Za szybcy za wściekli - przedstawiamy entuzjastów motoryzacji ze Szczecina

27.09.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Julian Masewicz

Warkot silników, tuning i zapach palonych opon – to tylko nieliczne z atrakcji, które zapewniają zloty samochodowe. W Szczecinie ich nie brakuje, a nawet cieszą się ogromną popularnością. Takie imprezy przyciągają, bowiem setki uczestników z miasta i okolicznych miejscowości. O wydarzeniach motoryzacyjnych rozmawiam dziś z Patrycjuszem Naklickim z grupy Audi Elite Szczecin i organizatorami z grupy Street Racing Szczecin... Mamy tu fanów czterech kółek? 

 

 

 

Witam Was chłopaki w Hot Magazine i dziękuję za chęć udzielenia wywiadu. Zacznijmy od początku. Jakie samochody pojawiają się najczęściej na Waszych zlotach?

 

Patrycjusz AES: Na zlotach grupy Audi Elite Szczecin zobaczyć można jedynie samochody marki Audi, jednak czasami zdarzają się wyjątki. Modele są dość zróżnicowane, zobaczymy zarówno Audi 80 czy Audi A4 B5, jak i nowsze modele, takie jak Audi S3, S5, RS6 czy RS7. Nikogo nie dyskryminujemy i chętnie przyjmiemy każdego pasjonata marki do naszego grona. Na tzw. Spotach łączonych z grupą Street Racing Szczecin obecne są różne marki, jako, że są to zloty otwarte. Przeważnie ilość uczestników oscyluje w granicach 30-50 aut, jednak zdarzają się spoty mniejsze na np. 10 aut, jak i spoty większe.

 

SRS: Na naszych zlotach regularnie pojawia się kilkadziesiąt samochodów przeróżnych marek. Począwszy od aut, które widzimy codziennie na drodzę, kończąc na sportowych samochodach takich jak np. Corvette C7

 

W jakich miejscach najczęściej organizowane są takie wydarzenia?

 

Patrycjusz z AES: W Szczecinie jest dostępnych kilka miejsc, w których fani motoryzacji mogą się spotkać. W przypadku, kiedy planujemy mniejszy spot Audi Elite Szczecin, wybieramy bardziej znane miejsca w mieście, takie jak Wały Chrobrego czy Łasztownia, natomiast w przypadku, kiedy potrzebne jest więcej miejsca celujemy w parkingi lub większe place np. Parking przy centrum handlowym Ster czy Turzyn.

 

SRS: Nasze spotkania odbywają się w miejscach publicznych, dostępnych dla każdego. Zazwyczaj są to parkingi, które zostają nam udostępnione w celu organizacji zlotu.

 

 

 

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji się wybrać. Jak wygląda taki typowy zlot?

 

Patrycjusz z AES: Kiedy wybija godzina zlotu, ludzie zaczynają się powoli zjeżdżać w wyznaczone miejsce. W zależności od tego, czy jest to tzw. Spontan, czyli zlot, o którym ludzie dowiedzieli się dzień lub kilka godzin wcześniej, czy może zaplanowany zlot, wydarzenie odbywa się inaczej. Jeśli jest to spontan, ludzie przyjeżdżają, mogą się spotkać, porozmawiać, porobić zdjęcia.

 

Wygląda to jak spotkanie znajomych, czasami może trwać krótko, jednak ludzie nawet takimi rodzajami zlotów są zainteresowani. Zdarza się, że podczas takiego zlotu zmieniamy miejsce lub robimy przejazd przez miasto - żadnych specjalnych atrakcji nie ma. Jeśli chodzi o zloty zaplanowane wcześniej (jak przykładowo zlot grupy Audi Elite Szczecin pod salonem Audi, który odbędzie się w październiku), przygotowane są atrakcje dla uczestników, takie jak konkursy z nagrodami, poczęstunek itp. Staramy się, aby ludzie zawsze byli zadowoleni i najzwyczajniej w świecie się nie nudzili.

