Moto46 - autoryzowany dealer i warsztat motocyklowy

12.10.2021 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Moto46 to autoryzowany dealer i warsztat motocyklowy Yamaha, Kawasaki, Suzuki oraz KTM. Wszystkie oferowane przez sklep modele można obejrzeć w 2 salonach znajdujących się przy ul. Kurzej w Szczecinie. Poza możliwością przymierzenia się do wymarzonej maszyny znaleźć tu można szeroką ofertę akcesorii i odzieży renomowanych producentów. Dopełnieniem oferty są usługi serwisowe świadczone przed doświadczonych mechaników MOTO46.

 

Poznajcie ich lepiej w naszym nowym wywiadzie! Gotowi na szybką jazdę?

 

 

 

Moto46 nazwa obecna w Szczecinie od prawie zawsze. No właśnie… od kiedy działacie na rynku i skąd pomysł na założenie sklepu Moto46?


Nasza przygoda z motoryzacją zaczęła się już w 1998 roku od małego warsztatu garażowego. Jednak na poważnie zaczęliśmy działać w 2004 roku kiedy to otrzymaliśmy autoryzację marki Yamaha i otworzyliśmy salon z prawdziwego zdarzenia.


Skąd wzięła się nazwa Moto 46?


Nazwa musiała kojarzyć się z motocyklami więc „moto” a 46 jako hołd dla wielkiego mistrza wyścigów MotoGP, Valentino Rossiego, który w latach naszych początków wchodził przebojem na szczyt motocyklowych mistrzostw świata i startuje do dziś właśnie z tym numerem. W tamtych latach również przeszedł z Hondy do Yamahy co bardzo nam pasowało.

 

 


Pytanie dla raczej niewtajemniczonych. Czy zajmujecie się czymś więcej, niż samą sprzedażą wszelakich pojazdów?


Naturalnie, poza sprzedażą nowych i używanych pojazdów prowadzimy również sklep z częściami, akcesoriami i odzieżą motocyklową. Nie byłoby salonu bez serwisu, prowadzimy naprawy pojazdów różnych lecz skupiamy się na marka, których autoryzację posiadamy. Prowadzimy również niezwykle dynamicznie rozwijającą się na naszych rejonach strefę Marine, mamy w ofercie silniki do sprzętów pływających, skutery wodne oraz serwis.

 

Dokładnie jakich marek oferujecie pojazdy / produkty w Waszym sklepie?


Mamy dwa salony, w pierwszym na Kurzej 1 znaleźć można produkty marki Yamaha. W drugim salonie przy Kurzej 4 znaleźć możecie Suzuki, Kawasaki oraz KTM.


Zapoznaliśmy się z Waszą stroną internetową i od razu nasuwa się nam pytanie czy klienci wolą składać zamówienia u was elektroniczne czy stacjonarnie? Jak to wygląda w czasie pandemii? Czy klienci kupują już motocykle przez Internet?


Nowe pojazdy sprzedawane są raczej osobiście w salonie lub przynajmniej telefonicznie, cenimy kontakt z klientem i fachowe doradztwo. Czasami klient nie jest do końca zdecydowany więc trzeba mu pomóc podjąć dobrą decyzję a ciężko jest tego dokonać „on-line”. Nic nie zastąpi kontaktu „twarzą w twarz”, nawet w maseczce. Inaczej jest w kwestii części i akcesoriów, mamy świetnie rozwinięty sklep internetowy i od kilku lat jedną z najwyższych sprzedaż oryginalnych części w Polsce!

 


Jakie są trzy najpopularniejsze modele sprzedażowe wśród motocykli / skuterów / quadów w roku 2021?


Sezon 2021 stoi pod znakiem „braków towarowych” ale nieustająco w salonie Yamaha rządzi Tenere 700 i Tracer 9! W klasie 125 oczywiście X-max i MT-125! W salonie Suzuki numerem jeden jest niezłomny DL650 a w Kawasaki bezkompromisowe Z900! Miłośnicy koloru pomarańczowego czyli marki KTM wybierają Adventure 890 i 1290.


Jakie macie plany sprzedażowe i promocyjne na jesień i zimę? Co się będzie działo u Was ciekawego w zimniejszej porze roku?


Jesienią i zimą sezon zdecydowanie wyhamowuje, mamy wtedy czas aby wprowadzać pewne zmiany w salonach, działamy wtedy mocno z social mediami oraz naszym kanałem na YT. Czas jesieni/zimy to okres, w którym zachęcamy klientów do serwisowania swoich pojazdów, jest wtedy zdecydowanie więcej czasu aby przeprowadzić ważne naprawy i wymiany aby na wiosnę motocykl był gotowy do jazdy przy pierwszych słonecznych dniach. Pomagamy z transportem odbierając motocykl z domu klienta.


Kiedy najlepiej kupować / zamawiać motocykle czy inne pojazdy? Słyszałem o wielu problemach z dostępnością z uwagi na pandemię…


Dobrym okresem na pewno jest koniec roku gdzie często możemy trafić na promocje związane w wyprzedażą rocznika. Niestety ten rok jest bardzo specyficzny, są duże ograniczenia w dostępnościach pojazdów i na koniec roku większość jest sprzedana. Jeśli marzy nam się jakiś konkretny model to warto go zamówić wcześniej, na początku roku i poczekać do wiosny aż się pojawi. Obawiamy się, że w nowym sezonie problemy w dostępnością mogą się powtórzyć więc nie warto czekać na ostatnią chwilę aby sezon nie przeleciał nam przed nosem.

 

 


Kilka słów dla czytelników, czy powinniśmy się czegoś więcej dowiedzieć o Was?


Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów motoryzacji do naszych salonów ale nie tylko. Bardzo dużo można się o nas dowiedzieć z naszego facebooka gdzie zamieszczamy informacje o organizowanych przez nas event’ach czy promocjach.

 

Zapraszamy też na kanał YouTube, gdzie staramy się zamieszczać ciekawe informacje na temat naszych produktów aby klient mógł się z nimi zapoznać bez wychodzenia z domu. Jesteśmy dumni, że możemy rozbudzać wśród naszych klientów tę wspaniałą pasję jaką jest miłość do jednośladów oraz reprezentować nasze piękne miasto na motocyklowej mapie Polski.

 

Dziękuję za rozmowę.


Dane do kontaktu:
ul. Kurza 1 i 4
www.moto46.pl
www.sklepmoto46.pl
[email protected]
[email protected]


Tel. 91 46 00 000
Tel. 508 46 46 46


www.facebook.com/moto46szczecin/
www.facebook.com/yamahaszczecin/

 

Moto46

Moto46

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.