Kwiaciarnia Sote

18.07.2017 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Kwiaciarni

W cyklu Inspirujące Firmy ze Szczecina przedstawiamy Kwiaciarnię Sote, która mieści się przy ul. Jagiellońskiej 30. Kwiaciarnia istnieje na szczecińskim rynku od 3 lat i już zdobyła liczne grono stałych klientów. W ofercie znajdziecie szeroki wachlarz kwiatów do wyboru. A czy jesteście ciekawi jak dużą wagę przywiązują mężczyźni przy wyborze kwiatów? Czy istnieje pojęcie „trendy” we florystyce? Które kwiaty są najpopularniejsze? Na te oraz inne pytania odpowie Pani Ada Iwańczyk – właścicielka Kwiaciarni Sote.

 

 

#Rodzinka: Zacznij od początku. Od kiedy istniejecie oraz skąd pomysł na biznes? Innymi słowy – dlaczego kwiaciarnia?


Ada Iwańczyk: Kwiaciarnia istnieje na szczecińskim rynku od 3 lat, taki już spory bobas:) Marzenie zrodziło się w głowie już dawno, ale jak to w życiu bywa do każdej decyzji trzeba dojrzeć. W pewnym momencie po prostu rzuciłam pracę w Urzędzie Miasta i wzięłam się solidnie za spełnianie marzeń. Jak to powiedział Christian Dior: „Po kobietach kwiaty to najbardziej nieziemskie stworzenia" tak więc połączenie idealne:)

 


#Rodzinka: Kto prowadzi Kwiaciarnię Sote? Czy jesteście rodzinnym biznesem?


Kwiaciarnię prowadzę sama, wraz z nieocenioną pomocą mamy, aczkolwiek pracy mamy już na tyle dużo, że trzeba się powoli rozglądać za wsparciem...

 

#Rodzinka: Chciałoby się zapytać… co znajdziemy w Waszej ofercie. Oczywiście, że kwiaty… ale jakie?:) Czy posiadacie również takie, które ciężko znaleźć w innych szczecińskich kwiaciarniach?


W ofercie kwiaciarni są oczywiście kwiaty cięte oraz doniczkowe - zawsze świeże i nietuzinkowe. Staramy się mieć różnorodny asortyment zarówno kolorystyczny, jak i gatunkowy tak, żeby klient miał wybór. Ja uwielbiam kwiaty polne, delikatne - także tych jest u nas najwięcej. Tym samym ku uciesze naszych klientów najwięcej sielskich, kolorowych bukietów wychodzi z naszej kwiaciarni. Poza kwiatami mamy dość szeroki asortyment artykułów dekoracyjnych takich jak: doniczki, latarnie czy wazony.

 

 

 

#Rodzinka: Jak to jest z tymi mężczyznami… Czy ich większą, wzmożoną obecność możecie odnotować tylko i wyłącznie w takie dni, jak Walentynki lub Dzień Kobiet, czy może jednak coraz częściej kupują kwiaty także i w „normalne” dni?


Oczywiście w takie dni jak Dzień Kobiet czy Walentynki kwiaciarnia jest oblegana, głównie przez panów, ale na co dzień też wielu kupuje u nas kwiaty. Panowie spisują się na medal i bardzo dużą uwagę przykładają do tego by kwiaty były świeże i oryginalne.

 

 

#Rodzinka: Jakie kwiaty są u Was najpopularniejsze? Czy na przestrzeni ostatnich lat, pojawiły się nowe gatunki kwiatów, czy wasza branża jest raczej konserwatywna w tej kwestii … ;)


Jak już wcześniej wspominałam królują u nas kwiaty polne, ogrodowe, sielskie w różnych barwach i odcieniach. Mamy też zawsze sporo ciekawych dodatków do bukietów i klienci głównie z tego nas kojarzą. Wiedzą, że zawsze znajdą w naszej kwiaciarni coś ciekawego, nietypowego. Jeśli chodzi o nowe odmiany czy kolory kwiatów to nieustannie pojawiają się jakieś nowinki, co i w przypadku naszej kolorowej i różnorodnej pracy wnosi dużo świeżości:)

 

 

#Rodzinka: Czy istnieje pojecie mody/zmieniających się trendów we florystyce? – wyjaśniam o co mi chodzi: na przykład w tym roku modne są określone kolory albo pojawiają się nowe style robienia bukietów?


Oczywiście, że tak! Jak w każdej dziedzinie sztuki, ponieważ florystyka dawno już wykroczyła poza sztywne niegdyś ramy tworzenia tylko wiązanek czy bukietów okolicznościowych. Jest to bardzo obszerna dziedzina - począwszy od tworzenia pięknych kompozycji kwiatowych, poprzez oryginalne dekoracje ślubne czy wystawy oraz pokazy florystyczne. W każdym sezonie mamy nowe trendy czy to kolorystyczne….

 

 

 

#Rodzinka: Naturalnie można u Was zamówić kwiaty na specjalne życzenie. Jak długi jest czas oczekiwania, na przykład na przygotowanie dekoracji ślubnych?


Można zamówić zarówno bukiety okolicznościowe z dostawą, jak i dekoracje ślubne. Zawsze dostosowujemy się do wymagań i oczekiwań klienta. Bardzo zależy nam by wyszedł od nas zadowolony i oczywiście do nas wrócił.

 

Godziny otwarcia 
poniedziałek - piątek 10 - 19
sobota 10 - 16
niedziela - zamknięte

Kwiaciarnia Sote
ul. Jagiellońska 30/2
tel. 531 532 131
Polub Sote na Facebooku!

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.