Od Hobby do Miłości - poznajcie Pastelowy Ślub!

12.01.2022
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Agata Delanada, Bartek Lesiuk, Łukasz Haruń, Michał Wołoszyn, Natalia Sobotka

Zaręczyny to jedno z najpiękniejszych chwil w życiu zakochanych. Przychodzi czas, że w głowie pary zaczyna krążyć myśl o ślubie. Jak zorganizować jedno z najważniejszych uroczystości w życiu? W tym pomaga Wedding Planner...

 

Poznajcie Pastelowy Ślub! W dzisiejszym wywiadzie rozmawiamy z Małgorzatą Ceniak - Chuchro. Miłośniczką minimalizmu, certyfikowaną konsultantką ślubną. Wraz ze swoim partnerem Mateuszem Chuchro - wspólnie organizują piękne uroczystości.

 

 

Witam serdecznie w Hot! Nowy rok właśnie się zaczął. Jesteśmy w okresie, w którym pojawia się dużo postanowień i planów na przyszłość – tą dalszą lub bliższą – w tym są to zapewne zaręczyny i śluby…organizacja takich wydarzeń to Wasza specjalność.  Praca konsultanta ślubnego to rodzaj spełnionego marzenia?

 

Cześć! To prawda - Nowy Rok dopiero się rozpoczął, a my mamy pełne ręce roboty! Według naszych obserwacji w tym okresie zaciekawienie branżą ślubną jest jednym z największych w roku. Praca konsultantki ślubnej to zdecydowanie praca marzeń, choć ta miłość do ślubów bardzo długo dojrzewała (z pewnością dlatego jest tak silna!).

 

Wszystko zaczęło się już w 2015 roku, gdzie jako świeżo upieczona narzeczona poszukiwałam inspiracji ślubnych. Poczułam potrzebę dzielenia się swoimi przemyśleniami i tak powstał „Pastelowy Ślub”. Następnie po kilku latach „bycia” w branży ślubnej, blog przerodził się bardzo naturalnie w agencję ślubną.

 

Czym ogólnie zajmuje się Wedding Planner, od jak dawna działacie i kto tworzy Wasz zespół?

 

Wedding Planner zajmuję się oczywiście organizacją ślubów i wesel. Brzmi to dość błaho i wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak poważna to praca. Na naszych barkach spoczywa organizacja najpiękniejszego dnia w życiu naszych Klientów, to bardzo duża odpowiedzialność. Konsultantka ślubna zajmuje się doradzaniem, sprawdzaniem umów, trzyma w ryzach budżet ślubny, inspiruje.

 

Ale przede wszystkim jest ogromnym wsparciem przyszłych par młodych. Często stajemy się przyjaciółmi, powiernikami tajemnic. Wspólnie rozwiązujemy problemy. Działamy od 2018 roku - to wtedy podjęliśmy współpracę z Naszą pierwszą Parą - Natalią i Sławkiem.

 

Ich ślub odbył się w czerwcu 2019 roku. To była wyjątkowa uroczystość - tak bardzo jak wyjątkowa była to Para :) Pastelowy Ślub to małżeństwo - Małgosia i Mateusz. Pomysłodawcą przekształcenia bloga w firmę ślubną był Mateusz, który podsunął ten pomysł Małgosi. Okazało się, że jest to strzał w 10 i praca marzeń dla Małgosi.

 

Mateusz początkowo był przerażony tempem pracy na ślubach - dziś radzi sobie świetnie jako koordynator i wsparcie dla panów młodych. Okazało się, że Małgosia jest stworzona do tego typu pracy. Uwielbia rozmowy ze swoimi klientami, ma głowę pełną pomysłów i inspiracji. 

 

 

Wiele osób myśli, że organizowanie ślubu i wesela to jedna wielka rutynowa procedura. Czy da się to podważyć? Jest jeszcze coś co potrafi Was zaskoczyć?

 

Nic bardziej mylnego! Zorganizowaliśmy i skoordynowaliśmy około 20 ślubów i żaden nie był taki sam! My sami staramy się wpleść w te piękne ślubne opowieści coś nowego - Nasi Klienci często właśnie dlatego kontaktują się z naszą firmą - aby ich ślub był jedyny, wyjątkowy i niepowtarzalny.

 

Głowę mamy pełną pomysłów, więc zawsze podsuniemy jakiś nietuzinkowe rozwiązanie. Zwłaszcza w tym roku dowiedzieliśmy się, że jeszcze wiele rzeczy jest nas w stanie zaskoczyć. W pozytywnym tego słowa znaczeniu! Ponieważ na te „negatywne” zaskoczenia zawsze jesteśmy przygotowani :) Do każdego zlecenia podchodzimy z otwartą głową i nigdy nie działamy schematycznie, wiemy, że jest to jedyny dzień w życiu naszych Klientów, a powtórki nie będzie. 

 

Jakie cechy Twoim zdaniem musi mieć Wedding Planner?

 

Zdecydowanie wielkie pokłady empatii i cierpliwości. W parze z tymi cechami powinny iść wysokie umiejętności interpersonalne i wysoka kultura osobista. Według mnie ważną sprawą jest również odporność na pracę pod presją. 


Wedding Planner powinien być otwarty na ludzi, oraz gotowy na nowe wyzwania. Konsultantka ślubna musi umieć „wyczuć” upodobania przyszłej pary młodej. Musi rozumieć ich potrzeby i wątpliwości.Musi działać szybko w sytuacji gdy coś się „pali” jednocześnie będąc w takiej chwili oazą spokoju dla swoich Klientów. 

