Przekraczamy granicę turecką – ryneczek przy Maybachufer

06.05.2024 0 komentarzy
Autor: Marek Defée. , Zdjęcia: Adam Tomasz Myśków, Marek Defée.

Tuż przy opisywanym w jednym z ostatnich artykułów O moście Kottbusser (niem.: Kottbusser Brücke), rozpostartym nad Landwehrkanal – jednym z kanałów w berlińskiej sieci dróg wodnych, przepływającego przez dzielnice Charlottenburg, Tiergarten, a przede wszystkim Kreuzberg, obok malowniczo zawieszonej nad wodą knajpki Ankerklause, w każdy wtorek i piątek, w godzinach 11.00 – 18.30 odbywa się rynek turecki [Türkenmarkt]. Artykuł powstał dzięki uprzejmości Marka Defee wydawcy książki "Off przewodnik po Berlinie".

 


Rynek ten jest niezwykle barwny, przypominający podobne miejsca w kraju nad Bosforem. Jego oferta jest bardzo bogata. Od tańszych niż w sklepach warzyw i owoców, pieczywa, serów, mięsa, ryb, przypraw i innych artykułów spożywczych, po tkaniny, rękodzieło i wiele innych towarów. Sprzedawcy chętnie nawiązują kontakt z klientami, głośno zachwalając swoje towary.

 

 

Ten rynek ma niesamowity kolor,zapach i wyjątkowy urok. Pachnie papryką i innymi warzywami, orientalnymi kadzidłami, a także potrawami, które oferują różne punkty gastronomiczne, których jest tu naprawdę sporo.

 

Türkenmarkt rozciąga się na długości ok. 500 wzdłuż Maybachufer, ostatnie stoiska znajdują się blisko malowniczego mostu, nazwanego na cześćurbanisty Hobrechta. Warto zwrócić uwagę na to, że punkty sprzedaży tego ryneczku rozlokowane są po obu stronach Maybachufer, zarówno przy samym kanale, jak i przy budynkach, znajdujących się wzdłuż ulicy. W jednym z zakątków ryneczku, po stronie Landwehrkanal, muzycy uliczni dają tu koncerty, dla sporej widowni, co uwieczniono zdjęciach.


Rynek turecki przy Maybachufer w berlińskiej dzielnicy Neukölln to miejsce, w którym wielokulturowość miasta widać bardzo wyraźnie. Przeczytacie o niej w książce „OffBerlin. Przewodnik alternatywny”.

 

 

Mail: [email protected]

tel. 516 155 324

 

www.offberlin.pl 

www.facebook.com/offprzewodnikpoberlinie

www.instagram.com/offprzewodnikpoberlinie

www.twitter.com/OAlternatywny

 

Ryneczek przy Maybachufer

Ryneczek przy Maybachufer

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.