Magicum: Muzeum Magiczne

12.07.2017 0 komentarzy
Autor: Marcin Homis, Zdjęcia: Materiały promocyjne

Wielu z Was pewnie często było świadkami różnego rodzaju sztuczek, trików i show magicznych, po których często zadawaliście sobie pytanie: Jak? Jak to jest możliwe? Magia to dziedzina, która towarzyszy nam od zarania dziejów, a ostatnimi czasy wraca ze zdwojoną siłą. W internecie praktycznie na każdym kroku możemy spotkać młodych iluzjonistów, którzy swoimi filmikami zachęcają do wzięcia udziału w małym show magicznym. Dlatego też w tym miesiącu postanowiliśmy zabrać Was i Wasze pociechy do Muzeum Magii w Berlinie. Magicum jest miejscem, gdzie spotkacie się z historią magii i iluzji, ale również będziecie mogli wziąć udział w pokazie magicznym i różnego rodzaju grach. Zapraszam do magicznej krainy w centrum Berlina.

 

 

Muzeum mieści się niedaleko Hackesche Höfe. Jest to odrestaurowana dzielnica, na którą składa się osiem połączonych ze sobą wewnętrznych dziedzińców. W tym miejscu znajduje się mnóstwo restauracji, butików, galerie sztuki i bary, które możecie zwiedzić przed lub po wizycie w Magicum. Przechodząc dalej, docieramy do Grosse Hamburger Strasse. Idąc malowniczo położona uliczką, mijamy monument upamiętniający stary żydowski cmentarz, który został zniszczony w 1943 roku przez niemieckich żołnierzy. Kolejne odnowione kamienice nie pozwalają oderwać od siebie wzroku. W jednej z nich znajduje się cel naszej podróży. Muzeum magii – Magicum. Galeria iluzji i całej historii tej dziedziny znajduje się w zabytkowym budynku starej kuźni – Hamburger Hof. Teraz, zamiast młota i kowadła możemy zgłębić tam historię i tajniki sztuki magicznej.

 


Znajdująca się tam wystawa odnosi się do tradycji i historii różnych kultur na świecie. Znajdziemy tutaj przedmioty, którym przypisywano nadprzyrodzone moce. Przykładowo chińskie i afrykańskie maski, które w starożytności pełniły funkcje magiczne. Były świadectwem kultury duchowej i często były wykorzystywane przy różnego rodzaju rytuałach. W tym miejscu cofniemy się również do czasów, kiedy każde plemię miało swojego szamana, który dzięki nadprzyrodzonym mocom łączył się z duchami przodków i zwierząt, które były pomocnikami szamana. Poznamy również podstawy alchemii i astrologii. Można zobaczyć również, jak alchemicy szukali w swoich miksturach sekretu do życia wiecznego. Jedną z wystaw jest zaaranżowany pokój znanego alchemika Nicolasa Falmela, którego powinni kojarzyć fani książek Harryego Pottera. Według opowieści i różnych historii był on ostatnim posiadaczem kamienia filozoficznego.

 

 


Kolejną atrakcją tego miejsca jest możliwość skorzystania z usług wróżki, która sprawdzi jaką przyszłość przepowiadają Wam karty tarota. Nie są to byle jakie karty. W Magicum znajduje się cała wystawa znanego artysty – Ciro Marchettiego, ilustrator, który tworzy unikalne talie i to właśnie przy ich pomocy możemy zobaczyć, jaka czeka nas przyszłość. Będziecie mogli przekonać się, jak magia przeplatała się z codziennym życiem przodków i nauką. Jednak przede wszystkim odnajdziecie tutaj odpowiedź na to, czym jest magia i jakie były jej początki.


Po zwiedzeniu wystawy w Magicum, wraz ze swoimi dziećmi możecie skorzystać z szerokiej oferty gier, zabaw i łamigłówek magicznych, które będą doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności i poczucia się jak młody adept sztuki magicznej. Jest, to świetna forma zabawy dla Waszych Maluchów. Dodatkową atrakcją są pokazy magiczne, które odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o 15 i 16 oraz w codziennie w okresach wakacyjnych. Na własne oczy możecie przekonać się, jak robią to profesjonaliści. Zarówno z Niemiec, jak i z innych zakątków świata. Przed wyjściem ze świata magii zachęcam Was do odwiedzenia sklepiku, który znajduje się na terenie muzeum. Możecie zaopatrzyć się w książki, gry i różne gadżety magiczne.

 

 

Magicum
www.magicum-berlin.de
Hamburger Str. 17, 10115 Berlin
Bilety:
Dorośli: 9,50 €, Ulgowy: 7,50 €
Dzieci do lat 6: za darmo
Rodzina (2 dorosłych i 3 dzieci): 24,00 €
Show magiczne: 5.00 € (plus cena za wejście do muzeum)
Grupy szkolne z przewodnikiem: 5,00 €
Grupy szkolne z przewodnikiem i show magicznym: 7.50 €

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.