Synchro City 11.11

03.11.2022 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Fokusa z Paktofoniki nikomu nie trzeba przedstawiać. Tym razem jednak rozkręci imprezę w swoich, innych ulubionych niż hip-hop, elektronicznych klimatach. Zresztą tego wieczoru doświadczymy połączenia różnych stylów muzycznych, których wspólnym mianownikiem jest gruba linia basowa. Synchro City to także pokazy szczecińskiego rzemiosła m.in. pokaz fryzjerstwa artystycznego Rafała Tasarza. Wisienką na torcie będzie performance znanego artysty graficiarza ze Szczecina – Macieja KREDY Jurkiewicza. Dla każdego, kto jeszcze nie był w Hali Odra informujemy - warto przyjść głodnym. Kilka food tracków zaprasza na pyszne jedzenie.

 

 

 

 

hot°: Na początku przygotowując się do naszego wywiadu, myślałem że Fokus wystąpi na Waszej imprezie jako raper, ale okazuje się, że będziemy mieli szansę zobaczyć jego set dj-ski? Dobrze zrozumiałem?

 

KREDA: Niestety muszę to skorygować, Fokus zagra wraz z dj'em West'em, a który to następnie dalej poprowadzi imprezę wraz z Zombie.

 

ANA: Już to wyjaśniam i doprecyzowuję! Fokus wystąpi tym razem w odsłonie nie - sensu stricte rapera, ale w charakterze MC. Wspólnym mianownikiem tego, o co pytasz, jest to, że owszem, będzie nawijał do mikrofonu i rymował, ale w związku z tym, że usłyszymy utwory z jego najnowszej epki „Arogant”, która jest utrzymana w klimatach połamanej drum and bassowej synkopy, zmienia nam to nomenklaturę.

 

Nazywamy go MC'em, czyli gościem, który nawija do połamanego bitu charakterystycznego dla d’n’b, bass house-u, czy też trapu.

 

Nasi rozmówcy: ANA

 

hot°: Set Fokusa to najważniejsza część imprezy, ale również ciekawie brzmią pozostałe muzyczne elementy składowe wydarzenia…

 

KREDA: Tak, dla naszych gości przygotowaliśmy trzy odrębne parkiety, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. To wszystko się ciekawie łączy ze sobą...

 

ANA: Zebraliśmy na trzech scenach pasjonatów połamanego bitu. O co chodzi? Tzw. amen-break to najbardziej znany i najczęściej samplowany break perkusyjny na świecie. Pochodzi z kawałka „Amen Brother” zespołu The Winstons. Przy okazji polecam wszystkim obejrzenie dokumentu dostępnego na YT pt. „History Of The Amen Break (Drum & Bass / Hip Hop)”.

 

Od tego wszystko się zaczęło, tzn. takie gatunki muzyczne jak: dnb, jungle, breakbeat, uk garage, 2step, funk, soul, r’n’b, ale również i techno z niego „czerpało” w swoim czasie. Trochę odbiegłam od tematu, ale już wracam – usłyszymy hip hop, afrobeat, dnb, jungle, liquid dnb, bass house, trap – według mnie muzyczna miazga, jakiej nikt w tym mieście jeszcze nie zebrał w jednym miejscu i czasie.

 

Nasi rozmówcy: KREDA

 

hot°: Jakie inne poza muzyczne atrakcje przygotowaliście na pierwszą edycję Waszej imprezy?

 

ANA: Poza muzyką, ale jednocześnie w nawiązaniu do niej, obejrzymy artystyczny live act w wykonaniu Maćka. Na żywo będzie malował graffiti, a jego „płótnem” będzie stary fortepian, który to zamieni się w piękną formę artystyczną - takiego streetartu też jeszcze nie było w naszym mieście!

 

KREDA: Owszem, będę malował na fortepianie, z którego stworze unikalne dzieło sztuki. Dodajmy tutaj, że ten projekt wspiera Wydział Kultury Miasta Szczecin. Malowanie to zazwyczaj wielogodzinny proces, ale mam nadzieję że uda mi się skoczyć do występu Fokusa o 23.00.

 

hot°: Synchro City to również pokazy szczecińskiego rzemiosła m.in. fryzjerstwa artystycznego Rafała Tasarza. Prosimy o szczegóły.

 

ANA: Rafał ma dla nas niespodziankę. Tak naprawdę to my nie wiemy jakie kreacje fryzjerskie wyczaruje, na chętnych uczestniczkach i uczestnikach. Każdy może zgłosić chęć bycia na żywo ufryzowanym podczas tej imprezy - wystarczy wkleić swoje foto pod postem na ten temat na naszym fanpage'u.

 

hot°: Jak wygląda kwestia jedzenia, czy zjemy coś dobrego podczas imprezy? Halo Odra zawsze słynęła z dobrego jedzenia…

 

ANA: Jak najbardziej zachęcamy by przyjść na głodnego, bo wachlarz smaków, jakie serwuje Hala Odra na swoim foodcourt-cie jest tak zaskakujący, że bez dwóch zdań każdy znajdzie coś dla siebie. Pytanie tylko, który region świata zawoła nasze kubki smakowe – Azja? Europa? Włochy?

 

KREDA: Większość stałych bywalców Hali Odra doskonale zna asortyment food tracków. Ja osobiście jestem wielkim fanem, więc już opowiadam jak to jest. Na wejściu wita nas zapach świeżo palonej kawy i pysznych ciast z „Przystani na Kawę”. Fanów kuchni Wietnamskiej zaprasza Mekong 2.0, na dobrą kiełbasę z grilla - Wolf Currywurst, a dla fanów nietypowych smaków kuchnia Hawajska w Sky Bowl.

 

ANA: Nie zapomnijmy, że będzie także piwo rzemieślnicze! Browar Gryfus będzie miał gościnne stoisko ze swoimi kraftowymi propozycjami.

 

 

hot°: Jakie macie plany na najbliższe miesiące? To chyba dobry okres w roku na imprezy i koncerty …

 

KREDA: Plany mamy bardzo ambitne. Na pewno zaproponujemy coś nieszablonowego na każdej kolejnej odsłonie naszych imprez.

 

ANA: Na pewno porządnie się wyspać ;) A tak poważnie, to nie zatrzymujemy się. Pomysłów nam nie brak, ale szczegóły nowych wydarzeń będziemy mogli przybliżyć dopiero za jakiś czas. Naszym głównym pomysłem jest łączenie Hip-Hop'u ze sztuką, nie tylko w postaci rzemiosła artystycznego jak podczas pierwszego Synchro City w Hali Odra.

 

Chodzą nam po głowie występy znanych raperów ze sztuką wysoką w tym np. kwartetem smyczkowym. Ale na razie... sprawdźmy jak nasza pierwsza propozycja przypadnie Szczecinowi do gustu.

 

hot°: Prosimy o kilka słów o Organizatorach, sami piszecie o sobie: „Synchro City to kolektyw imprezowy, który rozwija się prowadzony przez magię synchronizacji, czyli wydarzeń matematycznie nieprawdopodobnych.” Czyli…

 

ANA: Czyli numerologiczny majstersztyk, który towarzyszy nam przez cały czas, od kiedy powstał pomysł, żeby uratować stary fortepian przed porąbaniem i spaleniem. Przykładowo - jedyna wolna data w Hali Odra, to był właśnie 11.11. Łącznie mamy 11 osób zaangażowanych w projekt licząc wykonawców i twórców. No i ogólnie wszędzie pojawia nam się ta magiczna liczba 11. Przypadek? ;)

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.