 

Jako doświadczona plannerka, powiedz nam jak na przestrzeni lat zmieniały się trendy w planowaniu ślubow…

 

Najważniejsza sprawa jaka zmieniła się na przestrzeni lat to ta, to podejście do organizacji wesel. Odchodzimy od podejścia do organizacji typu „zastaw się, a postaw się”. Kiedyś śluby kojarzyły się z wszechobecną przaśnością i sztampą - takie „polskie” uroczystości były zapisane w naszej kulturze. Dziś narzeczeni wybierają organizację ślubów i wesel na własnych zasadach. Co ważne - nie ma znaczenia w jakim stylu/klimacie organizujemy ten dzień. Ważne żeby był autentyczny i w 100% odzwierciedlał młodą parę i ich upodobania.

 

 

 

Jakie trudności mogą napotkać młodą parę przy planowaniu wesela? Czy kiedyś udało się Wam zaradzić jakimś spontanicznym wypadkom?

 

Trudności jakie mogą napotkać parę młodą podczas samodzielnego planowania ślubu i wesela jest całe mnóstwo. Począwszy od trudności z doborem odpowiednich wykonawców, po mieszczenie się w założonym budżecie ślubnym, aż po problem podczas „ogarnięcia” wszystkich spraw podczas samego ślubu i wesela. Wiemy, że największy problem z organizacją ślubu i wesela w Polsce (zwłaszcza w dobie pandemii) mają pary mieszkające poza granicami kraju. 

 

Podczas współpracy z naszą firmą większość problemów nie ma miejsca. Nawet jeśli takie są, a da się je szybko rozwiązać - staramy się nie angażować w nie nasze pary. Szczerze mówiąc - rzadko zdarzają się śluby na których wszystko wychodzi idealnie i bezproblemowo. Najważniejsze to być gotowym na takie wyzwania i szybko na nie reagować. Najczęściej zdarza nam się „walka” z pogodą, która podczas ślubów w plenerze często płata nam figle, ale i z nią świetnie dajemy sobie radę :) 

 

Wiemy, że uzyskaliście wyróżnienie w plebiscycie Best Wedding Award 2020 – opowiesz nam trochę o tym?


Best Wedding Award to plebiscyt, który miał za zadanie wyłonić debiutantów polskiej branży ślubnej. Byliśmy dość nową marką na rynku, ale nie spodziewaliśmy się, że ktokolwiek nominuje nas do tej nagrody :)

 

To wyróżnienie, to dla nas ogromny zaszczyt, zwłaszcza, że konkurowaliśmy z wedding plannerami z całej Polski. Dało nam to jeszcze większą motywację do pracy rozwoju :) 
Bardzo się cieszymy, że co chwila ktoś docenia naszą pracę jaką wkładamy w rozwój naszej firmy. 

 

We wrześniu tego roku Małgosia zdobyła nagrodę Magnolii Biznesu w kategorii „Debiut Roku 2020”, wraz z listem gratulacyjnym od Pana Prezydenta Piotra Krzystka. Kilka tygodni później wystąpiła jako jedyna szczecinianka w panelu dyskusyjnym „Sukces na obcasach”. Moderatorem tej rozmowy był Bartek Jędrzejak. Jest nam niezmiernie miło, że nasza praca w którą wkładamy całe swoje serce jest doceniana przez innych! :) 

 

 

 

A jak wyglądał Wasz ślub? ;)

 

Zanim doszło do naszego ślubu planowaliśmy go trzy razy! Ze względu na różne koleje losu musieliśmy dwa razy odwoływać naszą uroczystość. Śmiejemy się, że nasz wielki dzień planowaliśmy łącznie jakieś cztery lata i stąd tak dobrze znamy szczecińską branżę ślubną :) Ostatecznie zaplanowaliśmy go dość spontanicznie - od decyzji do tego dnia minęło jakieś pół roku. Dzięki znajomości branży i dobrze wybranym terminie, szybko udało nam się zorganizować wszystkich ważnych podwykonawców. Sukienka Małgosi została uszyta w tydzień! Przed ślubem wszystko szło nie tak!

 

Problemy z gośćmi, operacja naszego psiaka, który zjadł kauczuk, a na końcu pęknięta łąkotka Mateusza na wieczorze kawalerskim! Po kilku tygodniach ciężkich przygotowań do pierwszego tańca wydarzyła się taka przygoda! Ale mimo wszystko - to był piękny, choć lekko deszczowy dzień. Małgosia uparła się, że mimo mżawki ślub w plenerze się odbędzie. Osobiście wywalczyła w Urzędzie Stanu Cywilnego możliwość wygłoszenia własnej przysięgi. To była niezwykła chwila. 


Ja (Małgosia) z tego dnia pamiętam niewiele. Wiem, że stres i emocje tak bardzo wyskalowały, że przed samą ceremonią zamknęłam się w pokoju, żeby chociaż przez pięć minut mieć spokój. Pominę już fakt, że zachowywałam się jak prawdziwa „Bridezilla”. Wykonawcy, którzy pracowali na naszym ślubie często o tym wspominają.

 

 

Kilka słów dla czytelników na koniec?

 

Chcielibyśmy bardzo podziękować za zaproszenie do wywiadu! Jest nam bardzo miło! 


Natomiast wszystkich czytelników, którzy planują swój ślub, lub przygotowują się do roli świadków zapraszamy na cykliczne, darmowe wydarzenia w naszym biurze! Chętnie dzielimy się swoją wiedzą i rozmawiamy o tym jak zorganizować ten najpiękniejszy dzień w swoim życiu totalnie na własnych zasadach. Spotkania są kameralne i upływają w świetnej atmosferze - bardzo je lubimy :)

 

 

 

Dane do kontaktu:

Adres: Bł. Królowej Jadwigi 9

Mail: [email protected]

Tel. 573 952 564

 

www.facebook.com/pastelowyslub

www.instagram.com/pastelowyslub_weddingplanner/

www.pastelowyslub.pl