8 propozycji na nadmorską wycieczkę

06.08.2019 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum miejsc

Przed nami jeszcze wiele dni wakacji i najlepsza okazja na wyprawę nad nasze, bałtyckie morze. Na tą okazję przygotowaliśmy dla was wybór kilku atrakcji, które naszym zdaniem moglibyście wziąć pod uwagę planując takową wyprawę. Skupiliśmy się na kilku miejscowościach (głównie z gminy Rewal): są to Pobierowo, Niechorze oraz Rewal oraz dla większego zamieszania dodaliśmy jedną propozycje z Kukinki (Ustronie Morskie). Jak zobaczycie poniżej - atrakcji jest całkiem sporo, w sam raz na jednodniową a może i dłuższą wycieczkę...  

 

 

Multimedialne Muzeum na Klifie


W odnowionych wnętrzach, przygotowana została nowoczesna, multimedialna ekspozycja, która zachwyci nawet najbardziej wymagających gości (mamy tu na myśli dzieci). Zamiast klasycznych eksponatów za szklaną szybą, Muzeum proponuje niezwykłą podróż w czasie, możliwą dzięki prezentacjom z dźwiękiem, światłem i obrazem. Za pomocą nowoczesnych technologii Muzeum opowie Wam historię Ruin Kościoła w Trzęsaczu, znaczenie 15 południka, na którym leży Trzęsacz, tajemniczą legendę Zielenicy, a także pokaże, jak na przestrzeni wieków toczyła się walka człowieka z żywiołem. Do tego spacerek i gofry przy promenadzie i mamy wyjazd idealny.


Trzęsacz, ul. Klifowa 3B I tel. 604 141 783, muzeumtrzesacz.pl

 

 

Bałtycki Park Dinozaurów
Jest to miejsce aktywnego wypoczynku, gdzie zdobywanie wiedzy o czasach prehistorycznych połączone jest z wieloma atrakcjami i rozrywką na świeżym powietrzu. Znajduje się tu ścieżka edukacyjna, muzeum, park rozrywki oraz sklep z pamiątkami i restauracja. Wizyta w Parku gwarantuje pełną emocji, a zarazem bezpieczną zabawę w miejscu rodzinnej rozrywki. Park rozwija się z roku na rok, dostarczając odwiedzającym nowych, różnorodnych atrakcji. Bałtycki Park Dinozaurów w okresie wakacyjnym jest otwarty codziennie w godzinach 10-17 (do 18 w weekendy) .Bałtycki Park Dinozaurów to również zagroda z wieloma żywymi zwierzętami, żyjącymi w komfortowych warunkach.


Wrzosowo 2, tel. 512 847 478, baltyckiparkdinozaurow.pl

 

 

Aquapark Sandra
Basen do pływania oraz ćwiczeń z kaskadami wodnymi, stanowiskami do masażu brzucha i całego ciała, biczami wodnymi oraz wodną ścieżką do masażu stóp, basen z przeciwprądem i zatoczką podwodnego masażu o temp. wody 35-38°C, basen z wodospadem o temp. 18°C oraz basen pływacki z parasolem wodnym, gejzerem i armatką wodną. Ponadto basen solankowy, plac wodnych zabaw „Wodna Dżungla”. Część odkryta (sezonowa): to min. basen pływacki ze sztuczną falą, basen dla dzieci, wodny plac zabaw ze ścianką wspinaczkową i zjeżdżalnia zewnętrzna. Świetne miejsce na kilka godzin wodnej zabawy, do tego lody na promenadzie i jest idealnie!


Pogorzelica, ul. Wojska Polskiego 3 | tel: 91 4 814 788, sandra-aquapark.pl

 

 

Park Wieloryba
Odkryj mnóstwo tajemniczych ciekawostek na temat mieszkańców morskich i oceanicznych głębin. Zabawa i nauka dla dzieci i dorosłych. Przedstawiamy Wam wakacyjny harmonogram atrakcji: codziennie Poszukiwanie skarbów z Piratami, Malowanie twarzy małych podróżników i Pirackie pokazy magii! Co ponadto? Statek piracki, Wyspa skarbów, ponad 100 eksponatów, dmuchany zamek, plac zabaw, hamaki, leżanki, sklep z pamiątkami, Tawerna Pirata z napojami. To jedyne w okolicy miejsce, gdzie jednocześnie bawiąc się i ucząc można dowiedzieć się wiele na temat morza. Prawdziwe szaleństwo dla dzieci!


