Studio na Monte - Profesjonalne studio fotografii

28.09.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Magdalena Bednarek - Okiem Meg

Studio na monte specjalizuje się m.in w sesjach portretowych, kobiecych, ciążowych oraz wizerunkowych. To miejsce, w którym entuzjaści fotografii mogą skorzystać z profesjonalnych szkoleń lub  skorzystać ze studia wyposażonego w profesjonalny sprzęt oraz meble i rekwizyty. Dziś bardziej zagłębiamy się w ciekawy świat fotografii wraz z Pauliną Wasilewską i Magdaleną Bednarek.

 

 

Od niedawna macie własne studio fotograficzne, jak narodził się pomysł aby coś takiego stworzyć?


Pomysł na otwarcie studia zrodził się w głowie dwóch koleżanek pracujących przy jednym biurku w korporacji. Zdawałyśmy sobie sprawę z tego, iż w naszym mieście jest trochę takich miejsc. Różnią się one wielkością, wyposażeniem, cenami itd. Jednak wchodząc pierwszy raz do takiego studia, ludzie zazwyczaj się stresują.

 

Otoczenie i atmosfera nie zawsze pozwala się w pełni zrelaksować czy poczuć swobodnie. Nasze wspólne wizje, uzupełniające się pomysły oraz pasja pozwoliły na stworzenie studia, do którego wchodząc większość klientów czuje się jak w domu. Bardzo szybko stres gdzieś ucieka…i nawet nie zauważają, kiedy w przerwach między pierwszym łykiem kawy a ostatnim, została wykonana cała sesja a ujęcia są naturalne i pełne emocji. Rozbawiła Nas ostatnio sytuacja, kiedy to klient wchodząc do naszego studia wyjął z torby i założył swoje domowe kapcie.


Czy to studio będzie tylko do Waszej dyspozycji i klientów przychodzących na sesje, czy dajecie jeszcze możliwość wynajmu osobom z zewnątrz?


Oprócz tego, że studio jest miejscem, w którym realizujemy sesje dla naszych klientów, wynajem jego innym fotografom jest jedną z pozycji naszej oferty. Chciałyśmy stworzyć studio wyposażone w profesjonalny sprzęt a także przygotować je tak, aby mógł do Nas zajrzeć każdy chętny fotograf.

 

Udostępniamy nie tylko sprzęt fotograficzny, ale również meble wraz z akcesoriami dekoracyjnymi. Obecnie stale jesteśmy na etapie powiększania ilości sprzętu dostępnego w naszym studio, zatem warto przed wynajęciem zaznajomić się z naszą ofertą lub odwiedzić Nas osobiście.

 

 


Jakiego rodzaju sesje zdjęciowe robicie najczęściej?


Zdecydowana większość sesji, które obecnie wykonujemy są to sesje kobiece. Natomiast realizujemy również dużo sesji portretowych, ciążowych, narzeczeńskich, rodzinnych i wizerunkowych. Na tych ostatnich możemy się na chwilę zatrzymać, gdyż częstymi gośćmi w naszym studio są osoby związane z polską sceną kulturalno-rozrywkową, czy też sportowcy. W związku z tym, dla naszych obserwatorów szykujemy dodatkowe atrakcje, które na ten moment jeszcze pozostaną niespodzianką a jednocześnie mała zachętą do śledzenia profilu studia.

 

Na Waszej stronie jest informacja o możliwości odbycia u Was szkoleń. Jak one wyglądają?


Na ten moment oferujemy przede wszystkim szkolenia indywidualne. W pełni skupiamy się na naszym kliencie, który do nas przychodzi i poświęcamy mu maksymalną ilość czasu, tak by mógł jak najwięcej wiedzy wynieść ze szkolenia. Ile tego czasu trzeba poświęcić na naukę, zależy od tematyki szkolenia i indywidualnych potrzeb.

 

Zapraszamy osoby, które chciałyby dopiero rozpocząć swoją przygodę z fotografią i nauczyć się jej od podstaw, jak również takie osoby, które już stawiają swoje kroki w tej dziedzinie, ale chciałyby doskonalić swój warsztat. Przede wszystkim pomagamy oswoić się z aparatem, z prawami którymi rządzi się fotografia w świetle naturalnym, oraz zgłębić tajniki pracy w świetle studyjnym. Szkolenia mogą odbywać się w naszym studio, w plenerze lub w miejscu wskazanym przez klienta. Po naszej stronie leży również zapewnienie profesjonalnej modelki do sesji.

 


Czy możemy spodziewać się jesiennych promocji?


W miesiącu październiku będziemy mieć promocję związaną z wynajmem studia, które będzie można wynająć już od jednej godziny, a także promocję na indywidualne szkolenia. Zachęcamy również wszystkich do obserwowania naszego profilu na Facebooku i Instagramie, gdyż w październiku szykujemy konkurs, w którym nagrodą będą darmowe mini sesje. Warto nas śledzić, gdyż takich konkursów i promocji na pewno będzie o wiele więcej. Nasi stali klienci, mogą również liczyć na specjalne zniżki.

Jak przygotowujecie się do sesji zdjęciowej?


Do każdej sesji przygotowujemy się w inny sposób. To klient jest najważniejszy i jego finalne zadowolenie, dlatego przede wszystkim słuchamy i poznajemy potrzeb naszych klientów. Dbamy o miła atmosferę podczas sesji jak i o produkt końcowy, jakim są zdjęcia. Jest to dla nas bardzo istotne, gdyż często pracujemy z ludźmi związanymi z polską sceną rozrywkową a zdjęcia wykonane w naszym studio, trafiają na profile, plakaty, strony internetowe, okładki książek itd.

 Pomysł na sesje daje najpierw klient, czy Wy sami proponujecie możliwe opcje wykonania sesji?


Wszystko zależy od tego, jaki jest to rodzaj sesji zdjęciowej. Jeśli są to sesje klientów indywidualnych, to zdecydowana większość zdaje się na nasze propozycje i pomysły. Zdarza nam się realizować także określone wizje, gdzie klienci wskazują wymarzoną czy ulubioną stylizację, miejsce zdjęć czy kolorystykę.

 

Mamy też dużo zleceń związanych z konkretnymi projektami, w których punktem wyjściowym jest efekt jaki dana sesja ma przynieść. Ale i tutaj udaje nam się przemycić często jakieś swoje pomysły.

Parę słów dla czytelników na koniec?


Serdecznie zapraszamy wszystkich do naszego studia, w którym dbamy o wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę. Zarówno tych, którzy chcieliby stanąć przed obiektywem Okiem Meg, tych którzy chcieliby poznać świat fotografii jak również tych, którzy sami chcieliby stworzyć swoje wyjątkowe kadry.

 

Jesteśmy pewne, że każdy znajdzie coś dla siebie. A dodatkowo śledząc nasze profile, ma szansę skorzystać z ciekawych promocji lub niespodzianek jakie dla Was szykujemy.

 

Dane do kontaktu:
Tel. 510 195 250
Tel. 504 753 473

studionamonte@onet.pl

 

www.facebook.com/StudioNaMonte/
www.facebook.com/OkiemMeg/


www.instagram.com/studionamonte/
www.instagram.com/okiem_meg/

{gallery id="1052"}