Podróżuj po Pomorzu Zachodnim z Discover Pomerania!

11.01.2021 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Discover Pomerania to portal, dzięki któremu odkryjesz najpiękniejsze zakątki Pomorza Zachodniego. To także nowa odsłona wydawanego od prawie 30 lat Informatora Turystycznego Pomorza Zachodniego. Zarówno na portalu, jak i w informatorze turystycznym, znajdziecie najciekawsze atrakcje turystyczne regionu, polecane noclegi, propozycje wycieczek i wirtualne spacery.


Administratorem strony oraz wydawcą informatora Discover Pomerania jest Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki, łącząca pracę z pasją do podróżowania i miłością do naszego regionu.
Zapraszamy na www.discoverpomerania.pl

 

Co ciekawego skrywa nasz region? Jak wygląda oferta turystyczna Discover Pomerania? O tym przeczytacie w naszym najnowszym wywiadzie, w którym rozmawiamy z Wojciechem Helińskim, prezesem Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Turystyki.

 


 
Zacznijmy od początku, czym jest inicjatywa Discover Pomerania?


Discover Pomerania to strona internetowa Informatora Turystycznego Pomorza Zachodniego. Tak, jak i drukowany przewodnik, dostarcza informacji o najciekawszych atrakcjach turystycznych regionu i noclegach. W odróżnieniu od swojej papierowej odsłony, zawiera wiele materiałów multimedialnych, jak zdjęcia czy wirtualne spacery, a także artykuły i propozycje wycieczek.

 

Wystarczy wejść na www.discoverpomerania.pl, aby znaleźć hotel, ciekawe miejsce do odwiedzenia albo zaplanować całą podróż.


Tworząc Discover Pomerania chcieliśmy pokazać, jak niezwykłe jest Pomorze Zachodnie. Naszym celem jest zachęcić mieszkańców tego regionu do mikropodróży, czyli poznawania najbliższych okolic oraz zainteresować turystów z innych części kraju i zagranicy do przyjazdu w te rejony.

 

 

Pomerania to trochę szerszy obszar, obejmujący również tereny graniczne. Macie je na uwadze przy swojej pracy?


Tak! Discover Pomerania to pierwszy etap złożonego projektu - w przyszłości chcemy stworzyć miejsce w sieci, które pokazuje walory całego Pomorza. A to, jak wiemy, olbrzymi region, którego większa część leży w granicach Polski. Reszta znajduje się w północnej części Niemiec.


Drugim etapem było stworzenie wirtualnej wycieczki po Euroregionie Pomerania - na dwa spacery po tym obszarze można wybrać się dzięki stronie www.pomerania360.eu. Ze smartfonem w ręce lub na komputerze obejrzymy ciekawe miejsca wzdłuż Odry i wokół Zalewu Szczecińskiego, po polskiej i niemieckiej stronie.


O kolejnych krokach na pewno poinformujemy Was na stronie i w mediach społecznościowych Discover Pomerania.

 


Jakie są atrakcyjne aspekty Państwa oferty?


Branżę turystyczną wspieramy na wszelkie możliwe, kreatywne sposoby. Dobieramy rozwiązania do potrzeb klienta. Od zaprojektowania ulotki, drukowanego przewodnika czy reklamy wielkoformatowej, przez budowę strony internetowej, realizację kampanii reklamowej w sieci i stworzenie wirtualnej wycieczki, po organizację targów i szkoleń.


Mamy w tym duże doświadczenie - od 30 lat tworzymy Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Turystyki ZART i współpracujemy z samorządami terytorialnymi, atrakcjami turystycznymi, hotelami, restauracjami oraz ośrodkami wellness & SPA.

 


Wasze zdjęcia są bardzo profesjonalne, czy są one Waszego autorstwa czy współpracujecie z większą ilością ludzi odpowiedzialnych za prace wizualne?


W swoim zespole mamy zdolnych fotografów i twórców wirtualnych wycieczek. Od kilku lat tworzymy wraz z nimi projekty z wykorzystaniem technologii 360° i z użyciem dronów.

 

Wspólnie zrealizowaliśmy wirtualne spacery, które można oglądać na stronach PomorzeZachodnie360, Lubuskie360, Wielkopolska 360. Stworzyliśmy też wirtualną wyprawę Drogą Św. Jakuba, dostępną na Camino360.

 

Czy Wasza działalność ogranicza się tylko do działalności online czy można z Wami współpracować również „w terenie?”


Jesteśmy organizatorem „Pikniku nad Odrą” - corocznego Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego, który odbywa się przy Wałach Chrobrego w Szczecinie w drugi weekend maja. Targi umożliwiają wystawcom przedstawienie swojej oferty szerokiej publiczności.


Zajmujemy się też edukacją branży turystycznej. W ramach Centrum Szkoleń Turystycznych od wielu lat kształcimy przewodników, pilotów wycieczek i kadrę turystyki.

 


Co najbardziej cenicie w naszym regionie? Czym dla Was się wyróżnia?


Każdy w naszym zespole wymieniłby pewnie co innego.


Ja jestem zachwycony bogactwem wodnym Pomorza. Uważam, że mamy wspaniałe wybrzeże Bałtyku, kilka niesamowitych pojezierzy, Zalew Szczeciński, Jezioro Dąbie, Odrę z przepięknym obszarem Międzyodrza oraz mniejsze rzeki, jak choćby Regę, Parsętę, Inę czy Drawę.


Te walory sprawiają, że rozwija się turystyka wodna w naszym regionie. Pomorze to prawdziwy raj dla fanów wodnych aktywności: żeglarstwa, kajakarstwa, windsurfingu, kitesurfingu, nurkowania czy wędkowania.

 


Jakie są Pana 3 ulubione miejsca na Pomorzu?


Ograniczenie się tylko do trzech ulubionych miejsc na Pomorzu nie jest dla mnie łatwym zadaniem. Ale spróbuję (śmiech).


Jeśli miałbym skupić się tylko na polskiej części tego regionu, to wybrałbym z pewnością Pojezierze Drawskie, a w szczególności Jezioro Drawskie i wspaniałą trasę kajakową - ze Starego Drawska, przez Dolinę Pięciu Jezior, w kierunku Połczyna Zdroju.


Drugim fantastycznym miejscem, tym razem bliżej Bałtyku, jest dla mnie wsteczna delta Świny w okolicach wyspy Karsibór - na południe od Świnoujścia i Międzyzdrojów. Możliwość popływania kanałami między niezamieszkałymi wysepkami Zalewu Szczecińskiego i bezpośredni kontakt z naturą, to wyjątkowe przeżycie!


Pomorze Zachodnie bogate jest również w urokliwe, małe miasteczka z "klimatem". Jednym z nich jest Moryń, położony nad pięknym Jeziorem Morzycko. Warto tutaj zwiedzić kościół św. Ducha, przejechać się rowerem wokół jeziora czy przespacerować Aleją Gwiazd Plejstocenu.

 

Polecam obejrzeć Moryń z lotu ptaka i przekonać się, że wygląda tak, jak w średniowieczu - wystarczy wejść na www.pomerania360.eu.

 


 
Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART Sp z o. o. / Discover Pomerania
ul. Korzeniowskiego 1
70-211 Szczecin


mail: [email protected]
www.discoverpomerania.pl
www.facebook.com/discoverpomeraniapl
www.instagram.com/discoverpomerania

 

 

 

Discover Pomerania

Discover Pomerania

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.