La Lalla Lalka taka jak Ty

15.04.2019
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum miejsca

W kwietniowym wydaniu magazynu w naszym cyklu „Polecamy Rzemieślnika!” przedstawiamy Wam szczecińską firmę, zajmującą się tworzeniem unikatowych lalek na specjalne zamówienie. La Lalla czyli „Lalka taka jak Ty” to innowacyjny produkt, który podbił serca wielu osób w całej Polsce. Zapraszamy do krótkiego wywiadu z współwłaścicielką firmy Panią Sandrą Mianowską, która opowie Wam o tym w jaki sposób powstają te wyjątkowe laleczki.

 

 

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z lalkami? Skąd pomysł na taki właśnie rodzaj biznesu?


Razem z moją przyjaciółką Moniką Krawczyńską, już jako małe dziewczynki, uwielbiałyśmy przebierać lalki, tworzyć dla nich nowe stroje. Niestety  w czasach naszego dzieciństwa nie było pięknych lalek, dlatego też same rysowałyśmy je na kartce, wycinałyśmy i przebierałyśmy w narysowane przez siebie stroje.
Jeszcze wtedy nie wiedziałyśmy, że ta zabawa przemieni się kiedyś w prawdziwy biznes.Wiele lat później, kiedy urodziła się moja córka, a w sklepach nadal nie widziałyśmy idealnej lalki naszych marzeń, postanowiłyśmy stworzyć ją same.


Jaki jest proces powstawania unikatowej lalki? Z jakich materiałów powstają i jak długo trwa realizacja?


Proces tworzenia jest prosty i przejrzysty. Klient na stronie www.la-lalla.pl sam wybiera po kolei poszczególne atrybuty wyglądu lalki (kolor, długość i kręcenie włosów, kolor oczu, a nawet piegi), następnie wybiera ubranie dla dziecka i takie samo otrzymuje dla lalki, potem wszelkie dodatkowe akcesoria - buciki, opaski, torebki itp i zamówienie jest gotowe.


Jak tylko otrzymamy tak złożone zamówienie, nasze stylistki przystępują do pracy. Kiedy La Lalla jest gotowa zostaje zapakowana w piękne prezentowe kartoniki, bibułki i wstążeczki. Lalki wykonane są z bezpiecznego dla dzieci vinylu, który pachnie cukierkami. Ubranka projektujemy i szyjemy same w swojej szwalni, więc są produktem polskim najwyższej jakości. To właśnie Jakość wyróżnia nas dziś z lawiny zabawek, która zasypuje sklepy. Jakość i unikatowość naszych wyrobów sprawiła, że mamy dziś rzeszę zadowolonych klientów. Zamówienie zwykle gotowe jest do obioru w 3 dni robocze, wyłączając okresy świąteczne i Dzień Dziecka (w tym przypadku czas oczekiwania to 5 dni roboczych).

 

  


Zdarzają się Wam nietypowe zamówienia? Który projekt wspominasz jako ten najciekawszy bądź najbardziej wymagający?


Jednym z takich wyjątkowych zamówień była lalka dla dziewczynki chorującej na zespół Downa. Chcąc spełnić marzenie tej dziewczynki wyprodukowałyśmy specjalną lalkę dla niej. Wyglądała uroczo, a jakiś czas później, cała rodzina dziewczynki przyjechała do nas specjalnie z drugiego końca Polski, żeby podziękować i zrobić sobie z nami pamiątkowe zdjęcie. To była naprawdę wzruszająca chwila. Dla takich chwil warto żyć.


Czy można Was spotkać na targach,jarmarkach, wystawach rękodzieła? W jaki sposób promujesz swoją firmę?


La Lalla jest sklepem internetowym, dlatego całość promocji dzieje się w sieci i telewizji. Jednakże jesteśmy firmą szczecińską, dlatego mamy tutaj nasz showroom, gdzie każde dziecko może przyjść pobawić się, poprzebierać i miło spędzić czas.


Co oprócz lalek można znaleźć w Waszym sklepie? Jakie produkty chciałabyś polecić?


Lalka La Lalla to przede wszystkim moda na wspólne ubieranie się na różne okazje, stąd nasze główne hasło: „Lalka taka jak Ty". Oprócz dobrze zaopatrzonej szafy od kreacji balowych, po szkolne, aż do sportowych, można także znaleźć propozycje ubrań dla Mam, aby cała „Trójka" mogła prezentować się w tych samych stylizacjach. Oprócz ubrań mamy pełen wachlarz akcesoriów do zabawy z La Lallą: Mebelki, pupile La Lalli z ich domkami, sprzęt sportowy i akcesoria kuchenne.

 

  

 

Właścicielki La Lalla - od lewej Monika Krawczyńska i Sandra Mianowska i projektantka Sylwia Majdan (w środku)

 

Planujesz w przyszłości kooperacje z projektantkami mody, jak ta z Sylwią Majdan? Jak doszło do Waszego spotkania i wspólnego projektu?


Tak, to kolejny etap naszej drogi rozwoju. Sylwia Majdan jest Szczecinianką tak jak My, tworzy piękne kolekcje w swoim Atelier i tak jak my stawia przede wszystkim na jakość swoich produktów, dlatego też wydała się nam idealną partnerką do współpracy. Sama jestem jej klientką, więc wspólne spotkanie nie było problemem.
Pomysł współpracy z nami od razu spodobał się Sylwii na tyle, że pierwsze pomysły bardzo szybko ujrzały światło dzienne. Czy w naszej firmie pojawią się kolejni projektanci? Niech to pozostanie na razie moją słodką tajemnicą . Dodam tylko, że rozwijamy się dynamicznie i wszystko jest możliwe.

 

"Lalki wykonane są z bezpiecznego dla dzieci vinylu, który pachnie cukierkami.

Ubranka projektujemy i szyjemy same w swojej szwalni, więc są produktem polskim najwyższej jakości."

 

 

  

 

Jakie masz plany ekspansji na najbliższą przyszłość?


Najbliższa przyszłość stawia przed nami wielkie wyzwania. Przede wszystkim nowy pionierski kanał na YouTube, prowadzony przez jedną z naszych modelek i wprowadzający naszych klientów w głąb tego czym zajmujemy się na co dzień. Dzięki temu każdy oglądający będzie mógł poczuć się częścią naszego zespołu. Trzymam mocno kciuki za powodzenie tego kanału, więc i Wy trzymajcie :). Następnie nowa siedziba, nowe atrakcje dla odwiedzających nas klientów, ciągłe zwiększanie asortymentu, a w chwili obecnej szykujemy już kolekcję jesień-zima 2019.


Zapraszam do śledzenia naszej strony i choć na chwilę odnalezienia w sobie dziecka, szczególnie w tych zabieganych czasach.

 

 

ul. Unisławy 13a
tel.662 100 064

 

www.la-lalla.pl
www.fb.com/la-lalla