Tajlandia na własną rękę!

12.09.2019 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum TNWR

Jeśli masz dosyć biur podróży, przepłacania za wycieczki na których nie widzisz nic poza hotelowym basenem, barem i plażą. Jeśli chcesz zobaczyć Tajlandie taką jaką jest naprawdę, poczuć jej zapach, spróbować jak smakują jej owoce – to przeczytaj uważnie nasz artykuł. Rozmawiamy z Panią Urszulą Wójtowicz, założycielką firmy „Tajlandia na własną rękę”, która dopasowuje wszystko do Waszych potrzeb – od najkorzystniejszego biletu lotniczego, po sprawdzone hotele, rezerwacje transferów wewnętrznych, kończąc na atrakcjach i … rekomendacjach restauracji. Ideał dla całej Rodziny!

 

  

 

Co oznacza podróżowanie na własną rękę?


Podróżowanie na własną rękę to przede wszystkim wolność wyboru i nieograniczone możliwości kreowania swojej własnej podróży. Gdy wybieracie taki typ wyjazdu podróż dopasowujecie do siebie, a nie tak jak w biurze podróży – to wy musicie dostosować się do gotowej wycieczki. Sami decydujecie, kiedy chcecie jechać, gdzie i z jakich atrakcji skorzystać. Wybieracie swoje środki transportu, godzinę rozpoczęcia przygody oraz jej intensywność. Macie możliwość spontanicznej zmiany planów. Podczas takich wyjazdów poruszacie się na miejscu samodzielnie, poznajecie lokalnych ludzi i doświadczacie zdecydowanie więcej. Ważnym aspektem jest również cena takich wyjazdów – przede wszystkim w przypadku Tajlandii podróżowanie na własną rękę jest zdecydowanie tańsze niż gotowe wycieczki w biurze podróży, przy zdecydowanie większej ilości atrakcji. Podróże na własną rękę pozwalają doświadczyć więcej, kształcą, otwierają oczy i rozwijają człowieka. Po powrocie nie jest się już tą samą osobą.


Na czym polega Wasza pomoc? Czym się zajmujecie?


Zajmujemy się organizacją wyjazdów do Tajlandii na własną rękę. Mówisz nam: kiedy chcesz jechać, z kim i na jak długo. Określasz, jak intensywnie chcesz zwiedzać, ile chcesz wydać oraz jak chciałbyś, aby ta podróż wyglądała. My dopasowujemy wszystko do Twoich potrzeb – od najkorzystniejszego biletu lotniczego, po sprawdzone hotele, rezerwacje transferów wewnętrznych, do atrakcji dopasowanych do Twoich potrzeb.


Decydując się na naszą pomoc, nie musisz znać Tajlandii i wiedzieć co chcesz zobaczyć. Nasza ekipa zna Krainę Uśmiechu jak własną kieszeń, wystarczy że wypełnisz specjalną ankietę, a my dobierzemy każdy punkt podróży indywidualnie pod Ciebie. Jeszcze przed wyjazdem Twoja podróż będzie zorganizowana od A do Z i będziesz mógł skorzystać z pomocy na miejscu. Wciąż jednak podróżujesz sam czy w swojej grupie – na własną rękę, bez przewodnika, który prowadzi Cię za rączkę. Ważnym aspektem jest fakt, iż jesteś obecny na każdym etapie planowania, więc masz pewność, że podróż będzie dokładnie taka, o jakiej marzysz, oraz masz realny wgląd w koszta swojego wyjazdu. Dodatkowo na końcu, po ustaleniu wszystkich detali dostajesz od nas szczegółowy przewodnik stworzony indywidualnie wg Twojej podróży, z planem zwiedzania i opisem każdego dnia. To znacznie ułatwia poruszanie się na miejscu. Nie ma znaczenia czy chcesz leżeć na plaży z kokosem w ręku, czy zwiedzić Tajlandię od północy do południa, wystarczy do nas napisać a spełnimy Twoje marzenia :)

 

  

 

Jakie rejony Tajlandii najbardziej polecasz swoim klientom? Czy masz również bazę hoteli z którymi współpracujesz? Czy podpowiadasz
co ciekawego można zobaczyć na miejscu?


Znamy całą Tajlandię. Ja mieszkałam w Bangkoku oraz na wyspach Zatoki Tajlandzkiej, które są świetną destynacją dla tych, którzy chcą wyjechać w nasze wakacje. Ola zna Phuket i morze Andamańskie jak własną kieszeń, zwiedzając to wszystko samotnie na skuterze. Marek mieszka już od 5 lat w Chiang Mai, podróżując regularnie do najmniej znanych zakątków Tajlandii.


Każde miejsce jest inne i oferuje inne atrakcje. Są gigantyczne miasta, mniejsze lokalne miasteczka, plaże z białym piaskiem i turkusową wodą oraz takie, które są ukryte pomiędzy skałami. Można spać w pływających domkach i takich na drzewie, bungalowach przy plaży czy hotelach z basenem na dachu. W niektórych miejscach można odwiedzić sanktuaria dla słoni, a w innych wypić drinka na 88 piętrze. Tajlandia to niekończący się wybór, mnogość możliwości, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.


