Gryszka Make Design

18.01.2022
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Gryszka Make Design to firma specjalizująca się w projektowaniu industrialnych stołów, blatów i dodatków do domu. Jak zapewniają właściciele, ich projekty - niezależnie czy wielkoformatowe lub mniejsze - dopasują się do każdego wnętrza i nadadzą mu niepowtarzalny styl... Na kilka nurtujących nas pytań związanych z rzemieślnictwem odpowiada nam założyciel - Seweryn Gryszka.

 

 

 

Pytanie na dobry początek - Kiedy pojawiła się u Was pasja do projektowania i rzemieślnictwa? Nie trudno się domyślić, że macie wieloletnie doświadczenie w swoim zawodzie.

 

Pasja do projektowania chyba od dziecka już jakoś to w człowieku była aż w końcu znalazła ujście, bo od dziecka lubiłem „tworzyć coś z niczego” i tak to się zaczęło a idzie aż do dziś. Doświadczenie wiadomo w tej dziedzinie tj. pracy z żywicą i drewnem nie było łatwe, ale śmiało mogę powiedzieć ze z chęcią pomagam laikom swoją wiedza jak i tym również Ci doświadczeni często piszą w potrzebie.

 

Kto tworzy Wasz zespół? Kto jest odpowiedzialny za projektowanie a kto za wykonanie danego projektu?

 

Zespół tworze ja sam, natomiast myślę o poszerzeniu mojej jednoosobowej załogi o jeszcze jednego pracownika, projekty często są tworzone przeze mnie samego jak i często by zobrazować lekko efekt końcowy korzystam z zrealizowanych projektów np. Na pinterest, Google, Instagram.

 

 

 

Jakie przedmioty jesteście w stanie wykonać? Na Waszej stronie na facebooku widać, że zajmujecie się głównie stołami – czy robicie coś jeszcze?

 

Tak głównie zajmujemy się stołami, ale gamą naszych produktów jakby to powiedzieć wciąż się rozwija i chyba nie będzie miała końca! Stoły, stoliki, blaty kuchenne, deski do krojenia, deski deserowe, misy, umywalki. Wszystko to również z możliwością dedykowania indywidualnych napisów/wzorów dla klienta dzięki zastosowaniu CNC które zawsze bez problemu frezuje w zaprzyjaźnionej firmie!

 

Czy wykonywane przez Was projekty są głównie Waszą inwencją twórczą, czy klient również może decydować o tym jak co ma wyglądać? Jeśli tak – to czy zachodzą jakieś trudności między wizją projektanta a klienta?

 

Zawsze staram się zobrazować klientowi efekt końcowy, podpowiedzieć z racji swojego doświadczenia, lecz udział klienta w trakcie realizacji projektu to myśle naturalna rzecz i zawsze jestem w kontakcie z klientem by było tak jak klient chce.

 

Dla kogo najczęściej świadczycie swoje usługi? Dla klientów prywatnych czy firm?

 

Głównie dla klientów prywatnych.

 

 

 

Z jakich surowców najczęściej korzystacie przy swoich projektach?

 

Gamą surowców z których korzystam jest naprawdę również bardzo szeroka. Dąb, jesion, topola, buk, drzewa egzotyczne, wszystko to czego klient potrzebuje, to da się osiągnąć i to w najlepszym standardzie, również Zywica która używam jest najwyższej pułki, tak samo jak oleje do nadania najlepszego efektu firmy Rubio Monocoat, bo to najlepsze zabezpieczenie drewna (serdecznie polecam z możliwością zobaczenia próbek po użyciu tego oleju na żywo).

 

Pewnie śmiało możecie powiedzieć, że Wasze produkty posłużą klientom na lata – jaki jest Wasz przepis na jakość?

 

Przepis na jakość chyba wszędzie jest ten sam, staranna praca, najlepsze materiały, dbałość o detale i to chyba w połączeniu daje nam „długowieczność”.

 

Jakie 3 cechy powinna mieć osoba pracująca w Gryszka Make Design?

 

Wyobraźnia, odwaga, cierpliwość.

 

Powinniśmy wiedzieć coś jeszcze?

 

Czy coś więcej? Hmmm chyba musi być odrobina tajemnicy, lecz jeśli ktoś poszukuje czegoś nietuzinkowego i niepowtarzalnego... wtedy zapraszam i służę pomocą!

 

 

Dane do kontaktu:

ul. Batalionow chłopskich 93

seweryngryszka@icloud.com

Tel. 792 615 184

 

Facebook: Gryszka Make Design

Instagram: Gryszka Make Design

 

Gryszka Make Design

Gryszka Make Design