Możesz tańczyć? - Możesz wszystko! – wizyta w szkole tańca Rytmix

20.01.2020 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Rytmix

Idea Studio Taneczno-Artystyczne Rytmix streszcza się w słowach „Nasze 10 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą pozwala nam wprowadzić naszych podopiecznych we wspaniały świat tańca. Kształtować ich świadomość ruchu, budować pewność siebie i wspólnie dążyć do jak największego rozwoju każdego tancerza.” Całym zespołem kieruje doświadczona tancerka, pedagog, oraz sędzia World Artistic Dance Federation - Dorota Żelechowska. Z nią też przeprowadzamy nasz wywiad. Zapraszamy

 

 

 

Prowadzi Pani swoją szkołę tańca od ponad 10 lat. Co wyróżnia szkołę tańca Rytmix od innych ?

„Możesz tańczyć - Możesz wszystko” – to nasze hasło, wierzymy w to, że gdy tańczysz jesteś w stanie osiągnąć wszystko czego tylko zapragniesz. Taniec dodaje energii, poprawia samopoczucie, a wśród osób z ta samą pasją nawiązują się najpiękniejsze przyjaźnie na całe życie.

 

Naszą szkołę wyróżnia kreatywne podejście do zespołów. Na każdy nowy sezon taneczny tworzymy niebanalne choreografie, każda z nich jest oprawiona w jedyną i niepowtarzalną stylizacje. Oryginalne kostiumy, wyjątkowa muzyka, sprawiają że nasi tancerze nigdy się nie nudzą, a dodatkowo rozwijają się także pod kątem artystycznym.

 

Praca naszych instruktorów i tancerzy zawsze jest doceniana na konkursach tanecznych – jesteśmy laureatami wielu festiwali i przeglądów tanecznych. Niejednokrotnie otrzymując tytuł Grand Prix turnieju lub zdobywając Nagrody Specjalne.

 

W roku 2016 nasze studio przekształciło się w Niepubliczną Placówkę Oświatowo - Wychowawczą - co oznacza dla Państwa większe bezpieczeństwo i pewność, że Kuratorium Oświaty prowadzi nad nami nadzór. Spełniamy te wymagania w 100%.Udało się nam się stworzyć studio tańca, które tworzy możliwość spędzania wolnego czasu nie tylko na zajęciach. Integrujemy, bawimy się podczas wyjazdów.

 

 

Jakie plany na 2020?
Kalendarz sezonu tanecznego rokrocznie jest podobny. Zaczyna się we wrześniu naborem do zespołów. Pracujemy na zajęciach nad techniką tańca, gibkością, nowymi krokami oraz choreografią. Teraz jesteśmy na półmetku przygotowań do turniejów i konkursów tanecznych.

 

Każda grupa ma już ustalony nowy temat prezentacji, aranżacje muzyczną. Ruszamy z szyciem kostiumów dla naszych tancerzy we współpracy z pracowniami krawieckimi. Pracujemy nad krojem kostiumów i dobraniem odpowiednich materiałów do nich ponieważ każdy pomysł na grupę taneczną jest inny.

 

 

 

 

Gdzie będziecie się prezentować w tych pięknych kostiumach?
Wyjeżdżamy na prestiżowe turnieje taneczne lokalne i ogólnopolskie. Reprezentujemy nasze miasto Szczecin na konkursach zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Rodzice naszych tancerzy ufają nam i oddają nam chętnie pod swoje skrzydła talenty swoich dzieci.

 

My również jesteśmy współorganizatorem Turnieju Tańca Dance STARS w SP74 – wydarzenie taneczne znane i lubiane w całym regionie. Będzie nas można spotkać na festynach na terenie naszego miasta np. Piknik Nad Odrą, Dni Morza na Wałach Chrobrego, Dzień Dziecka w Amfiteatrze.

 

  

 

Organizujecie kolonie, zimowiska, warsztaty z gwiazdami tańca, półkolonie taneczno-wypoczynkowe i mnóstwo innych działań. Jaką ma Pani taneczną ofertę na najbliższe miesiące?
Już w ferie planujemy działać aktywnie ruszamy na zimowisko do Karpacza. Przez pierwsze dwa tygodnie wakacji w różnych turnusach organizujemy kolonie letnie w Mrzeżynie. Główną atrakcją tej kolonii jest tworzenie baśniowo-tanecznego teledysku, na który dzieci zawsze czekają.

 

Organizujemy też półkolonie taneczne w lipcu i sierpniu na prawobrzeżu i lewobrzeżu Szczecina. Prowadzimy ją pod hasłem „Tańczmy i bawmy się razem w Szczecinie”. Na kolonie i półkolonie zapraszamy również dzieci spoza naszego klubu. A w sierpniu dla naszych tancerzy ze starszych grup organizujemy intensywny obóz. Na nim kładziemy nacisk na rozwój techniki tańca/akrobatyki, rozciągania.

 

 

Po więcej informacji na temat wyjazdów odsyłamy na stronę www, facebook lub kontakt telefoniczny.

tel: 602 396 321
mail: [email protected]
www.rytmix-taniec.pl
www.facebook.com/rytmix.szczecin

 

Rytmix Studio Taneczno-Artystyczne

Rytmix Studio Taneczno-Artystyczne

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.