 

SRS: Uważam, że nie ma czegoś takiego jak "typowy zlot". Każde spotkanie różni się od poprzedniego. Czy to ilością aut, czy chociażby tym jakie auta się pojawiają. Na jednym zlocie zrobimy kilka krótkich przejazdów z punktu A do punktu B, a na drugim wyjeżdżamy za miasto i tam zabawa trwa dalej!


Wiem, że niedawno można było spotkać kilkadziesiąt sportowych aut na parkingu pewnej galerii. Opowiecie pokrótce jak wyglądało to wydarzenie? 

 

Zlot, który zorganizowaliśmy wraz ze Street Racing Szczecin w sobotę był spontaniczny, mimo to pojawiło się około 60 samochodów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Spotkaliśmy się na parkingu galerii Turzyn, oglądać mogliśmy tam wiele ciekawych aut jak np. RS6, S5 czy SQ5 wszystkie należące do członków Audi Elite Szczecin, Corvette, Maluch, Camaro oraz wiele więcej.

 

 


Od jak dawna organizujecie zloty i właściwie od czego zaczęła się ta przygoda?

 

Patrycjusz z AES: Audi Elite Szczecin istnieje stosunkowo krótko, jednak od początku stawialiśmy na atmosferę i ludzi, przez co udało mi się, wraz z Patrykiem Ziółkowskim, Piotrem Polokiem oraz Markiem, stworzyć bardzo przyjazną grupę, która z każdym dniem się rozrasta. Współpracę z SRS zaczęliśmy niedawno, sobotni spot był naszym pierwszym wspólnym, jednak już planujemy następne. Kolejnym, pewnym terminem jest 5.12 - organizujemy wtedy MotoMikołajki, podczas których będziemy przeprowadzać akcje charytatywne.

 

SRS: Grupa została założona na początku 2020 roku. Jednak swoje pierwsze sukcesy zaczęła odnosić dopiero w kwietniu tego roku. Od tego momentu SRS zaczął się sukcesywnie rozwijać i zdobywać coraz większe grono odbiorców. Na początku sami nie wiedzieliśmy, że grupa aż tak się rozwinie. Pierwszy zlot był dla nas szokiem, gdy przyjechało ponad 100 samochodów.

 

Było to dla nas z jednej strony pozytywne zaskoczenie, a z drugiej przerosło nasze możliwości na tamten moment. Po tym mieliśmy przestój w organizacji spotkań i tak jak wspomnieliśmy wyżej - ruszyliśmy pełni motywacji od kwietnia. Pytasz "Kto jest odpowiedzialny za organizację?"... Cóż, my. Po prostu my - Street Racing Szczecin.

 

 


Kto może przyjechać na takie wydarzenie? Istnieje konkretna grupa docelowa czy może pojawić się tu każdy? 

 

Patrycjusz z AES: W przypadku zlotów łączonych, każdy może przybyć na takie wydarzenie, chętnie przyjmiemy nowych członków, wystarczy przyjechać i śmiało zagadać do nas – odpowiemy na każde pytanie. Grupa Audi Elite Szczecin, jak nazwa wskazuje, jest grupą jedynie dla posiadaczy samochodu marki Audi. Jeśli jednak ktoś ma Audi i chciałby dołączyć do naszego grona to szczerze zapraszamy, jestem przekonany, że zakochacie się w atmosferze u nas panującej!

 

SRS: Jesteśmy otwartą grupą i na naszych zlotach każdy jest mile widziany- niezależnie od tego czym ktoś jeździ. Na zlotach gościmy osoby z innych miast, a nawet naszych Zachodnich sąsiadów! Nie ważne jest dla nas czym jeździsz, jeśli pojawiasz się na zlotach to tworzysz razem z nami tą społeczność!

 

Na koniec warto dodać, że nasze dwie grupy organizują motoryzacyjne mikołajki. W tym roku odbędą się dnia 05.12 w Szczecinie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów czterech kółek!

 

Dziękuję za rozmowę!

 

 

 

Dane do kontaktu:

 

Audi Elite Szczecin

www.facebook.com/AudiEliteSzczecin

www.instagram.com/audi.elite.szczecin

 

Street Racing Szczecin

www.facebook.com/streetracingszczecinsrs

www.instagram.com/street.racing.szczecin

 

Motoryzacja w Szczecinie

Motoryzacja w Szczecinie