Konkretne destynacje, ich ilość oraz kolejność dopasowujemy indywidualnie pod klienta, na bazie wspomnianej już wcześniej ankiety i oczywiście rozmowy, którą przeprowadziliśmy przed nawiązaniem współpracy. Na tej podstawie proponujemy plan podróży i atrakcje w danych miejscach oraz pracujemy nad nim tak długo aż klient nie powie: tak, to jest to! Mamy listę sprawdzonych hoteli w bardzo dobrych lokalizacjach i charakteryzujące się największym stosunkiem jakości do ceny. Wszystkie obiekty są przetestowane przez naszą ekipę i ich jakość jest wielokrotnie potwierdzona przez klientów wybierających te oferty.


Czy Tajlandia jest w ogóle kierunkiem do początkujących turystów? Czy z uwagi na egzotykę i odmienną kulturę wymaga jakieś większego doświadczenia? Jak wygląda podróżowanie z dziećmi?


Tak, tak, tak! Tajlandia to najlepsze miejsce na wypróbowanie swoich sił w podróżowaniu na własną rękę. Kraj jest bardzo łatwy w podróżowaniu, ludzie są super otwarci i chętni do pomocy, nawet jeśli nie znają języka. Dla wielu osób podróżujących z nami, podróż do Tajlandii była pierwszą podróżą za granicę (!) Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą tutaj coś dla siebie, nie ma najmniejszych obaw co do podróżowania z dziećmi co potwierdzą nasi najmłodsi klienci :)


Nie musisz znać języka angielskiego, nie musisz mieć doświadczenia w podróżowaniu czy nawet plecaka (nawet ja do tej pory jeżdżę z walizką, a potrafię odwiedzić 6 destynacji w 5 tygodni ). Jak już wspomniałam, Tajlandia to bardzo prosty i przyjazny kraj i poruszanie się w nim (zwłaszcza z przewodnikiem od nas i naszym wsparciem) nie sprawia najmniejszych trudności.

 

  

 

Spędziłaś w Tajlandii mnóstwo czasu, prowadzisz nawet bloga o tym pięknym kraju. Co możesz powiedzieć z własnego punktu widzenia, o mieszkańcach, kraju jako całości, zachodach słońca czy błękitnych plażach? ;)


Tajlandia to mój drugi dom, zawsze wracam stamtąd jak nowo narodzona, z naładowanymi bateriami na full. Ważnym aspektem są lokalni ludzie, którym uśmiech towarzyszy od rana do świtu, ich otwartość i chęć pomocy. Kraj cechuje przede wszystkim różnorodność. Na północy znajdziecie góry, lokalne plemiona, plantacje herbaty czy zapierające dech w piersiach jaskinie. W środkowej Tajlandii Bangkok – miasto kontrastów z najdroższymi na całym świecie centrami handlowymi i najtańszym najsmaczniejszym jedzeniem, jakie kiedykolwiek jadłam. Troszkę niżej Khao Sok – najstarsza dżungla na świecie (!), przepiękne jezioro ze smoczymi skałami, którymi inspirował się twórca Avatara, dzikie słonie i niezapomniane widoki. Na południu plaże, rafy koralowe, biały piasek i turkusowa woda, palmy i piękne zachody słońca, ukryte laguny, monumentalne klify. Temat Tajlandia to niekończąca się opowieść, można tutaj wracać i od nowa odkrywać nowe wspaniałości.


Tajska kuchnia jest znana na całym świecie. Jakich potraw trzeba koniecznie spróbować odwiedzając ten kraj? Czy takie porady też znajdziemy w waszej ofercie?


Oh Oh Oh, na same wspomnienie już mi ślinka leci, jest tylko jedna restauracja w Szczecinie, która serwuje dania podobne smakiem, ale nigdy identyczne. Czego trzeba spróbować w Tajlandii? Wszystkiego! Przede wszystkim streetfood, od kurczaka na patyku za 3zł, po padthaia przyrządzanego na Twoich oczach. Skorpiona i robaków również warto skosztować, dla zabawy :) Przepyszne i nie wszystkie znane nam owoce (najlepsze mango na świecie, ciekawy mangosteen czy smoczy owoc) oraz durian, który potrafi być smaczny, ale trzeba posiąść tajemnicę jak go zakupić. Sałatka z papai na ostro, owoce morza na 100 sposobów czy mango sticky rice. Można wymieniać bez końca.


Jedzenie jest zawsze świeże, przyrządzane najczęściej na Twoich oczach. U nas w kraju łatwiej o zatrucie pokarmowe niż tam, serio. Mimo to oczywiście są lepsze i gorsze miejsca, ale w ramach współpracy z nami dostajesz dostęp do interaktywnych map i na bieżąco możesz sprawdzić gdzie w Twojej okolicy znajduje się polecana przez nas restauracja czy bar, zobaczyć co serwuje i za ile oraz i wyznaczyć do niej trasę.

 

 

Szczegóły na

www.nawlasnareke.com
tel. 503 612 017 

tajlandia@tnwr.pl

 

Tajlandia na własną rękę!

Tajlandia na własną rękę!

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.