresowań! 

 

Zwiedzanie innych krajów. Mam na koncie więcej niż 20 odwiedzonych krajów, w tym ponad 100 odwiedzonych miejscowości.

Urban exploration – eksploracja zazwyczaj niewidocznych lub niedostępnych części ludzkiej cywilizacji. 

- Podbijanie gór. Na moim koncie: Wulkan Teide (Tenerife, Hiszpania), Góra Stołowa (Kapsztad, Południowa Afryka), Góry Krymskie (Ukraina), no i oczywiście Morskie Oko (Polska). 

- Kilkadniowe, a nawet tygodniowe spływy kajakowe. 

 

W tym toku planuję powtórzyć opanowanie kajakiem rzekę Płonia w Szczecinie. Rzeka, która łączy jezioro Małe Dąbie i jezioro Miedwie. W zeszłym roku próbowaliśmy opanować tą rzekę razem z moim bratem, ale nam tego się nie udało, ponieważ się okazało, że nie docenili tej rzeki. Kempingowe wycieczki. Uwielbiam! Od nie dawna wynalazłem сoś nowego! Kemping w namioce na dachu budynku. Pewnego dnia spędziłem niesamowitą nockę w namiocie na dachu dziesięciopiętrowego budynku w Szczecinie.

 

Relawacyjnie spędziłem czas podziwiając się i ciesząc się pięknem Szczecina! Następnym moim dachem gdzie zrobię nockę to będzie porzucony budynek w Gdyni z pięknym widokiem na morze! Żyć na maksa!

 


Jakie są Twoje plany na 2021?

 

Dużo mam foto-planów ciekawych do realizacji. Na pewno 2021 nie wystarczy. W 2021 roku oprócz sesji zdjęciowych chciałbym dać do publikacji w magazynach swoje dwa opracowane foto-projekty:

 

1. “Privat album of my life at sea” (“Prywatny album mojego życia na morzu”) – zdjęcia i opowieści uzbierane w ciągu trzech lat pracy na statku „Saturn” 1966 roku. 

2. „Slumsy Szczecin” – pokażę Trzeci Świat znajdujący się w Szczecinie. Zaniedbane i jednoczas piękne* miejsca Szczecina. Miejsca mało dostępne i mało widzoczne dla ludzi. 

*Piękne – słowo spórne!

 

Kilka słów dla naszych czytelników na koniec? 

 

Jak najbardziej. Wstawać z kanapy! Życie jest tylko jedno!

 

 


Dane do kontaktu:

 

Adres: Szczecin, Wosny Ludów 3/46.

Gdańsk, Flisykowskiego 9/27

 

Mail: denmaster92@mail.ru

Tel. +48 88 98 98 98 2 

 

Instagram: @denys.ganba.photography

Facebook: @denys.ganba.photography

 

500px: denysganba

 

Denys Gamba

Denys Gamba

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.