Pałac Rajkowo miejsce inne niż wszystkie...

30.11.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Fotoroko, Karolina Tarnawska, Natalia Kapsa, Pola Marczuk

Pałac Rajkowo to urokliwe miejsce na mapie Województwa Zachodniopomorskiego. Zlokalizowany jest na obrzeżach Szczecina w sąsiedztwie ulicy Cukrowej, czy Przecławia z nowo powstającymi osiedlami. Zabytkowy budynek położony jest nad stawem i otoczony pięknymi, starymi drzewami. Wszystko to sprawia, że miejsce jest oazą wypoczynku i relaksu. O obiekcie, branży weddingowej i postanowieniach noworocznych rozmawiamy dziś z właścicielami obiektu.

 

 

Pytanie na początek, z myślą o osobach, które jeszcze nie miały okazji odwiedzić Państwa miejsca – gdzie się znajduje i co oferuje Pałac Rajkowo?

 

Pałac Rajkowo to obiekt wybudowany prawie 120 lat temu. Odrestaurowany i oddany do użytku w 2018 roku. Położony na granicy Szczecina i Warzymic nieopodal nowopowstających osiedl. Otoczony jest starym zabytkowym parkiem ze starodrzewem w centrum którego znajduje się staw. To wyjątkowe miejsce, w którym znajduje się 12 stylowych komnat oraz Sala Balowa z antresolą mogącą pomieścić do 120 osób.

 

Jest to wyjątkowo spokojne i pięknie urządzone miejsce noclegowe, które szykuje na zbliżający się sezon „Pobyty na surowo”. Budzące zachwyt przestronne i urokliwe wnętrze zachęca do weekendowej organizacji imprez zarówno rodzinnych jak i firmowych. Nasi Goście doceniają możliwość skorzystania z oferty nie tylko wesel, ale także imprez bardziej kameralnych siedmio a nawet pięciogodzinnych. Jest to efekt zmieniających się trendów w organizacji wesel spowodowanych pandemią Covid.

 

 

 

Jakie nowości szykujecie dla swoich Gości? Na lokalnym rynku jest sporo firm zajmujących się branżą weddingową, czym wyróżnia się Pałac Rajkowo na tle konkurencji?

 

Przede wszystkim Pałac Rajkowo to miejsce inne niż wszystkie. Wyróżnia go na pewno prawdziwa historia w tle, wyjątkowe wnętrza urządzone  w wysmakowanym nieprzesadzonym stylu, jego położenie oraz otaczająca przyroda. Teren przyległy do Pałacu Rajkowo zachwyca starodrzew i nieograniczona możliwość korzystania z dobrodziejstw przyrody.

 

Jak na prawdziwy Pałac przystało posiada On własną prawie 5 hektarową Ekologiczną Winnicę, która wydała w tym sezonie plon sięgający 25 ton szlachetnych odmian winorośli. Z winogron tych powstało (tak mówią znawcy tematu) wyśmienite półwytrawne Wino Winnicy Pałacu Rajkowo.

 

Pałac Rajkowo to położone najbliżej Szczecina miejsce z Ekologiczną Winnicą. To miejsce,  w którym będzie można poznać proces ekologicznej uprawy winorośli  i wyjątkowo żmudnej pielęgnacji oraz ręcznego w 100% zbioru. Obecnie jesteśmy na etapie szykowania ofert realizacji Bankietów 7- godzinnych oraz ofert pozwalających na organizację - tak bardzo teraz modnych - uroczystych obiadów po zaślubinach. Planujemy również NOWOŚĆ Wesele w stylu włoskim z winnicą w tle!

 

 

 

Do sezonu Weselnego pozostało 6 miesięcy, jak planujecie wykorzystać ten trudny czas dla branży? 

 

Przed nami grudzień i tak naprawdę sporo niewiadomych. Wszyscy patrzymy z niepokojem na kolejną falę pandemii i jej skutki. Każdego dnia zastanawiamy się nad tym jak faktycznie będą wyglądały Święta i Sylwester? Nie wiemy jak rozwinie się sytuacja. Czy zaplanowany Bal  Sylwestrowy dojdzie do skutku? Mając na uwadze te okoliczności przygotowaliśmy ofertę specjalną: Catering Świąteczny oraz Catering Sylwestrowy  - Pakiety dla Pary / dla 6 osób na tzw. „Domówkę”/ dla grupy 10 Milenialsów. W ofertach Sylwestrowych (ceny wahają się od 89 zł/os do 208zł/os) proponujemy dania dla mięsożerców, wegetarian na słono i na słodko.

 

Wszystkie potrawy przygotowywane są  w oparciu o wyselekcjonowane surowce, wolne od konserwantów i polepszaczy smaku i wyglądu. Przy doborze i kompozycji oferowanych dań skupiliśmy się na zaproponowaniu nie tylko znanych i lubianych smaków, ale również na kompozycjach smakowych  współgrających z Winem Pałacu Rajkowo.

 

Co ciekawe? Wybrane Pakiety Sylwestrowe zawierają w swoim składzie Wino z naszych winogron. Zapraszamy zatem wszystkich Czytelników do zapoznania się z naszą ofertą, dostępną na stronie internetowej oraz na FB. Zamówienia przyjmujemy pod adresem biuro@palacrajkowo.pl.

 

 

Branża weddigowa ucierpiała chyba najbardziej w wyniku obostrzeń Covidowych zarówno w 2020 jak i 2021 roku. Czego Państwu możemy życzyć w nadchodzącym Roku i sezonie Weselnym 2022?

 

Za nami wyjątkowo trudny i złożony czas, który spowodował sporo zmian w firmie. Po raz kolejny przyszło nam mierzyć się z łamigłówką i rozwiązać równanie chyba z 7 niewiadomymi? Mimo tego wszystkiego co spotkało branżę  „układamy rozsypane puzzle w dzisiejszych realiach”.

 

Otaczają nas w większości wspaniali i wyrozumiali Klienci i Goście, którzy wracają i podnoszą skrzydła. Gastronomia w nowym (po covidowym realu)  wymaga dużo cierpliwości i nowego podejścia. Cały czas obserwujemy rynek i pojawiające się trendy.

 

Teraz po sezonie weselnym i winobraniu mamy czas i dużo się szkolimy. Wykorzystujemy wiedzę i spore doświadczenie. A czego nam życzyć? Zdrowia i Ludzi  z dobrą energią wokół, chętnych do działania, którzy zawsze „szukają sposobów, a nie powodów” bo ci drudzy to nie nasza bajka…

 

 

Dane do kontakt: 

ul. Rajkowo 12

www.palacrajkowo.pl

mail: biuro@palacrajkowo.pl

 

www.facebook.com/palacrajkowo

www.instagram.com/palac_rajkowo

 

Pałac Rajkowo

Pałac Rajkowo