Olga Iwanow - szczecińska fotografka

29.09.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Olga Iwanow

Fotografia uliczna i reportażowa - to tematyka zdjęć, którą w swoim wykonaniu przedstawiła nam Olga Iwanow ze studia Minifot. Utalentowana szczecińska fotografka, będąca gościem naszego dzisiejszego wywiadu opowie Wam o ekscytującej przygodzie napędzanej przez uwiecznianie coraz to nowszych kadrów. Pora by pochwalić się światu jak wiele uzdolnionych osób wychowało nasze miasto! Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowych zdjęć Olgi...

 

 

 

Olgo, cieszymy się, że gościsz dzisiaj w naszym wrześniowym wywiadzie. Od jak dawna zajmujesz się fotografią i jak zaczęła się Twoja przygoda w minifot?

 

Witam, dziękuję za zaproszenie do wywiadu. Z fotografią jestem praktycznie związana od urodzenia. Dzięki mojemu dziadkowi i mojej mamie, miałam okazję już jako mała dziewczynka odkryć swiat magii tworzenia zdjęć.. W ciemni podglądać proces wywoływania klisz oraz tradycyjnego retuszu. To było dla mnie niezapomniane doświadczenie.

 

W wieku 18 lat wyjechałam na studia do Warszawy, a później do Paryża i Mediolanu, gdzie mialam okazję stanąć po tej drugiej stronie obiektywu co tez wpłynęło na mój proces twórczy. W tym roku jednak wróciłam do Szczecina i moim marzeniem jest rozszerzyć dzialalnosc Minifotu, zmodernizować nasze studio a przede wszystkim fotografowac Szczecin i ludzi Szczecina czyli kontynuować to co Konrad Stanisław Salamon zaczął robić po wojnie i co robił z pasją przez całe swoje życie.

 

Jak przygotowujesz się do sesji?

 

Oczywiści to zależy od sesji.. w Mediolanie mialam okazję pracować przy sesjach z projektantami, stylistami, wizażystami. W takich sytuacjach pole manewru fotografa jest bardzo ograniczone... jednak gdy fotograf jest bardziej wolny, lubię najpierw poznać osobę pozująca.. dowiedzieć się co lubi, jaka jest, jaki ma temperament...

 

 

 

Jakiego rodzaju sesje zdjęciowe wykonujesz?

 

W naszych czasach, zapotrzebowanie na zdjęcia jest tak rozne , że aby podołać oczekiwania klienta trzeba być bardzo wszechstronnym i obytym w różnych dziedzinach fotografii. Osobiście wykonuje najróżniejsze sesje w plenerze i studiu, zajmuje się fotografią ślubna, biznesowa, produktową.

 

Czy masz swój ulubiony rodzaj sesji? 

 

To co najbardziej lubię to reportaż i fotografia uliczna. Inspiracją dla mnie zawsze był mój dziadek, który nigdy nie rozstawał sie z aparatem, bo przecież zawsze może się zdarzyć okazja do dobrego zdjęcia.

 

Fotografia to jedynie Twoja pasja czy też sposób na życie?

 

Fotografia to jest moje życie.. zawsze mnie otaczała, zawsze przy mnie była. To pasją i sposób na życie.

 

 

Uważasz, że Szczecin jest miastem dającym perspektywy i możliwość rozwoju młodym artystom?

 

Szczecin jest pełen artystów i ludzi z pasją. Odkrywając teraz po latach nasze miasto na nowo jestem pełna entuzjazmu co do tego miejsca..I co do ludzi, którzy go tworzą. To są ludzie, którzy działają ,a nie tylko czekaja na jakąś możliwość. Biorą sprawe w swoje ręce. I to jest super.

 

A co lub kto inspiruje Cię najbardziej?

 

Moja inspiracją są ludzie. To ludzie i ich historie, ich pasję ich marzenia dają mi motywację do następnych zdjęć.

 

 

Dane do kontaktu:
Tel. 784 010 333
Olga.iwanow@gmail.com
Facebook: minifot.szczecin

 

Olga Iwanow

Olga Iwanow