Zagraj w grę u Pana Myszy!

11.01.2022
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Barwy Bieli Fotografia

Pan Mysza to sklep z grami połączony z wypożyczalnią i „gralnią”, tj. miejscem gdzie po prostu możemy usiąść i zagrać – ze znajomymi, bądź nowo poznanymi osobami w rozmaite planszówki lub karcianki. Na miejscu można również kupić przekąski, zimne napoje i kawę z ekspresu. Brzmi jak fajne miejsce na spędzenie weekendu? Zapraszamy do przeczytania wywiadu, w którym wraz z właścicielem sklepu rozmawiamy o dostępnych atrakcjach, ofercie i planach na nowy rok... 

 

 

Skąd pomysł na założenie takiego miejsca?


Przez wiele lat organizowałem spotkania i turnieje gry karcianej Magic: the Gathering - w pubach, wynajętych salach czy hotelach. W pewnym momencie za sprawą ludzi, dla których organizowałem te spotkania, moich przyjaciół oraz zaprzyjaźnionego sklepu MTG SPOT z Katowic, postanowiłem otworzyć miejsce „od graczy dla graczy”, jakiego nie było w Szczecinie. Miejsce gdzie będzie można pograć w swoją ulubioną grę, poznać nowych znajomych i rozwijać swoje zainteresowania. 


Gry bez prądu to Wasza dewiza. W jakie gry z Wami zagramy? Wiemy, że dotychczas zorganizowaliście kilka ciekawych wydarzeń…


„Gry bez prądu” to określenie, które wyszło od gier planszowych – na miejscu, prócz egzemplarzy na sprzedaż, znajdziemy wypożyczalnię z ponad 200 tytułami. Nasz asortyment obejmuje również kilka rodzajów figurkowych gier bitewnych czy kolekcjonerskich karcianek.Naszym flagowym turniejem jest Paprykarz Open, turniej gry Magic: the Gathering – odbyło się już 11 edycji, 8 w Szczecinie i 3 na wyjeździe. W styczniu poszerzamy działalność turniejową o turniej gier figurkowych, Paprykarz Open: WarFest, zagramy w Warhammera 40000 oraz Blood Bowl.

 

Współorganizatorem jest Dom Kultury Krzemień w Podjuchach, gdzie odbędzie się wydarzenie. W lutym startujemy z serią turniejów MTG Paprykarz Open Series – w planach mamy objechać kilka większych polskich miast i być może zahaczyć o zagranicę, ale to tajemnica :)W czwartym kwartale br. chcemy zaskoczyć mieszkańców Szczecina „konwentem bez prądu” ;) 

 

 


Na Waszym fanpage’u widoczny jest również sklep internetowy – co możemy nabyć u Pana Myszy?

 

Sklep internetowy mamy ciągle w budowie, w tym stacjonarnym zresztą też ciągle coś budujemy :)Na razie znajdziemy tam głównie Pokemony i zapisy na organizowane przez nas małe i duże turnieje – po pełną ofertę zapraszamy do sklepu stacjonarnego.


Dlaczego warto Was odwiedzić w nowym roku?

 

Warto jeśli szukasz nowego hobby z dala od ekranu komputera – jeśli nie gry, to może modelarstwo?Warto, jeśli „kiedyś grałeś, ale przestałeś”, bo nie było gdzie.Warto, jeśli lubisz grać w planszówki, ale nie masz z kim – w każdy czwartek odbywają się spotkania z grami planszowymi GeekOn – aktualny kalendarz naszych wydarzeń znajdziecie w przypiętym poście na naszym FB.

 

 


Świeżo weszliśmy w 2022 rok.. Jakie plany lub noworoczne postanowienia przyszykowaliście?

 

Trochę naszych planów zdradziliśmy już w poprzednich wypowiedziach. W planach mamy poszerzyć jeszcze bardziej naszą scenę turniejową – w styczniu odbył się pierwszy turniej karcianki Yu-Gi-Oh!, możliwe, że niedługo pojawią się kolejne tytuły. Być może w drugiej połowie roku, w związku z planami rozbiórki budynku, w którym znajduje się nasz sklep, zaczniemy rozglądać się za nowym, większym lokalem. A postanowienia? Jesteśmy miejscem stworzonym przez graczy dla graczy, więc będziemy starali się, aby nasza przestrzeń była jeszcze bardziej przyjazna graniu.


Jak możemy wspierać Wasz sklep?

 

Przede wszystkim przychodząc i grając czy robiąc zakupy w naszym sklepie. Mówiąc o nas znajomym – warto wspierać lokalne biznesy. Mamy także konto na Patronite, gdzie, w zamian za wsparcie, oferujemy szereg różnych profitów :)


Powinniśmy wiedzieć coś jeszcze?

 

Proszę przychodzić i się nie bać :) Zapraszamy!

 

 


Dane do kontaktu:

www.panmysza.pl

Adres: al. Jana Pawła II 50/u3 (wejście obok Żabki)

Mail: mysza@panmysza.pl

 

www.facebook.com/panmyszasklep

www.instagram.com/pan_mysza_sklep

www.Patronite.pl/panmysza

 

Pan Mysza

Pan Mysza