Trzebież nad Zalewem Szczecińskim

29.07.2019 0 komentarzy
Autor: Paulina Ostrowska, Zdjęcia: Archiwum Mariny Trzebież

Wycieczka w malownicze okolice Szczecina! W tym numerze Hota przeniesiemy się nad Zalew Szczeciński.Trzebież oddalona jest jedynie 30 km od Szczecina. Jest to idealne miejsce na odpoczynek z rodziną. Piękna długa promenada, czysta plaża, możliwość kąpieli i atrakcji wodnych. Możecie skorzystać z przejażdżki gokartem, odetchnąć na leżaku czy zjeść pyszną rybkę. Wzdłuż promenady znajdziecie też miejsca z kręconymi włoskimi lodami i goframi – dzieci je uwielbiają! Na drugim końcu miasta znajdziecie niedawno odrestaurowaną Marinę Trzebież, centrum żeglarskie na europejskim poziomie!

 

Strzeżona plaża w Trzebieży rozciąga się wzdłuż krótkiego wybrzeża i łączy się z całym kompleksem rekreacyjno – sportowym. Znajdziecie tam kort tenisowy, dwa boiska do siatkówki plażowej z niewielkimi trybunami oraz boisko uniwersalne do gry w piłkę nożną i koszykówkę. Przy plaży są też place zabaw dla najmniejszych plażowiczów. Dla tych, którzy lubią poszaleć jest również skatepark. Jeśli będziecie chcieli odpocząć od słońca, warto przespacerować się aleją w cieniu drzew, bądź ochłodzić się w ogródku jednej z restauracji. Sposobów na odpoczynek jest tam naprawdę wiele! Blisko plaży są pola namiotowe i campingi, ośrodki wypoczynkowe oraz szerokie zaplecze gastronomiczne. Osoby, które lubią ćwiczyć na powietrzu, mają możliwość skorzystania z otwartej siłowni oraz ścieżki zdrowia. Bez wątpienia atrakcją tej miejscowości jest również wieża widokowa, z której możecie podziwiać okolicę.

 

Plaża Trzebież, zdjęcie ze strony Pomorze Zachodnie Travel


Latem woda w zalewie jest przyjemnie ciepła, miło leżakuje się też na czystym piasku. Na straży bezpiecznych kąpieli stoją ratownicy, którzy bacznie przyglądają się kąpielisku i opatrzą wszystkie zadrapania |Waszych dzieci. Wiemy, że jest to bardzo ważne, kiedy planuje się wakacje z całą rodziną. Nie musicie się też martwić o dodatkowe koszty związane z parkingiem, są one bezpłatne. Na pewno znajdziecie miejsce!

 

"Blisko plaży są pola namiotowe i campingi, ośrodki wypoczynkowe oraz szerokie zaplecze gastronomiczne".

 

Marina Trzebież

 

Przekonaliśmy Was, że warto się tam wybrać? Podamy Wam jeszcze jeden powód!


W tym malowniczym miejscu znajduje się Marina Trzebież ze swoją niesamowitą historią. W czasie II Wojny Światowej mieścił się tam ośrodek Jungów. Młodzi uczniowie przygotowywali się tu do zawodu marynarza, była to niemiecka morska baza szkoleniowa. Przez ostatnie lata przeszła niesamowitą metamorfozę! Basen, do którego wpływają jednostki został pogłębiony do 2,5m - w tym celu wywieziono ok. 8000 m2 błota. Rewitalizacją został objęty również plac pod jachty. Utworzono 2000 m2 przestrzeni, w której mogą zimować łódki. Marina Trzebież oferuje udogodnienia dla żeglarzy na europejskim poziomie.


Docelowo będzie mogło tam zacumować aż 150 jachtów! Prezes Zarządu Fundacji – Marek Stawiszyński podkreśla, że chciałby aby to miejsce ożyło na nowo i stało się cenioną w całej Europie bazą morską. W planach jest stworzenie ośrodka szkoleniowego dla dzieci i młodzieży. Ma to być miejsce nauki wychowania morskiego, otwarcie na świat. Trzymamy za to mocno kciuki, bo Marinę Trzebież tworzą ludzie z sercem i pasją do żeglugi. Wybierzcie się do Trzebieży w weekend, na jeden dzień albo zostańcie dłużej. Jesteśmy pewni, że nie będziecie się nudzić, za to spędzicie aktywnie czas i zrelaksujecie się w otoczeniu pięknej przyrody.

 

Plac zabaw, zdjęcie ze strony Pomorze Zachodnie Travel


HOTowo polecamy! ;)

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.