Samoobsługowa myjnia dla psów

03.10.2019 0 komentarzy
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum Samoobsługowej Myjni Dla Psów

W październikowym dziale „Polecamy usługi” przedstawiamy Wam miejsce stworzone z myślą o Waszych zwierzakach. Znajdująca się na al. Wojska Polskiego „Samoobsługowa myjnia dla psów” to miejsce w którym w miłej atmosferze możecie wykąpać swojego pupila, oszczędzając sobie tym samym sprzątania domowej łazienki. Jak wygląda taka myjnia? Jak przygotować się do wizyty? Wszystkiego dowiecie się z naszego wywiadu. Rozmawiamy z właścicielką myjni, Panią Ireną Konarzewską.

 

  

 

Jak zrodził się pomysł na otworzenie w Szczecinie Samoobsługowej myjni dla psów?


W domu zawsze były duże psy, kiedy trzeba było je wykąpać pojawiał się problem, jak to zrobić szybko i sprawnie, żeby potem nie był generalnego sprzątania łazienki i reszty mieszkania. Dlatego postanowiliśmy stworzyć takie miejsce dla właścicieli psów, aby mogli przyjść nawet z całą rodziną, wykąpać pieska i wrócić do domu z czystym pieskiem bez potrzeby sprzątania domowej łazienki.


Jak właściciel psa powinien przygotować się do wizyty w myjni dla psów? Co należy zabrać ze sobą?


Przede wszystkim należy umówić się na wizytę. W czasie zarezerwowanym dla danego psa nie ma innych obcych psów w pomieszczeniu. To gwarantuje nam, że pies będzie spokojniejszy. Często właściciele psów są zaskoczeni, że ich pies jest zdecydowanie spokojniejszy w naszej myjni niż jak próbowali go kąpać w domowej wannie czy brodziku. Jeżeli jest zalecenie od weterynarza zastosowania szamponu specjalistycznego to oczywiście zabieramy go ze sobą. Nie ma problemu, żeby w naszej myjni kąpać pieska przy użyciu tego typu kosmetyków. Jeżeli pies bywa agresywny to warto zabrać kaganiec, który zakładamy mu na czas kąpieli. Warto pamiętać o zabraniu ręcznika potrzebnego do wytarcia psa przed suszeniem.

 

  


Minuta kąpania psa kosztuje u Was 2 zł, jakie usługi znajdują się w tej cenie?


Psa wprowadza się po podeście do dużej przestronnej wanny, wyłożonej antypoślizgowa matą. Zamyka się drzwiczki. Jeżeli pies jest temperamentny, to można go zapiąć na łańcuszek. W urządzeniu są programy takie jak mycie szamponem, płukanie i suszenie. Posiadamy szampony dla psów bardzo dobrej jakości, hypoalergiczne, nie niszczące struktury włosów, z odżywką.


Aplikowane są one ze specjalnej słuchawki, co umożliwia łatwe i dokładne umycie psa, a po przełączeniu programu, na spłukanie sierści ciepłą wodą. Aby dobrze umyć psa, powinniśmy umyć go dwukrotnie szamponem. Za pierwszym razem zmywamy tłuszcz i brud a przy drugiej aplikacji szamponu myjemy skórę i podszerstek.

 

Następnie dokładnie spłukujemy sierść ciepłą wodą. Potem wycieramy pieska przyniesionym z domu ręcznikiem i przechodzimy do suszenia. Suszarka jest specjalistyczną turbo suszarką groomerską z regulacją nadmuchu, którą wysuszymy najbardziej kudłate rasy. Dla zapominalskich mamy też ręczniki na wyposażeniu myjni. Urządzenie uruchamiane jest na monety 5 zł, 2 zł i 1 zł. W razie potrzeby na miejscu osoba z obsługi rozmieni banknoty. Po skończonym suszeniu można również skorzystać bezpłatnie ze szczotki i wyczesać pupila. Czyściutki,pachnący i puchaty pies może wracać do domu.


Jak często należy kąpać swojego psa? Czy istnieją jakieś wytyczne w tej kwestii?


W dzisiejszych czasach nie ma ograniczeń co do częstotliwości kąpania psów. Chyba, że są wskazania od weterynarza. Tak naprawdę zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim od preferencji ich właścicieli, rasy psa, jego upodobań, tego czy mieszka w budzie czy w domu ,czy śpi w łóżku ze swoimi właścicielami. Mamy klientów, którzy przyprowadzają swojego pupila co miesiąc, co dwa miesiące a inni co 3 miesiące.

 

  


Macie same pozytywne recenzje na swoim fanpage'u, czy praca ze zwierzętami to Wasza pasja?


Tak, lubimy zwierzęta i one to wyczuwają. Staramy się też, żeby każdy klient myjący swojego pupila wychodził z naszej myjni zadowolony.
Właściciel może skorzystać bezpłatnie z fartucha ochronnego, żeby nie pomoczyć się podczas mycia pieska. W razie potrzeby podpowiadamy, jak sprawnie wykąpać psa i służymy pomocą np. w przytrzymaniu słuchawki podczas mycia szamponem, wycieraniu ręcznikiem czy suszeniu. Dla każdego pieska po kąpieli przewidziana jest zawsze nagroda -smakołyk. Nasi czworonożni klienci, mają bardzo dobrą pamięć i przychodząc do nas po raz kolejny, po wejściu od razu kierują się do stolika, gdzie leżą psie smakołyki.


Czego możemy Wam życzyć? :)


No cóż, dalszych pozytywnych recenzji i jeszcze więcej tak sympatycznych piesków z równie miłymi właścicielami. Zapraszamy do skorzystania z naszej myjni.

 

 

 

al. Wojska Polskiego 129

tel. 797 291 811

fb.com/myjniadlapsowszczecin/

 

Samoobsługowa myjnia dla psów

Samoobsługowa myjnia dla psów

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.