Rewal, ul. Kamieńska | tel. 500 791 752, parkwieloryba.pl

 

 

Nadmorska Kolej Wąskotorowa
To jedyna kolej w Europie poruszająca się po nowych, wąskich torach, zatrzymująca się na pięknych stacjach i w tak malowniczej okolicy jaką jest Wybrzeże Rewalskie. Trasa Ciuchci Retro: Gryfice - Zabytkowa parowozownia, Popiele, Rybokarty – Pałac, Niedźwiedziska, Modlimowo, Paprotno, Karnice, Dreżewo - Ruiny zespołu pałacowego, Trzęsacz - Ruiny kościoła z XIV wieku, Rewal - Wybrzeże klifowe - Centrum Gminy, Śliwin - jedyna wieś rolnicza Gminy Rewal, Niechorze - Latarnia Morska, Pogorzelica. Co można więcej dodać? Piękna pogoda, niezwykłe widoki, kanapki i słodycze w plecaku – idealna wakacyjna przygoda!


Rewal, tel. 91 384 22 35, kolej.rewal.pl

 

 

Magiczny Labirynt w Polu Kukurydzy w Rewalu
Wyobraź sobie, że granice między światem realnym a wirtualnym po prostu nie istnieją. Łącząc pasję wirtualnych gier komputerowych oraz aktywnego stylu życia w Rewalu powstał innowacyjny pierwszy taki park rozrywki w Polsce. To tu otaczająca nas rzeczywistość miesza się z wirtualnym światem, który zobaczysz dzięki efektom przyszłości, czyli Rzeczywistości Rozszerzonej. Zobacz inny świat za pomocą kamery swojego telefonu. Przemierz z nami 2 km zawiłych ścieżek w ogromnym kukurydzianym labiryncie i przeżyj przygodę jakiej jeszcze nie znałeś!


Rewal, ul. Kamieńska, tel. 507 944 880, www.magicznylabirynt.pl

 

 

Park Miniatur Latarni Morskich
Odwiedzający park mają możliwość zapoznania się ze wszystkimi latarniami polskiego wybrzeża w skali 1:10. Informacje udzielane przez przewodników, jak również opisy przeszłości obiektów, zaznajomią Was z walorami historycznymi latarni. Przewodnicy czekają na Gości już przy wejściu, oprowadzają w trzech językach po polsku niemiecku i angielsku. Wszystkie modele wykonane są najnowszymi metodami, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co umożliwia wystawianie modeli w parkowym otoczeniu. Spodziewajcie się najwyższej jakości! Park Miniatur to również wiele innych morskich modeli i oczywiście odrobina dobrej gastronomii.


Niechorze, ul. Ludna 16, tel. 691 977 977, park-miniatur-latarni.pl

 

 

Sky Park Kukinka
Sky Park Kukinka to największa wieża widokowa w Polsce. Z tarasu widokowego można podziwiać świat z pięknej perspektywy. Zapierające dech w piersiach widoki: Morza Bałtyckiego, Ustronia Morskiego, Kołobrzegu oraz wspaniałej nadmorskiej przyrody. Sky Park Kukinka to również „Giganci” czyli największy dmuchany tor przeszkód w Europie!. Warto również wspomnieć o „Ścieżce Edukacyjnej Owady” czyli tematycznej ścieżce, wzdłuż której znajdują się modele owadów w gigantycznym powiększeniu. Jak sami widzicie te miejsce oferuje naprawdę wiele ciekawych i nie spotykanych nigdzie indziej atrakcji.

 

Malechowo 5, Ustronie Morskie I tel. 509 920 385, fb.com/skyparkkukinka

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.