SOCATOTS świat piłkarskiej fantazji!

03.10.2019 0 komentarzy
Autor: Paulina Ostrowska, Zdjęcia: Archiwum miejsca

Zapraszamy na kolejne spotkanie z SOCATOTS! Na początek małe przypomnienie ich idei przewodniej: są to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej, podczas których dzieci ćwiczą równowagę i koordynację ruchową, uczą się liczyć, rozróżniać kolory oraz współpracować z innymi – rówieśnikami, rodzicami i trenerem. W październikowym wydaniu Hot Rodzinki, rozmawiam o szczegółach z trenerką Socatots i BSS Agnieszką Szelewą.

 

 

Czym wyróżniają się zajęcia Socatots?


Zajęcia SOCATOTS to połączenie ćwiczeń, zabaw z elementami gry w piłkę nożną. Zajęcia piłkarskie to zajęcia Trener - Dziecko. My od najmłodszych lat wprowadzamy dzieci w świat piłkarskiej fantazji z rodzicem. Ta godzina w tygodniu to nauka, ale też przy okazji wzmacnianie relacji dziecko-rodzic. Dzieci mają przeróżny sprzęt do wykorzystania. Zaczynając od kręgli, kostek, jeżyków kończąc na piłkach do SOCA rozm. 1. Dziecko na zajęciach uczy się stron prawa ręka czy lewa noga, uczy się kolorów, kształtów, koordynacji i techniki prowadzania piłki.


Czy trenerzy przechodzą specjalne szkolenia?


Tak, oczywiście. Nasza szkółka oferuje dwa programy szkoleniowe dla dzieci, zaczynając treningi od Socatots i płynnie kontynuując w Brazilian Soccer Schools. Każdy kto chciałby zostać trenerem niezależnie od programu przechodzi pełne szkolenie trenerskie. Z uwagi na fakt, że jesteśmy siecią franczyzową to właśnie w Szczecinie znajduje się Centrala, gdzie co roku organizowane są szkolenia trenerskie dla wszystkich przyszłych jak i obecnych trenerów z całej Polski i zagranicy. Jak to szkolenie oprócz części teoretycznej również jest do przejścia praktyka.  Nic nie jest z przypadku - każdy z elementów jest dokładnie zaplanowany i przygotowany.

 

  


Od którego wieku, dzieci mogą trenować?


Dzieci tak naprawdę mogą zacząć bawić się od momentu kiedy zaczynają pełzać lub raczkować, wtedy pierwsza grupa to tzw. grupa pełzaków. Następnie przechodzimy dalej do kolejnych grup - ostatnią grupą, która kończy zabawę w SOCATOTS jest to grupa 4-5 latków jednocześnie kończąca treningi z rodzicem.  Następnie dzieci płynnie wchodzą w świat Brazilian Soccer Schools ucząc się już specjalistycznej techniki brazylijskiego footballu- uderzenie, przyjęcie, prowadzenie, zwody, drybling itp.


Jak duże są grupy?


W zależności od miejsca, gdzie odbywają się treningi średnio w grupie może być około 12 dzieci. Wiadomo w grupach zajęciowych Socatots podwaja nam się liczba uczestników, ponieważ rodzic również bierze udział w zajęciach.

 

Jak Państwa zajęcia wpływają na rozwój dzieci?


Dzieci uczą się równowagi od najmłodszych lat, koordynacji i orientacji przestrzennej. Poznają kolory i kształty. Wprowadzamy dyscyplinę, pewien schemat w treningach dodatkowo uczymy dzieci sprzątać po sobie po każdym ćwiczeniu- co rodzice później sobie chwalą tą umiejętność. Dzieci zaczynają być sprawniejsze i silniejsze. Uczą się przynależności do grupy, otwartości i komunikacji. Dodatkowo fajnie jest zobaczyć jak rodzice potrafią wyłączyć się od codziennych obowiązków i przeznaczyć jedną godzinę w pełni na aktywność fizyczną ze swoim maluchem.


Natomiast najfajniejsze jest to kiedy dzieci przechodząc z grupy do grupy znajdują się w 4-5 i zaczynają grać swoje pierwsze mecze, strzelając pierwsze bramki. Kibicowanie i przeżywanie rodziców ta duma i ten uśmiech dzieci - bezcenny. Wtedy jest to największa nagroda dla trenera.

 

 

Wywiadu udzieliła wyróżniająca się na drugim miejscu w rankingu Polski pod względem skuteczności treningów trenerka Socatots i BSS Agnieszka Szelewa.

 

 

 

al. Wojska Polskiego 184B
tel.512 577 944
szczecin@socatots.pl
www.socatots.pl
www.fb.com/SocatotsSzczecin

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.