Yorckschlösschen – berlińska świątynia bluesa i jazzu

07.11.2022 0 komentarzy
Autor: Marek Defee, Zdjęcia: Wioletta i Marek Defée

Niedaleko rejonu Bergmannkiez w dzielnicy Kreuzberg mieści się jedna z najsłynniejszych świątyń jazzu i bluesa w Berlinie. Jest to miejsce działające jako lokal od ponad 120 lat. Mieliśmy go szansę odwiedzić dzięki uprzejmości Marka Defee wydawcy książki "Off przewodnik po Berlinie"

 


 

Niedaleko rejonu Bergmannkiezw dzielnicy Kreuzbergmieści się jedna z najsłynniejszych świątyń jazzu i bluesa w Berlinie. Jest to miejsce działające jako lokal od ponad 120 lat. Odnosi się wrażenie, jakby czas zatrzymał się tutaj dawno temu. Yorckschlösschen stał się w latach 70. XX wieku instytucją kulturalną, punktem spotkań artystów.

 

Oldschoolowe wnętrze, super klimat. Do tego ogródek piwny, tętniący życiem szczególnie wiosną i latem. Organizowane są w nim niedzielne brunche z muzyką na żywo. Yorckschlösschen to również restauracja z dość bogatym menu oraz niezły drink bar. Wydarzenia muzyczne organizowane są tutaj od kilkudziesięciu lat.

 

 

 

 

Repertuar koncentruje się głównie na tradycyjnym jazzie i swingu, bluesie, a także jazzie nowoorleańskim oraz soulu. Każdy znany muzyk w mieście, reprezentujący powyższe gatunki muzyczne, miał okazję tu wystąpić.

 

Oczywiście goszczą tu są również artyści z całego świata, co dokumentują liczne zdjęcia i plakaty wiszące na ścianach. Zawsze panuje tu świetna atmosfera. Warto wpaść do Yorckschlösschen w dzielnicy Kreuzberg któregoś wieczoru i po prostu odpłynąć.

 

 

 

Mail: [email protected]

tel. 516 155 324

 

www.offberlin.pl 

www.facebook.com/offprzewodnikpoberlinie

www.instagram.com/offprzewodnikpoberlinie

www.twitter.com/OAlternatywny

www.youtube.com/channel/UCN2X954CK0LM-S-_eP2xlzw

 

 

Yorckschchloschen

Yorckschchloschen

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.