Norbert Hawryluk - Fotomodel

21.04.2021 0 komentarzy
Autor: Ewa Cudnik @TheBestOfSzczecin, Zdjęcia: Arthur Aleksanian // Tomasz Kochański // Jacek Woźniak // Urszula Glińska

Norbert Hawryluk - fotomodel, opowiada dziś o swojej pracy! Jeśli ciekawi Was: Jakimi cechami odznacza się dobry fotomodel? Kiedy najlepiej zacząć rozwijać taką pasję, aby w świecie mody zostać dostrzeżonym? Jak wygląda codzienna współpraca z klientami podczas sesji zdjęciowych? Ten wywiad z pewnością Was zaciekawi. Zapraszamy!

 

 

 

Opowiedz, jak wygląda dzień z życia fotomodela.

 

Na co dzień mam przyjemność pozować do zdjęć dla projektantów, chodzę w pokazach mody, nagrywam filmy reklamowe, ale pracuję również przy wielu świetnych projektach niekomercyjnych poznając fantastycznych ludzi. I właśnie to najbardziej podoba mi się w tym zawodzie. Każdy fotograf, z którym pracowałem do tej pory miał inne "oko" dzięki czemu zdjęcia, które mam w swoim portfolio są tak różnorodne. Cenię sobie w tej pracy kreatywność i zaangażowanie ludzi.

 

Wiem, że fotomodeling zaczął Cię interesować w bardzo młodym wieku. Ile miałeś dokładnie lat?

 

Historia zaczęła się już wiele lat temu kiedy jako dziewięcioletni chłopiec wystąpiłem w konkursie Mistera Zachodniopomorskiego i wygrałem. Wtedy to była przygoda na chwilę bez większych planów, po czym w 2015 już świadomie wziąłem udział w wyborach na Mistera Polski i zostałem Wicemisterem. To była trampolina do kolejnych współprac. W tym samym roku przeprowadziłem się do Warszawy by rozwijać się jako model i tak to się zaczęło.

 

Specyfika takiej pracy wymaga współpracy z wieloma różnymi ludźmi. Jak radzisz sobie z tą różnorodnością?

 

Czuję się jak ryba w wodzie. Tak jak wspomniałem wcześniej, najbardziej w tej pracy napędzają mnie ludzie. Ich pomysły, zaangażowanie, wspólna burza mózgów. Podczas takich spotkań wiele się uczę i spędzam czas z osobami, które żyją w moim świecie. Nie ma nic lepszego niż praca, którą się uwielbia, wtedy się w ogóle nie męczę.

 

Mój plan zdjęciowy często trwa 10-12 h, a mi wciąż mało. Może to brzmi banalnie, ale tak jest. Nie lubię jak się coś kończy, wciąż mam apetyt na więcej, dlatego z wieloma fotografami wciąż mam kontakt, który utrzymujemy.

 

  

 

Jakie tytuły i osiągnięcia masz w swoim dorobku?

 

W 2015 roku był to tytuł Wicemistera Polski. Udało mi się też wziąć udział w sesjach zdjęciowych dla: Takeshy Kurosava, Guns&Tuxedos, Wólczanki, Top Secret, Domeno, Vaan Graaf i wielu innych. Biorę udział również pokazach mody dla polskich i zagranicznych projektantów. Na koncie mam również występ w reklamie dla Alior Banku. Także... trochę tego już jest.

 

Jakimi cechami powinien odznaczać się dobry fotomodel?

 

Mogę powiedzieć w oparciu o moje doświadczenia: zawsze staram się wykazać dużym profesjonalizmem oraz elastycznością względem osób, z którymi współpracuję. Nie każdy czuje się tak pewnie, swobodnie jak ja. Są sytuacje lub sesje, które wymagają zbliżeń i intymności. Nie dla każdego jest to łatwe, przez co czasem na realizację takiego projektu potrzeba więcej czasu, aby się ze sobą poznać.

 

Staram się w takich momentach wspierać zespół i budować pozytywną atmosferę dla większego komfortu i lepszych efektów. Nie jest to na pewno zawód dla każdego. Emocje, które pokazujemy na zdjęciach czy w filmach muszą być prawdziwe. Obiektyw jest bezwzględny i nic nie ukryje.

 

 

Dlaczego właśnie fotomodeling stał się Twoją pasją?

 

Ponieważ jest to wyjątkowa praca. Daje mi możliwość podróżowania i spełniania marzeń. Tworzę w głowie projekty, a później je realizuję. Daje mi to poczucie wolności i szczęścia. Przy czym każdy nowy projekt to adrenalina i kolejne wyzwania. Dzięki temu nie stoję w miejscu i się rozwijam. Rozwijają mnie ludzie, których spotykam na swojej drodze. Zawód ten nie zawsze jest jednak kolorowy.

 

Jeśli ktoś chce się tym zajmować musi mieć na uwadze, że nie jest to praca stała. Nie zawsze jest tyle pracy, ile byśmy chcieli, nie zawsze mamy gwarancję zarobku, ale jeśli ktoś jest na to gotowy i cierpliwie dąży do celu - satysfakcja gwarantowana.

 

Wróciłeś niedawno z Warszawy do rodzinnego Szczecina. Czy masz konkretne plany, które chcesz tu realizować?

 

Moje najbliższe plany po powrocie z Warszawy do Szczecina są takie, aby poznać tutaj rynek oraz osoby, z którymi będę mógł tworzyć kolejne sesje i reklamy. W przyszłości mam w planach założyć swój kanał na youtube, w którym za pomocą filmów, będę pokazywał modę męską. Mam nadzieję, że najbliższe tygodnie będą bardzo pracowite i tego sobie życzę.

 

Gdzie wirtualnie jesteś w tej chwili dostępny?

 

Zapraszam do śledzenia moich social mediów. Wszystkich czytelników serdecznie pozdrawiam!

 

 

 

 

hawrylook.blog@gmail.com
Instagram: @hawrylook
Facebook: Norbert Hawryluk

 

 

Norbert Hawryluk

Norbert Hawryluk

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.