Zrób to Dronem – Podniebny film i fotografia

11.01.2021 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Imponujące zdjęcia miasta z nietypowej perspektywy drona. Tak po części przedstawia się praca jednego ze szczecińskich fotografów „Zrób to Dronem”, którą możemy obejrzeć na social mediach twórcy. „Zrób to Dronem” nie tylko fotografuje, lecz świadczy wiele innych kreatywnych usług takich jak film z powietrza w jakości 6K, Transmisje na żywo TV, Inspekcje techniczne z powietrza, mapowanie terenu, fotogrametria i wiele innych!


W naszym najnowszym wywiadzie przeniesiemy się w przestworza, aby przekonać się jak wygląda praca z dronem od kuchni. Zapraszamy!
 
Opowiesz nam trochę o swoich początkach z dronami?


Oczywiście. Zaczęło się zupełnie niewinnie. Pojechałem na weekend do przyjaciół nad morze- jeden z nich prowadzi firmę geodezyjną. Przy okazji pokazał mi na dużym ekranie ujęcia z drona i to było TO. Widok, perspektywa, możliwości- zrobiły na mnie ogromne wrażenie, a że tylko niebo uznaję za limit, to tam postanowiłem rozwinąć skrzydła :)

 


Jaka jest Twoja recepta na wykonanie dobrego zdjęcia ?


Dobry podgląd - na większym ekranie nie umknie nam fajny kadr.


Ile przeciętnie kosztuje dobry dron?


Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko jest zależne od jego przeznaczenia i oczekiwań użytkownika.

 


Ile zajęło Ci opanowanie sterowania dronem? Ćwiczysz to w jakichś sposób?


Około 2 tygodni. Na początek kupiłem drona za niecałe 500 zł, żeby poćwiczyć, potem zapisałem się na kurs operatora bezzałogowego statku powietrznego. Latanie ćwiczę nieustannie praktykując na co dzień. Ostatnio również dość często korzystam z symulatora FPV na komputerze ponieważ przymierzamy się do zakupu tego rodzaju drona, a latanie nim znacząco się różni przez brak czujników w jednostce.


Jakie ujęcie uznasz z najlepsze w bieżącym roku?


Zdecydowanie ujęcie Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba.

 


Jakie były najciekawsze projekty, które zrealizowałeś w bieżącym roku?


Każdy projekt jest dla nas ciekawy i uczy czegoś nowego. Ciężko je ze sobą porównywać i między nimi wybierać ponieważ są bardzo różnorodne, jednak pierwszą myślą jaka mi się nasuwa jest zlecenie wykonania nocnych kadrów do filmu.

Zrób To Dronem
[email protected]
Tel. 887 892 348
www.facebook.com/zrobtodronem

 

 

 

Zrób to Dronem

Zrób to Dronem

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.